Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 15 декабря 2021, вопрос №53203

Не знал о наследстве

Умер отец, которого ранее лишили прав, я один ребенок у него, у него было имущество в виде земельных паев, наследство он не составлял на меня, я не знал, что оно все равно должно перейти мне и не подавал никакие документы на наследство, но у него есть родные братья.
Подскажите, пожалуйста, как я могу вернуть наследство?

Ответы юристов (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго вечора!

    Є два шляхи вирішення Вашої ситуації, і це залежить від волевиявлення інших спадкоємців.

    Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

    1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

    2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    {Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}

    3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Висновок: якщо інші спадкоємці нададуть письмову згоду, ви маєте право поновити строк для вступу у спадщину прямо у нотаріусп.

    Якщо вони проти, тільки через суд шляхом подання позову.

    Успіхів!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 года назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Якщо Ви пропустили загальний 6-місячний термін для прийняття спадщини, то Ви можете добитись його поновлення за згодою інших спадкоємців чи рішення суду за наявності поважної причини пропущення строку. Такими поважними причинами вважаються істотні непереборні труднощі, які уноможливили подання заяви нотаріусу протягом 6-місячного терміну.

    Можете звертатись до мене з цим чи іншими запитаннями для надання різних додаткових юридичних послуг. Я можу, зокрема, написати для Вас текст позовної заяви.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA