Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня.
Марьям, 29 років .
Питання, що потрібно і як отримати грошову компенсацію людині яка стояла на черзі на отримання житла в селищній місцевості в пільговій категорії діти сироти. Якщо селищна рада дає відповідь що житло не будується, гроші не виділяються на будування, а те житло яке є в наявності першочергово йде АТОвцям. Маю маленьку дитину, мати одиначка. Хочу отримати те, на що по закону маю право.
Чи можна через юристів чи адвокатів оформити документи і подати заявку на отримання грошової компенсації якщо немає житла на видачу?
Є документи які свідчать про постанову на чергу. А також документи які підтверджують статус сироти .
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Ваше право на отримання житла або грошової компенсації за нього передбачено зокрема Порядком виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затвердженим постановою КМУ від 26.05.2021 № 615.
Посилання на постанову: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/615-2021-%D0%B...
Пункт 4 постанови передбачає, що:
виплата грошової компенсації на умовах співфінансування з державного, місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, здійснюється залежно від віку особи:
для осіб від 23 до 35 років - 70 відсотків граничної вартості житла з подальшим зменшенням частки державного бюджету на 10 відсотків щороку, до 50 відсотків - у 2023 році та наступних роках;
для осіб старше 35 років - 30 відсотків граничної вартості житла компенсується з державного бюджету, у 2022 році та наступних роках грошова компенсація у розмірі граничної вартості житла здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.
Таким чином право на виплату Ви маєте.
Але постанова передбачає певну процедуру яка повинна бути дотримана, зокрема:
"9. Розпорядник субвенції за місцевим бюджетом (далі - місцевий розпорядник)/структурний підрозділ місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, до повноважень якого належить забезпечення прав дітей (далі - структурний підрозділ), після затвердження місцевого бюджету та отримання копії рішення регіональної комісії про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (далі - субвенція), за напрямами, передбаченими пунктом 4 Порядку та умов, протягом трьох робочих днів з дати отримання копії такого рішення надсилає рекомендованим листом особі (визначеній регіональною комісією в порядку черговості) за місцем її проживання/перебування повідомлення про можливість отримання нею житла за рахунок субвенції або призначення їй грошової компенсації із зазначенням адреси, за якою необхідно звернутися, та строків звернення.
Місцевий розпорядник/структурний підрозділ додатково інформує особу за допомогою телефонного зв’язку та надсилає копію повідомлення на її електронну (у разі наявності)/поштову адресу.
10. Місцевий розпорядник/структурний підрозділ надає особі роз’яснення щодо її права на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації, ознайомлює з умовами отримання грошової компенсації під її особистий підпис.
У разі відмови особи від грошової компенсації особа з квартирного обліку не знімається.
Особа протягом трьох робочих днів з дати ознайомлення з умовами і цим Порядком визначає разом із законним представником, а у разі його відсутності - із представником органу опіки та піклування за місцем свого походження (тільки якщо дитина не досягла повноліття або визнана недієздатною особою чи особою, цивільна дієздатність якої обмежена) спосіб реалізації свого права на забезпечення житлом та звертається з відповідною заявою до місцевого розпорядника/структурного підрозділу.
11. За особою, яка протягом одного місяця з дати надсилання їй місцевим розпорядником/структурним підрозділом повідомлення, зазначеного в пункті 9 цього Порядку, або протягом трьох робочих днів з дати ознайомлення з умовами і цим Порядком не подала заяву про придбання житла або про виплату грошової компенсації, зберігається черговість на квартирному обліку.
13. До заяви про виплату грошової компенсації додаються:
- копія документа, що посвідчує особу;
- копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (копія паспорта громадянина України - для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті);
- документи (або копія рішення про їх видачу), що підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа, зазначені в пунктах 23-25 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561).
- Після досягнення особою 23 років у разі відсутності документів, які підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа, подаються документи, відповідно до яких було поставлено особу на квартирний облік як дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування;
- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності), виданої згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312).
Місцевому розпоряднику/структурному підрозділу до заяви про виплату грошової компенсації подаються особами виключно ті документи, які не перебувають у володінні суб’єктів надання адміністративних послуг або державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, в паперовому вигляді або із застосуванням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Місцевий розпорядник самостійно перевіряє інформацію про наявність/відсутність у особи, яка подає документи для отримання грошової компенсації, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, в тому числі на земельну ділянку, на якій розташоване житлове приміщення (у разі наявності).
Усі інші документи збираються місцевим розпорядником/структурним підрозділом без участі суб’єкта звернення на підставі відомостей, поданих у заяві, зокрема шляхом доступу до інформаційних систем або баз даних інших суб’єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, або через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів відповідно до законодавства.
Що це означає на практиці:
механізм доволі складний і його реалізація напряму залежить від обсягів субвенції на придбання житла або отримання грошової компенсації.
З чого радив би почати:
У першу чергу, із подання звернень: до селищної ради, до районної державної адміністрації та обласної державної адміністрації із вимогою або про надання житла, або про надання грошової компенсації.
Від листів-відповідей і потрібно потім відштовхуватись.
Успіхів! Якщо є питання, звертайтесь!
Дуже дякую за змістовну відповідь. Чи можливо подавання звернень через юриста, чи потрібно самій подавати? Потрібно їхати саме в підрозділи чи можна в електронному вигляді ?
Якщо кошти на селищну раду не виділяються то і отримати житло чи компенсацію не реально. А просто стояти на черзі і чекати.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВсе таки раджу зекономити кошти, і подати звернення самій.
Зразок звернення.
ГоловіЖитомирської обласної
державної адміністрації
Прізвище, ім’я, по батькові Заявника
Домашня адреса заявника,
телефон (бажано)Статус (учасник війни, інвалід
війни, пенсіонер тощо)
Заява / клопотання / скарга / пропозиції
Звернення пишеться в довільній формі, де викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Дата Підпис
* До скарги додаються наявні у громадянина рішення або копії рішень, які приймалися за його зверненням раніше, а також копії інших документів, необхідних для розгляду скарги.
Звернення можна надіслати поштою, не обов'язково відвідувати кожний орган самостійно.
Головне логічно та послідовно викласти свою позицію.
Кошти у першу чергу мають виділятись на область, і потім перерозроділятись на громади.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеДобрый день!
Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно защиты жилищных прав детей-сирот, детей, лишенных родительской опеки, и лиц из их числа» введен в действие с 31 марта 2021 года. Законом, в частности, предусмотрено право детей, лишенных родительской опеки, на получение денежной компенсации взамен положенного жилья.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1095-20#Text
Внесены изменения в ст.33 ЗУ "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", в которой на КМ Украины возлагается обязанность разработать порядок выплаты денежной компенсации.
Такой порядок принят.
Подайте Заявление о выплате денежной компенсации в местный орган власти.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/615-2021-%D0%B...
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів Українивід 26 травня 2021 р. № 615
ПОРЯДОК
виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа
13. До заяви про виплату грошової компенсації додаються:
копія документа, що посвідчує особу;
копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (копія паспорта громадянина України - для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті);
документи (або копія рішення про їх видачу), що підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа, зазначені в пунктах 23-25 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561).
Після досягнення особою 23 років у разі відсутності документів, які підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа, подаються документи, відповідно до яких було поставлено особу на квартирний облік як дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування;
копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності), виданої згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312).
Місцевому розпоряднику/структурному підрозділу до заяви про виплату грошової компенсації подаються особами виключно ті документи, які не перебувають у володінні суб’єктів надання адміністративних послуг або державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, в паперовому вигляді або із застосуванням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Місцевий розпорядник самостійно перевіряє інформацію про наявність/відсутність у особи, яка подає документи для отримання грошової компенсації, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, в тому числі на земельну ділянку, на якій розташоване житлове приміщення (у разі наявності).
Усі інші документи збираються місцевим розпорядником/структурним підрозділом без участі суб’єкта звернення на підставі відомостей, поданих у заяві, зокрема шляхом доступу до інформаційних систем або баз даних інших суб’єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, або через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів відповідно до законодавства.
14. Місцевий розпорядник/структурний підрозділ не пізніше ніж через три робочих дні з дати прийняття заяви з усіма необхідними документами для призначення грошової компенсації дає дозвіл на відкриття спеціального рахунка.
Рекомендации:
- не тратьте деньги на юристов на данном этапе, а сама подготовьте все документы, напишите и подайте заявление в местную администрацию;
- побольше настойчивости при общении с чиновниками, и на все их затягивания с решением Вашего вопроса пиишите жалобы на их действия во все инстанции.
Спасибо большое . Поняла.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2342-15/page#T...):
Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
дитина-сирота - дитина, в якої померли чи загинули батьки;
діти, позбавлені батьківського піклування, - діти, які залишилися без піклування батьків у зв’язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами Національної поліції, пов’язаним з відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки, а також діти, розлучені із сім’єю, підкинуті діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовилися батьки, діти, батьки яких не виконують своїх батьківських обов’язків з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку з перебуванням батьків на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та безпритульні діти;...
"ПОРЯДОК провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/866-2008-%D0%B...):
"Набуття дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування
21. Для надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, служба у справах дітей за місцем походження дитини протягом двох місяців повинна зібрати необхідні документи (свідоцтво про народження дитини та документи, що засвідчують обставини, за яких дитина залишилась без батьківського піклування)...
22. Рішення про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської чи районної у місті (в разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади за місцем походження такої дитини за поданням служби у справах дітей..."
Якщо у питанні Вами, Мар'ям, йшлося про саму себе, то враховуючи Ваш вік, Ви не є особою з числа осіб дітей-сиріт та дійтей позбавлених батьківського піклування.
Якщо у питанні йшлося про Вашу дитину, що утримується та виховується Вами як мати-одиначка, то дитина не є ні дитиною-сиротою, ні дитиною, позбавленою батьківського спілкування - наведеним вище визначенням терміну "діти, позбавлені батьківського піклування) не передбачно дітей, що виховуются у сім'ї матері-одиначки.
Закон суворий, але це закон. Тому, як я вважаю, у Вас відсутні підстави вимагати виплати грошової компенсації за належне для отримання житло.
Крім того, наведений вище "ПОРЯДОК провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини" передбачає надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Спробуте спочатку звернутись до Вашої місцевої Службі у справах дітей про надання Вашій дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
Я маю статус дитини сироти, наявні свідотства в про смерть обох батьків а також рішення про надання статусу дитини сироти. Маю рішення про постановку на чергу отримання житла в 2007 році . це не про мою дитину йдеться річ а про мене.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
"ПОРЯДОК виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/615-2021-%D0%B...):
"2. Право на отримання грошової компенсації...за власним вибором мають особи віком від 16 років у порядку черговості відповідно до дати включення у списки громадян, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень.
3. Регіональна комісія,...формує три окремих загальних регіональних списки осіб у порядку черговості відповідно до дати включення у списки громадян, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень:
від 16 до 23 років;
від 23 до 35 років;
старші 35 років.
4. Виплата грошової компенсації на умовах співфінансування з державного, місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, здійснюється залежно від віку особи:
для осіб від 23 до 35 років - 70 відсотків граничної вартості житла з подальшим зменшенням частки державного бюджету на 10 відсотків щороку, до 50 відсотків - у 2023 році та наступних роках;...
9. Розпорядник субвенції за місцевим бюджетом...після затвердження місцевого бюджету та отримання копії рішення регіональної комісії про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам...протягом трьох робочих днів з дати отримання копії такого рішення надсилає рекомендованим листом особі (визначеній регіональною комісією в порядку черговості) за місцем її проживання/перебування повідомлення про можливість отримання нею житла за рахунок субвенції або призначення їй грошової компенсації із зазначенням адреси, за якою необхідно звернутися, та строків звернення.
Місцевий розпорядник/структурний підрозділ додатково інформує особу за допомогою телефонного зв’язку та надсилає копію повідомлення на її електронну (у разі наявності)/поштову адресу.
10. Місцевий розпорядник/структурний підрозділ надає особі роз’яснення щодо її права на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації, ознайомлює з умовами отримання грошової компенсації під її особистий підпис.
11. За особою, яка протягом одного місяця з дати надсилання їй місцевим розпорядником/структурним підрозділом повідомлення, зазначеного в пункті 9 цього Порядку, або протягом трьох робочих днів з дати ознайомлення з умовами і цим Порядком не подала заяву про придбання житла або про виплату грошової компенсації, зберігається черговість на квартирному обліку...
13. До заяви про виплату грошової компенсації додаються:
копія документа, що посвідчує особу;
копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (копія паспорта громадянина України - для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті);
документи (або копія рішення про їх видачу), що підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа, зазначені в пунктах 23-25 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561).
Після досягнення особою 23 років у разі відсутності документів, які підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа, подаються документи, відповідно до яких було поставлено особу на квартирний облік як дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування;
копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності), виданої згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312).
Місцевому розпоряднику/структурному підрозділу до заяви про виплату грошової компенсації подаються особами виключно ті документи, які не перебувають у володінні суб’єктів надання адміністративних послуг...
Усі інші документи збираються місцевим розпорядником/структурним підрозділом без участі суб’єкта звернення..
14. Місцевий розпорядник/структурний підрозділ не пізніше ніж через три робочих дні з дати прийняття заяви з усіма необхідними документами для призначення грошової компенсації дає дозвіл на відкриття спеціального рахунка...
16. Після відкриття спеціального рахунка особа повідомляє про його реквізити місцевому розпоряднику/структурному підрозділу шляхом подання копії договору про відкриття спеціального рахунка в уповноваженому банку.
17. Місцевий розпорядник/структурний підрозділ після отримання від особи реквізитів її спеціального рахунка перераховує на нього кошти в сумі, визначеній у рішенні місцевої комісії, про що повідомляє особі не пізніше ніж через три робочих дні з дати перерахування коштів на її спеціальний рахунок...".
Вибачаюсь, Ви маєте право на виплату грошової компенсації, якщо перебуваєте на квартирному обліку. Вам необхідно звернутись до місцевої комісії, яка утворена, має бути утворена при органі місцевого самоврядування (селищної ради) про включення до списків осіб для виплати грошової компенсації, про порядок подання заяви про виплату грошової компенсації.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
ДОБРОГО ДНЯ!
відповідно до Постанови Кабінету Міністрів "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877"(далі - Постанова) пунктом 25 передбачено, що "Грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення у прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку за наявності погодження місцевої комісії." Тобто раніше ніж через 1 рік, кошти з рахунку ніхто не забере.
Наступне. Щоб придбати житло за грошову компенсацію сироті, укладення угоди про купівлю житла, потрібно здійснювати разом із місцевим розпорядником/підрозділом, який надавав цю компенсацію.
До місцевого розпорядника потрібно подати наступні документи:
За пунктом 19 Постанови. До заяви про придбання житла або виплату грошової компенсації за рахунок субвенції додаються:
копія документа, що посвідчує особу дитини;
копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (копія паспорта - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають про це відмітку в паспорті);
документи (або копія рішення про їх видачу), що підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа, зазначені в пунктах 23-25 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 76, ст. 2561);
копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності), виданої згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312);
інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про наявність/відсутність у власності дитини житла.
Місцевому розпоряднику/підрозділу до заяви про придбання житла або виплату грошової компенсації за рахунок субвенції подаються дітьми виключно ті документи, які не перебувають у володінні суб’єктів надання адміністративних послуг або державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління.
Усі інші документи збираються місцевим розпорядником/підрозділом без участі суб’єкта звернення на підставі відомостей, поданих у заяві, у тому числі шляхом доступу до інформаційних систем або баз даних інших суб’єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління, або через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів відповідно до законодавства.
За пунктом 20 Постанови. Для придбання житла за рахунок грошової компенсації після вибору житлового приміщення необхідно подати:
акт обстеження стану житлового приміщення (будинку, квартири), що придбавається, складений місцевою комісією (за місцем придбання житла), утвореною згідно з рішенням місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, в якому зазначається інформація про стан житла, наявність комунікацій, придатність для проживання (додаток 2). У разі відсутності такої комісії акт складається структурним підрозділом органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, до повноважень якого належить забезпечення прав дітей;
звіт про оцінку майна, яке придбавається;
фотографії житлового приміщення (будинку, квартири);
копії документів, що посвідчують набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав на житлове приміщення (будинок, квартиру);
копії документів, що посвідчують набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав на земельну ділянку, на якій розташоване житлове приміщення (у разі наявності);
копію технічної документації на житлове приміщення (будинок, квартиру), які прийнято в експлуатацію в установленому законодавством порядку;
документи, що підтверджують відсутність заборон, арештів, іпотек щодо житлового приміщення (будинку, квартири) відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”;
довідку про реєстрацію місця проживання осіб у житловому приміщенні (будинку, квартирі), що придбавається.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня.
Відповідно до ст. 10-11 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення"
Право позачергового отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, за наявності в них права на отримання такого житла, мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, після завершення перебування у відповідних закладах для таких дітей, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї або завершення строку піклування над такими дітьми, а також особи з їх числа у разі відсутності в них житла у власності - протягом місяця. Особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 23 років не втрачають право на позачергове отримання соціального житла, за умови їх перебування у встановленому порядку на соціальному квартирному обліку на момент досягнення 23-річного віку;
Правом взяття на соціальний квартирний облік користуються громадяни України:
а) для яких таке житло є єдиним місцем проживання або які мають право на поліпшення житлових умов відповідно до закону;
б) середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік з розрахунку на одну особу в сумі менший від величини опосередкованої вартості найму житла в даному населеному пункті та прожиткового мінімуму, встановленого законодавством;
в) внутрішньо переміщені особи, які не мають іншого житла для проживання на підконтрольній українській владі території або житло яких зруйновано (знищене) або пошкоджене до стану, непридатного для проживання, внаслідок проведення антитерористичної операції та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Під час визначення середньомісячного сукупного доходу враховується вартість майна, що перебуває у власності громадянина та членів його сім’ї на момент взяття на соціальний квартирний облік (крім вартості майнових прав чи прав власності внутрішньо переміщеної особи та членів її сім’ї на нерухоме майно, що розміщене на тимчасово окупованій території, в населених пунктах, які розташовані на лінії зіткнення або на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, а також на майно, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях).
Для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа при визначенні середньомісячного сукупного доходу не враховуються соціальна стипендія, пенсія у зв’язку з втратою годувальника та аліменти на утримання дитини.
Порядок врахування вартості майна, що перебуває у власності громадянина та членів його сім’ї, та порядок визначення величини опосередкованої вартості найму житла в населеному пункті затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Правом взяття на соціальний квартирний облік також користуються мешканці тимчасових притулків для дорослих, громадяни, які мають право на соціальний захист у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Перебування громадянина на соціальному квартирному обліку не є підставою для відмови йому у взятті на квартирний облік або зняття з квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, чи обліку осіб, які мають право на отримання житла (пільгових кредитів на будівництво і придбання житла) за державними житловими програмами для окремих категорій громадян, визначених законодавством.
Порядок взяття громадян на соціальний квартирний облік, їх перебування на такому обліку та зняття з нього затверджується Кабінетом Міністрів України.
Надання громадянам житла з житлового фонду соціального призначення здійснюється за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування. Таке рішення є підставою для укладення відповідного договору найму соціального житла.
Договір найму соціального житла діє до моменту виникнення обставин, за яких наймач соціального житла втрачає право на користування таким житлом.
У договорі найму соціального житла обов’язково зазначається вичерпний перелік підстав для припинення дії такого договору, визначених цим Законом.
Право позачергового отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення
Соціальний квартирний облік здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування за місцем проживання громадян (для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 років, осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - за місцем походження або проживання дітей такої категорії до встановлення опіки, піклування, влаштування в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; для внутрішньо переміщених осіб - за місцем перебування на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб; для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16 років, а також осіб з їх числа, місцем походження яких є населені пункти тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та які не перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб, - за місцем фактичного проживання на території населених пунктів України, крім тимчасово окупованих територій та територій населених пунктів на лінії зіткнення), які мають право на отримання квартир, садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, після набуття ними повної цивільної дієздатності відповідно до закону.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Марьям!
Виплата грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа передбачається в порядку черговості за заявою особи, та подачею необхідних документів.
1) Де отримати:
Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад
Обласні, Київська та Севастопольська міська державна адміністрація
2) Як замовити послугу:
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).
3) Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
- Заява про виплату грошової компенсаці
- Копія документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України)
- Документи (або копія рішення про їх видачу), що підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа
- Документи, відповідно до яких було поставлено особу на квартирний облік як дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, для осіб після 23 років
- Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності)
- Копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (копія паспорта громадянина України - для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті).
4) Умови і випадки надання:
Право на отримання грошової компенсації за власним вибором мають особи (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа віком від 16 років) у порядку черговості відповідно до дати включення у списки громадян, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень.
Структурний підрозділ місцевого органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування надає особі роз’яснення щодо її права на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації, ознайомлює з умовами отримання грошової компенсації під її особистий підпис.
Особа протягом трьох робочих днів з дати ознайомлення з умовами і Порядком виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа визначає разом із законним представником, а у разі його відсутності - із представником органу опіки та піклування за місцем свого походження (тільки якщо дитина не досягла повноліття або визнана недієздатною особою чи особою, цивільна дієздатність якої обмежена) спосіб реалізації свого права на забезпечення житлом та звертається з відповідною заявою до місцевого органу влади.
За особою, яка протягом одного місяця з дати надсилання їй місцевим розпорядником/структурним підрозділом повідомлення, або протягом трьох робочих днів з дати ознайомлення з умовами і Порядком не подала заяву про придбання житла або про виплату грошової компенсації, зберігається черговість на квартирному обліку.
Місцевий розпорядник/структурний підрозділ не пізніше ніж через три робочих дні з дати прийняття заяви з усіма необхідними документами для призначення грошової компенсації дає дозвіл на відкриття спеціального рахунка.
Після відкриття спеціального рахунка особа повідомляє про його реквізити місцевому розпоряднику/структурному підрозділу шляхом подання копії договору про відкриття спеціального рахунка в уповноваженому банку.
Місцевий розпорядник/структурний підрозділ після отримання від особи реквізитів її спеціального рахунка перераховує на нього кошти в сумі, визначеній у рішенні місцевої комісії, про що повідомляє особі не пізніше ніж через три робочих дні з дати перерахування коштів на її спеціальний рахунок.
Грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення у прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку.
Виплата грошової компенсації на умовах співфінансування з державного, місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, здійснюється залежно від віку особи:
для осіб від 23 до 35 років - 70 відсотків граничної вартості житла з подальшим зменшенням частки державного бюджету на 10 відсотків щороку, до 50 відсотків - у 2023 році та наступних роках;
для осіб старше 35 років - 30 відсотків граничної вартості житла компенсується з державного бюджету, у 2022 році та наступних роках грошова компенсація у розмірі граничної вартості житла здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.
Решта відсотків сплачується за рахунок місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством.
Особи, які досягли 23-річного віку протягом поточного бюджетного року, мають право на стовідсоткову грошову компенсацію граничної вартості житла.
5) Коли повинна бути використана грошова компенсація:
Грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення у прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку.Нормативні документи, що регулюють надання послуги:
Закон України "Про охорону дитинства" ст. 25
Постанова КМУ від 26.05.2021 №615 "Деякі питання забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків" ПОРЯДОК виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа
Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото.
Всього доброго!
Щасти Вам!