Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 14 декабря 2021, вопрос №53128 100₴

Звільнення/поновлення на публічній службі

Особу було звільненно з посади старшого державного инспектора по скороченню за п.1 ч.1 ст.40 КЗпП. згідно рішення суду першої інстанції особу було відновленно на посаді. Після рішення першої інстанції про поновлення особи та між апеляційним розглядом справи у структурі відбувається реорганізація і даній особі пропонують рівноцінну посаду, вона погоджується та переходить працювати в новий штатний розпис структури.
Питання: Якщо рішення апеляційного суду буде "негативно "а особа вже перейшла на іншу посаду, які будуть наслідки? і чи буде особа далі працювати ?

Ответы юристов (6)

    Адвокат  Євген Олександрович
    50%
    Адвокат Євген Олександрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте, Саша!

    "Якщо рішення апеляційного суду буде "негативно "а особа вже перейшла на іншу посаду, які будуть наслідки? і чи буде особа далі працювати"?

    - Да, лицо будет работать вне зависимости от результатов рассмотрения дела в суде апелляционной инстанции, так как она фактически принято на работу на иную должность, в ином штатном расписании структуры, что не связано с прежней занимаемой лицом должности.

    Всего доброго, удачи Вам!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго дня!

    Якщо особа дійсно працює вже на іншій посаді, з якої її було звільнено, а потім поновлено, то рішення суду апеляційної інстанції вже не матиме будь-якого практичного значення.

    І як правило, в більшості подібних справ, рішення судів 1 і 2 інстанцій відповідають один одному.

    Успіхів!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Якщо особа зарахована на нову посаду наказ керівника підписано про призначення, особа буде працювати , рішення апелляції нічого не змінить , особа продовжить працювати там де її призначили. у новій структурі . Зі старою посадою це ні яким чином не пов язано. У результаті реорганізації утворена нова юридична осба та затверджений штат.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта

    Добрий день!

    Після наказу по ст 40 КЗпП ви мали скласти наказ про поновлення - таку думку висловлює ВС у постанові №521/1892/18.

    Якщо такий наказ був, то яка була вами вказана підстава? Якщо рішення, яке можливо буде скасоване, то ви знову видаєте наказ про звільнення за певною частиною статті 40 КЗпП і видаєте цей наказ, книжку і розрахунок працівнику.

    Якщо наказу не було, а особу ви допустили до роботи, то я прошу вас звернути увагу на приписи статті 36 КЗпП, де вказується таке: "У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується."

    Зверніть увагу на ці два слова, що у разі реорганізації договір продовжується.

    Тобто, мова йде про один і той самий договір, щодо якого судовий розгляд не закінчився і рішення про поновлення законної сили не набрало.

    В такому випадку, ви також маєте після апеляції (якщо тільки вона скасує рішення першої інстанції) зробити наказ за певною частиною статті 40 КЗпП і видати працівнику цей наказ, книжку і розрахунок.

    Якщо маєте питання - звертайтесь!

    Крикун Сергій  Павлович
    50%
    Крикун Сергій Павлович 3 года назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Кодекс адміністративного судочинства України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15?find=1...):

    "Стаття 319. Підстави для скасування рішення повністю або частково з закриттям провадження у справі або залишенням позовної заяви без розгляду у відповідній частині

    1. Судове рішення першої інстанції, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню повністю або частково в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається у відповідній частині з підстав, встановлених відповідно статтями 238, 240 цього Кодексу...";

    "Стаття 238. Закриття провадження у справі

    1. Суд закриває провадження у справі:..

    2) якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом;

    3) якщо сторони досягли примирення;..";

    "Стаття 52. Процесуальне правонаступництво

    1. У разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов’язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов’язкові для особи, яку він замінив.";

    "Стаття 251. Вручення судового рішення...

    5. Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено в порядку письмового провадження, копія судового рішення надсилається протягом двох днів із дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня..."

    Правонаступник організації, що подала апеляційну скаргу, має подати до апеляційного суду заяву про заміну іі сторони - відповідача та вступ до справи, а також заяву про відмову від позову у зв'язку з працевлаштуванням особи та клопотання про закриття провадження у справі. Особа має подати до апеляційного суду заяву про працевлаштування її правонаступником, досягнення примирення з клопотанням про закриття провадження у справі.

    Справи прийняття на публічну службу, звільнення з публічної служби відесено КАС до справ незначної складності та передбачені до розгляду в порядку письмового провадження - без виклику сторін. Тому як заяви правонаступника, так і особи мають бути направлені до апеляціного суду обов'язково і невідкладно, оскільки рішення апеляціного суду про скасування рішення суду першої інстанції та рішення про звільнення особи буде для нової організації-правонаступника обов'язковим до виконання і використане цим правонаступником.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 3 года назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Уточнюю свою відповідь. Правонаступнику організації, що подала апеляційну скаргу, слід подати до апеляційного суду заяву про відмову не від позову, а від апеляційної скарги.

    ххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України