Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 17 грудня 2021, питання №53316 350₴

развод международный брак

приватеый вопрос
необходимо рассторгнуть международный брак на Украине.
1.прошу сообщить список документов для подготовки к разводу .необходимо подготовить документы к подаче
2.муж никогда не был на Украине и получил отвод по визе когда хотел сделать визу типД.(воссоединение с семьей)
3.можно ли написать доверенность на развод на родственника с возможностью передоверия.
4.разводят ли на Украине такой брак.
5.развод нужен на Украине, с опекунством над ребенком на матери, с проживанием по ее адресу.какова вероятность такого решения суда.
6.вышлите проформу доверенности на юриста
7.стоимость развода с решением суда по ребенку


международный брак(ОАЭ)
жена гражданство Украина
есть ребенок -7месяцев.
отвечать только на емейл

Відповіді юристів (10)

    Гончаренко Константин
    14.3%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Добрый день!

    По Вашему вопросу сообщаю следующее:

    Вы имеете право подать исковое заявление о расторжении брака в Украине так как Ві гражданка Украины

    Документы:паспорт, ИНН, оригинал свидетельства о браке, копия свидетельства о рождении ребенка, справка ЖЕК( ЦНАП) о составе семьи, с кем и где проживает ребенок, исковое заявление и квитанция об уплате судебного сбора - 840 грн . 40 коп. Размер судебного сбора и реквизиты есть на сайте суда.. В ВАШЕМ ГОРОДЕ При рассмотрении дела Вам могут предоставить ( по заявлению супруги) срок на примирение, максимальный 6 месяцев.

    Нотариальное согласие мужа с нотариальным переводом на украинский язык, значительно ускорит процедуру.( оформляется через консула Украины в ОАЕ)

    Вы можете уполномочить родственника или другое лицо для подачи документов в суд выписав нотариальную доверенность на него с правом подачи и представительства интересов Ваших и правом подписи документов и заявлений. у ЛЮБОГО НОТАРИУСА УКРАИНЫ.

    если есть спор где проживать будет ребенок в иске заявляется требование "про визначення місця проживання дитини та способу участі батька у вихованні дитини" аргументируется , что ребенку проживать комфортнее с мамой , но суд в основном принимает решение в пользу мамы ( если у вас есть работа и вы можете обеспечить ребенка, ведете положительный образ жизни)

    Так же в иске нужно указать , что необходимо назначить алименты с официальной зарплаты и подтвержденных источников дохода.

    Вам нужно найти регионального адвоката заключить с ним договор и даже ходить никуда не нужно, он сам все подаст и напишет, к договору нужно доверенность на все действия , по написанию , подписанию и подаче документов и представительство в суде.

    Вам не нужна опека вы и так мама ребенку вам нужно определить место прожвания у вас .

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Добрий день!

    Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану (ст. 21 Сімейного кодексу України).

    Підстави та способи припинення шлюбу в України регулюються Сімейним кодексом України. Розірвання шлюбу можливе органами РАЦС за заявою подружжя, яке не має дітей, у всіх інших випадках розірвання шлюбу відбувається за рішенням суду.

    Однак, якщо один з подружжя є громадянином іншої держави чи особою без громадянства, при припиненні шлюбу слід керуватися не тільки сімейним та цивільно- процесуальним законодавством України, але й міжнародним приватним правом.

    Право на шлюб визначається особистим законом кожної з осіб, які подали заяву про укладення шлюбу.

    Згідно ст. 63 Закону України «Про міжнародне приватне право» припинення шлюбу та правові наслідки припинення шлюбу визначаються правом, яке діє на цей час щодо правових наслідків шлюбу.

    А правові наслідки шлюбу визначаються:

    - спільним особистим законом подружжя (у міжнародному праві особистим законом особи вважається право держави, громадянином якої вона є, якщо обидва із подружжя українці, то застосовується українське законодавство);

    - правом держави, у якій подружжя мало останнє спільне місце проживання, за умови, що хоча б один з подружжя все ще має місце проживання у цій державі (якщо спільний особистий закон подружжя відсутній, тобто обидва із подружжя є громадянами різних держав, то можна застосовувати правило останнього спільного місця проживання, якщо вони проживають в третій країні на законних підставах);

    - правом, з яким обидва з подружжя мають найбільш тісний зв'язок іншим чином (застосовується у разі відсутності у подружжя останнього спільного місця проживання).

    Відповідно, іноземці та громадяни України, які уклали шлюб з іноземцем можуть розірвати шлюб на території України та за законодавством України.

    Перш за все, для того, аби вибрати право держави, яке буде застосовуватись у конкретному випадку, слід звернути увагу на те, на території якої держави був зареєстрований шлюб.

    У разі укладення шлюбу з іноземцем в Україні, при розлученні будуть застосовуються норми Сімейного кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України.

    Якщо на момент розлучення, обидва подружжя проживають в Україні, навіть якщо один з них є іноземним громадянином, то процедура розлучення буде аналогічною процедурі розлучення з громадянами України.

    Отже, розірвати шлюб з іноземцем, якщо шлюб був укладений на території України можна двома способами:

    1) органах РАЦС;

    2) в судовому порядку.

    Якщо у подружжя є неповнолітні діти, або ж якщо відсутня згода другого з подружжя, то розірвати шлюб при наявності спільних дітей з іноземцем, або відсутності його згоди на розірвання шлюбу можна лише другим способом, тобто у судовому порядку.

    Шлюб може бути розірвано за спільною заявою подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 109 Сімейного кодексу України та за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 Сімейного кодексу України.

    Відповідно до норм ст. 109 Сімейного кодексу України, подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

    Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

    За приписами Цивільного процесуального кодексу України, справи про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей розглядаються у порядку окремого провадження. Що це означає? Особливостями судової процедури в порядку окремого провадження є те, що, суд не з'ясовує причини розлучення, не вживає заходів щодо примирення подружжя, але при цьому суд повинен перевірити відповідність умов Договору інтересам дитини, а також пересвідчитись, що умови Договору не порушують засади рівності прав батьків дитини.

    Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

    Що робити якщо чоловік або дружина проти розлучення? У цьому випадку, для розлучення без згоди дружини (чоловіка) слід керуватися положення частини 1 статті 110 Сімейного кодексу, якою передбачена можливість розірвання шлюбних відносин з ініціативи одного з подружжя. Для цього необхідно звернутися до суду з позовною заявою про розлучення. Позовні заяви про розірвання шлюбу подаються до суду за місцем проживання відповідача, крім випадків, які передбачені в ст. ст. 28, 29 Цивільного процесуального кодексу України.

    Які документи потрібні для розлучення через суд?

    - позовна заява про розлучення (два примірники);

    - оригінал свідоцтва про шлюб;

    - копія свідоцтва про народження дитини;

    - копія паспорту позивача;

    - квитанція про оплату судового збору;

    - всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

    Судовий збір за подання заяви про розірвання шлюб складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

    Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили (стаття 115 Сімейного кодексу України).

    Що робити у разі розлучення, між громадянином України та іноземцем, що проживає в іншій країні або місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме? Адже, позовна заява про розірвання шлюбу за загальним правилом подається за місцем проживання або місцезнаходженням відповідача. В даному випадку процедура розлучення буде мати свої специфічні особливості.

    1. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.

    2. Відповідно до ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України, якщо Відповідач на момент розірвання шлюбу проживає за межами України, позови про розірвання шлюбу можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.

    3. Позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи). Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред'являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

    Крім того, розлучення за українським законодавством можливе у разі:

    - розлучення громадянина України з іноземним громадянином (іноземцем), якщо обидва проживають в іншій країні;

    - розлучення громадян України, обидва з яких проживають за кордоном (в одній або в різних країнах). Згідно ст. 29 Цивільного процесуального кодексу України: «Підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами, а також справ про розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України, визначається суддею Верховного Суду, визначеним у порядку, передбаченому статтею 33 цього Кодексу, одноособово»;

    - розлучення іноземних громадян, які проживають в Україні.

    В Україні процес розлучення зазвичай відбувається скоріше та простіше, ніж в багатьох інших країнах. Так, згідно ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Стаття 112 Сімейного кодексу України закріпляє, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення, отже не потрібно доводити якихось особливих причин для розлучення (наприклад, як то подружня зрада чи невиконання зобов'язань за шлюбним контрактом), а достатньо бажання одного з подружжя розлучитися.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Щодо довіреності то її оформлює нотаріус у ниих є бланки:

    Довіреність, видана в порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню після подання основної довіреності, у якій застережене право на передоручення, або після подання доказів того, що представник за основною довіреністю примушений до цього обставинами для охорони інтересів особи, яка видала довіреність. Строк дії довіреності, виданої за передорученням, не може перевищувати строку дії основної довіреності, на підставі якої вона видана.

    У довіреності, виданій у порядку передоручення, не допускається передавання повіреній особі права на передоручення.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/n0001323-14#Te... (

    Особливості нотаріального посвідчення довіреності)

    ---

    Зразок

    довіреності на представництво інтересів в суді

    ДОВІРЕНІСТЬ

    Я, гр. України ___, ___ року народження (податковий номер: ___; паспорт: серія __ №___, виданий ___ РУ ГУ МВС України в місті ___ ___ року), зареєстрований за адресою: ___,

    згідно з попередньою усною

    домовленістю цією довіреністю

    уповноважую:

    гр. України ___, ___ року народження, (податковий номер: ___), мешкає за адресою: ___,

    гр. України ___, ___ року народження, (податковий номер: ___), мешкає за адресою: ___,

    представляти мої інтереси в судах України (в тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях) з усіма правами, які надано законом позивачу, відповідачу, третій особі та потерпілому, в тому числі з правом підписувати, подавати, доповнювати позовні заяви, скарги, відзиви на позовні заяви, змінювати предмет позову, окрім права відмови від позову; приймати участь в розгляді позовних заяв та скарг; надавати усні та письмові пояснення; наводити свої доводи та міркування з усіх питань, що виникають в ході процесу; подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; виступати в суді або у позасудових провадженнях та змагальних процедурах, подавати заперечення, заяви про відводи або заміну судді чи арбітра; заявляти клопотання; заперечувати проти клопотань та доводів інших учасників процесу; подавати та підписувати апеляційні скарги, касаційні скарги, заяви про перегляд рішень, ухвал, постанов судів за нововиявленими обставинами, подавати та відкликати відзиви на такі заяви з правом приймати участь в розгляді таких заяв; отримувати судові рішення (ухвали, постанови), накази суду, ухвали відносно забезпечення виконання або зміни способу виконання судового рішення; знайомитись з матеріалами справи, робити з них виписки, знімати копії; вести переговори; отримувати необхідні документи; брати участь у прийнятті рішення, укладати мирові угоди, оскаржувати рішення суду, правоохоронних органів, прокуратури та інших органів державної виконавчої влади, а також організацій, підприємств та установ усіх форм власності, вносити подання про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, брати участь у вирішенні спорів стосовно процедури судового розгляду, забезпечувати виконання судових рішень загалом та наказів й інших виконавчих документів; готувати, підписувати, вносити зміни та доповнення, розглядати, подавати та одержувати від судів, господарських судів, податкових та інших органів, підприємств, установ та організацій будь-які та усі документи, витяги та/або їх копії та інформацію, що стосується проваджень та справ; подавати виконавчі документи до стягнення або виконання, приймати участь у виконавчих провадженнях, подавати прохання про виконання в Україні судових рішень (ухвал) на мою користь, заперечувати та оскаржувати дії виконавців та органів Міністерства юстиції України, заперечувати та оскаржувати дії оцінювачів, зберігачів та інших учасників виконавчого провадження; розписуватись в документах та виконувати всі інші, пов’язані з цією довіреністю, дії від мого імені і в моїх інтересах у відносинах з усіма органами державної влади України, правоохоронними органами, підприємствами, установами, організаціями та громадянами, а також користуватися іншими процесуальними правами, передбаченими чинним законодавством України.

    Для чого надаю їм право (як разом так і кожному окремо): подавати від мого імені заяви, довідки та документи, отримувати необхідні довідки та документи, розписуватися за мене, сплачувати належні з мене платежі, а також виконувати всі інші дії, пов’язані з цією довіреністю відповідно до чинного законодавства України для такого роду повноважень.

    Довіреність видана без права передоручення повноважень іншим особам на один рік та дійсна до ___ року.

    Ця Довіреність була надана мені на перевірку до її підписання, вичитана мною і особисто я несу відповідальність за вірність всіх наданих та внесених даних в цю Довіреність, суть її мені зрозуміла та цим я підтверджую, що зміст даного одностороннього правочину, права, відповідальність, наслідки правочину, зміст ст.ст. 219, 238-241, 244-250 Цивільного кодексу України мені нотаріусом роз’яснено. Я повністю усвідомлюю і розумію значення своїх дій, дію добровільно, та не помиляюсь у відношенні цього правочину. Розуміючи значення і умови цього правочину та його правові наслідки, підтверджую дійсність намірів при його укладанні, а також те, що він не носить характеру фіктивного та удаваного, що зміст цього правочину відповідає моїй волі, прийнятий та підписаний особисто мною.

    ПІДПИС___

    Посвідчувальний напис нотаріуса

    Приватний нотаріус___

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    14.3%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Рекомендую звернутися за допомогою до регіонального адвоката системи надання безоплатної вторинної правової допомоги для оперативного напрацювання правової позиції по кримінальній справі та здійснення представництва неповнолітньої особи( дитини)

    Це такі види правових послуг :0 800 213 103

    • 1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб – на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;захист;
    • здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
    • складення документів процесуального характеру.

    Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.

    Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб:

    2) діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;

    2-1) внутрішньо переміщені особи;

    2-2) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;

    3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання;

    4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт;

    5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;

    6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

    7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;

    8) особи, на яких поширюється дія Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”;

    9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;

    9-1) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

    10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

    11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

    12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;

    13) особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;

    2. Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають громадяни держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори про правову допомогу, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також іноземці та особи без громадянства відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна, якщо такі договори зобов’язують держав-учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу.

    3. Суб’єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу, визначені пунктами 1, 2-1, 2-2, 8, 9, 12, 13 частини першої цієї статті, мають право на отримання такої допомоги не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями/наказами про надання безоплатної вторинної правової допомоги, виданими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, одночасно.

    Належність до однієї із перелічених категорій осіб слід підтвердити відповідними документами.

    Безкоштовно адвокат має прибути у термін 3 -х годин з моменту затримання та повідомлення на гарячу лінію

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Добрый день, Марина!

    На данном сервесе юристам не доступны данные эл.почты, пока Вы не инициируете консультацию в выбранным специалистом.

    Вы не указали гражданство мужа и место проживания жены, если она инициатор развода?

    Но в любом случае, пока ребенку не исполнится год, развод не возможен согласно украинского права.

    Набирайте, в любой удобный месседжер, для деталей.

    Савченко Олександр
    25.7%
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрый день, Марина!

    Согласно ст. 63 Закона Украины «О международном частном праве» расторжение брака и правовые последствия прекращения брака определяются правом, которое действует в настоящее время по правовым последствиям брака.

    А правовые последствия брака определяются:

    - общим личным законом супругов (в международном праве личным законом лица считается право где ржавый, гражданином которой он является, если оба из супругов украинцы, то применяется украинское законодательство);

    - правом государства, в котором супруги имели последнее совместное место жительства, при условии, что, хотя бы один из супругов все еще имеет местожительство в этом государстве (если общий личный закон супругов отсутствует, то есть оба из супругов являются гражданами разных государств, то можно применять правило последнего совместного места жительства, если они проживают в третьей стране на законных основаниях);

    - правом, с которым оба супруга имеют более тесную связь иным образом (применяется при отсутствии у супругов последнего совместного места жительства).

    Соответственно, иностранцы и граждане Украины, которые заключили брак с иностранцем могут расторгнуть брак на территории Украины и по законодательству Украины.

    Прежде всего, для того, чтобы выбрать право государства, которое будет применять в конкретном случае, следует обратить внимание на то, на территории государства был зарегистрирован брак.

    В случае заключения брака с иностранцем в Украине, при разводе будут применяются нормы Семейного кодекса Украины и Гражданского процессуального кодекса Украины.

    Если на момент развода, оба супруга проживают в нашей стране, даже если один из них является иностранным гражданином, то процедура развода будет аналогичной процедуре развода с гражданами Украины.

    Итак, расторгнуть брак с иностранцем, если брак был заключен на территории Украины можно двумя способами:

    1) через органы РАГС (регистрации актов о гражданском состоянии);

    2) в судебном порядке.

    Порядок расторжения брака государственным органом регистрации актов гражданского состояния урегулирован статьями 106 и 107 Семейного кодекса Украины.

    Так супруги, которые не имеют детей, имеет право подать в орган регистрации актов гражданского состояния, по месту жительства (прописки) одного них, заявление установленной формы о расторжении брака. При себе необходимо иметь свидетельство о заключении брака, паспорт или вид на жительство в Украине.

    Отсутствие по уважительной причине одного из супругов при подаче заявления на развод не является проблемой, поскольку в соответствии с ч. 1 статьи 106 Семейного кодекса супруг может подать заявление от его имени. Для этого отсутствует человеку необходимо самостоятельно заполнить свою часть заявления о регистрации расторжения брака и заверить ее в нотариуса и передать другому из супругов (в случае, если один из супругов не находится в Украине, в таком случае документ пересылается иностранцу, который переводит его на язык той страны, представителем, которой он является, а за тем заполняет свою часть. Далее заявление заверяется у нотариуса и при необходимости легализируется, затем документ возвращается назад, украинская сторона переводит его обратно и также заверяет у нотариуса). Заявление подается в органы РАГСа, вместе со всеми необходимыми документами, после чего назначается дата регистрации развода с иностранцем. Для того чтобы не приезжать на расторжение брака, можно выразить свое согласие на проведение процедуры без участия одного из супругов (этот документ проходит такой же процесс удостоверения, как и заявление на развод). При таких обстоятельствах, развод происходит без присутствия супругов.

    В этом случае регистрация расторжения брака и выдача супругам соответствующего свидетельства о расторжении брака производится по истечении одного месяца со дня подачи супругами заявления. Итак, супругам, подавшее заявление о расторжении брака, необходимо помнить, что даже если они не появятся для регистрации расторжения брака, решение о расторжении брака будет вынесено, а с момента вынесения постановления брак считается прекращенным.

    Процедура развода в РАГСе является мало затратной и общая сумма платежа, как правило, не превышает размера административного сбора. В соответствии с Декретом Кабмина «О государственной пошлине», в случае регистрации расторжения брака по взаимному согласию супругов, не имеющих детей, уплачивается госпошлина в размере 0,5 тысяч рублей. Однако, в цену бракоразводного процесса могут включаться дополнительные платные услуги РАГСа (Постановление КМУ № 1168 от 22.12.2010 года)

    Однако, если у супругов есть несовершеннолетние дети, или же если отсутствует согласие второго из супругов, то расторгнуть брак при наличии общих детей с иностранцем, или отсутствия его согласия на расторжение брака можно лишь вторым способом, то есть в судебном порядке.

    Брак может быть расторгнут на основании совместному заявлению супругов на основании решения суда, согласно статье 109 Семейного кодекса Украины и по иску одного из супругов на основании решения суда, согласно статье 110 Семейного кодекса Украины.

    В соответствии с нормами ст. 109 Семейного кодекса Украины, супруги, которые имеют детей, имеет право подать в суд заявление о расторжении брака вместе с письменным договором о том, с кем из них будут проживать дети, какое участие в обеспечении условий их жизни будет тот из родителей, кто будет проживать отдельно, а также об условиях осуществления им права на личное воспитание детей.

    Суд выносит решение о расторжении брака, если будет установлено, что заявление о расторжении брака соответствует действительной воле жены и мужа и после расторжения брака не будут нарушены их личные и имущественные права, а также права их детей.

    По предписаниям Гражданского процессуального кодекса Украины, дела о расторжении брака по заявлению супругов, имеющих детей рассматриваются в порядке особого производства. Что это значит? Особенностями судебной процедуры в порядке особого производства является то, что, суд не выясняет причины развода, не принимает мер по примирению супругов, но при этом суд должен проверить соответствие условий Договора интересам ребенка, а также убедиться, что условия Договора не нарушают принципа равенства прав родителей ребенка.

    Суд выносит решение о расторжении брака по истечении одного месяца со дня подачи заявления. До истечения этого срока жена и муж имеют право отозвать заявление о расторжении брака.

    Что делать если один из супругов против развода? В этом случае, д ля развод без согласия жены (мужа) следует руководствоваться положения части 1 статьи 110 Семейного кодекса, которой предусмотрена возможность расторжения брачных отношений по инициативе одного из супругов. Для этого необходимо обратиться в суд с исковым заявлением о разводе. Исковые заявления о расторжении брака подаются в суд по месту жительства ответчика, кроме случаев, предусмотренных в ст. ст. 28, 29 Гражданского процессуального кодекса Украины.

    Какие документы пот рыбные для развода через суд?

    - исковое заявление о разводе (два экземпляра);

    - оригинал свидетельства о браке;

    - копия свидетельства о рождении ребенка;

    - копия паспорта истца;

    - квитанция об оплате государственной пошлины;

    - все имеющиеся доказательства, подтверждающие обстоятельства, на которых основываются исковые требования.

    Судебный сбор за подачу заявления о расторжении брак составляет 0,4 размера прожиточного минимума для трудоспособных лиц, в 2020 году это составляет 840,80 грн.

    Документом, удостоверяющим факт расторжения брака судом, есть решение суда о расторжении брака, вступившее в законную силу (статья 115 Семейного кодекса Украины).

    Что делать в случае развода, между гражданином Украины и иностранцем, проживающего в другой стране или место регистрации проживания или пребывания которого неизвестно? Ведь, исковое заявление о расторжении брака по общему правилу подается по месту жительства или месту нахождения имущества. В данном случае процедура развода будет иметь свои специфические особенности.

    1. По договоренности супругов дело может рассматриваться по зарегистрированному месту жительства или пребывания кого-либо из них.

    2. В соответствии со ст. 28 Гражданского процессуального кодекса Украины, если ответчик на момент расторжения брака проживает за пределами Украины, иски о расторжении брака могут предъявляться по зарегистрированному месту жительства или пребывания истца в случае, если на его иждивении находятся малолетние или несовершеннолетние дети, или если он не может по состоянию здоровья или по другим уважительным причинам выехать к месту жительства ответчика.

    3. Иски к ответчику, место регистрации жительства или пребывания которого неизвестно, предъявляются по местонахождению имущества ответчика или по последнему известному зарегистрированным его месту жительства или пребывания, или постоянного его занятия (работы). Иски к ответчику, не имеющему в Украине места жительства или пребывания, могут предъявляться по местонахождения его имущества или по последнему известному месту регистрации его жительства или пребывания в Украине.

    Кроме того, развод по украинскому законодательству возможно в случае:

    - развода граждан Украины по иностранным гражданином (иностранцем), если оба проживают в другой стране;

    - развода граждан Украины, оба из которых проживают за рубежом (в одной или в разных странах). Согласно ст. 29 Гражданского процессуального кодекса Украины «Подсудность дел с участием граждан Украины, если обе стороны проживают за ее пределами, а также дел о расторжении брака между гражданином Украины и иностранцем или лицом без гражданства, проживающих за пределами Украины, определяется судьей Верховного Суда, определенным в порядке, предусмотренном статьей 33 настоящего Кодекса, единолично».

    - развода иностранных граждан, проживающих в Украине.

    Развод в Украине может быть привлекательным для иностранцев с финансовой точки зрения. В сколько, во-первых, решение о расторжении брака можно получить отдельно от решения других вопросов: опека над детьми, алименты и раздел имущества супругов. Во-вторых, в Украине процесс развода обычно происходит быстрее и проще, чем во многих других странах, так согласно ст. 24 Семейного кодекса Украины, брак основывается на добровольном согласии женщины и мужчины. Принуждение женщины и мужчины к браку не допускается. Статья 112 Семейного кодекса Украины закрепляет, что с уд выносит решение о расторжении брака, если будет установлено, что дальнейшая совместная жизнь супругов и сохранение брака противоречило бы интересам одного из них, интересам их детей, имеющих существенное значение, следовательно, не нужно доказывать наличие каких-то особых причин для развода (например, как супружеская измена или невыполнение обязательств по брачному контракту), а достаточно желания одного из супругов развестись.

    Если будет нужна помощь, обращайтесь через "Звернутися" возле фото.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Адвокат  Євген Олександрович
    20%
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий вечір, Марина!

    "1.прошу сообщить список документов для подготовки к разводу .необходимо подготовить документы к подаче"?

    - До позовної заяви про розірвання шлюбу додаються:

    • копії паспортів та реєстраційних номерів облікових карток платників податків позивача та відповідача (за наявності);
    • копія свідоцтва про шлюб;
    • копія свідоцтва про народження дитини (в разі наявності у подружжя дітей);
    • квитанція про сплату судового збору, крім випадків коли особа звільнена від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір»;
    • копія позовної заяви в перекладі на ту мову, громадянином якої є відповідач. Обов’язково необхідно врахувати те, що переклад позовної заяви має бути нотаріально посвідченим.

    "2.муж никогда не был на Украине и получил отвод по визе когда хотел сделать визу типД.(воссоединение с семьей)"?

    - Так, частиною першою статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право» , зокрема передбачено, що суди України можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи – відповідача, а також, якщо дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території. До такої події можна віднести укладання шлюбу між громадянином України і іноземцем на території України і видання відповідного свідоцтва про шлюб.

    ДОГОВІРміж Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у цивільних та комерційних справах:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/784_008#Text

    "Стаття 18Юрисдикція

    1. Суди Сторони у якій знаходиться нерухоме майно, компетентні визначати права пов'язані з таким майном.

    2. У справах, які не пов'язані із нерухомим майном, суди Сторони мають юрисдикцію у випадках коли.

    a) відповідач має постійне місце проживання або перебування на території цієї Сторони на момент подання позову;

    b) відповідач на момент подання позову займався підприємницькою діяльністю або працює на території цієї Сторони і позов стосується цієї діяльності;

    c) відповідно до угоди у будь-якій формі між позивачем та відповідачем договірні зобов'язання, які стали підставою для судового розгляду, були або мали бути виконані на території цієї Сторони;

    d) у разі не договірної відповідальності, неправомірні дії вчинені на території такої Сторони;

    e) відповідач у будь-якій формі прийняв юрисдикцію суду".

    Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» в разі розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем, один з яких проживає в Україні, питання підсудності визначається за загальними правилами, встановленими статтями 27-29 Цивільного процесуального кодексу України.

    ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, № 40-41, 42, ст.492):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15#Text

    "Стаття 28. Підсудність справ за вибором позивача

    "... 2. Позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них... ".

    "Стаття 29. Підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами

    1. Підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами, а також справ про розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України, визначається суддею Верховного Суду, визначеним у порядку, передбаченому статтею 33 цього Кодексу, одноособово".

    "4.разводят ли на Украине такой брак"?

    СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 21-22, ст.135):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#Text

    "Стаття 110. Право на пред'явлення позову про розірвання шлюбу

    1. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

    2. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.

    3. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.

    4. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини... ".

    - Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений будь-ким з подружжя у випадках:

    • вагітності дружини;
    • протягом одного року після народження дитини.

    Винятки:

    1) позов може бути подано у разі, коли один з подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини (право на розірвання шлюбу за таких обставин не пов'язується з винесенням судом обвинувального вироку);

    2) позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини може бути подано, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою у встановленому порядку шляхом подання заяви про визнання батьківства;

    3) чоловік або дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

    - Це можливо, лише після досягнення дитиною 2 року та при наявності вищевказаних підстав, таке розлучення є можливим.

    "3.можно ли написать доверенность на развод на родственника с возможностью передоверия"?

    - Так, у будь-якого нотаріуса в Україні, або Консульстві України в ОАЭ.

    "5.развод нужен на Украине, с опекунством над ребенком на матери, с проживанием по ее адресу.какова вероятность такого решения суда"?

    - Треба подавати позовну заяву про розлучення з визначенням місця проживання дитини з одним із батьків, в порядку Сімейного кодексу України, Цивільного кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України.

    "6.вышлите проформу доверенности на юриста"?

    Довіреність оформлюється у будь-якого нотаріуса в Україні, або Консульстві України в ОАЭ.

    ДОВІРЕНІСТЬМісто Київ, п'ятнадцятого лютого дві тисячі п'ятого року.

    Я, ПІБ ___ (народилася ___ року; паспорт ___, виданий___ року; ідентифікаційний номер за ДРФО України - ___), що проживаю у місті Києві, на пр.___, буд.___, кв.___, обізнана із загальними вимогами, додержання яких є необхідним для чинності правочину, повністю усвідомлюючи значення своїх дій та згідно власного вільного волевиявлення, котре відповідає моїй внутрішній волі, у відповідності до вимог ст. 244 Цивільного кодексу України на підставі укладеного з повіреним усного договору, цією довіреністю уповноважую ПІБ___, котрий проживає у місті Києві, на вул.___, буд.___, кв.___, бути моїм представником в судових органах України будь-якої ланки, з усіма необхідними для того повноваженнями, які надано законом позивачу та/чи потерпілому, ознайомлюватися з матеріалами справи; заявляти клопотання та відводи; давати усні та письмові пояснення в судових установах, які займаються розглядом моєї справи; повністю або частково відмовлятися від позовних вимог; змінювати підстави або предмет позовів; укладати мирові угоди; оскаржувати рішення суду; отримувати рішення суду та подавати його на реалізацію; подавати виконавчі документи до стягнення, - з питань, пов'язаних із захистом моїх авторських прав (як майнових, так і особистих немайнових), в тому числі, але не виключно, передбачених ст. ст. 423, 424, 438, 440 Цивільного кодексу України. За цією довіреністю представник також вправі; подавати та підписувати від мого імені всі документи, в тому числі заяви, клопотання тощо; отримувати витяги та копії судових рішень і інших документів, що є в матеріалах справи та отримання яких дозволяється законом; брати участь у судових засіданнях та у дослідженні доказів; наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають в ході судового процесу, якщо це дозволяється процесуальним законодавством; апелювати до вищестоящої судової інстанції; оскаржувати рішення суду до касаційної інстанції; вчиняти інші дії, передбачені чинним законодавством України для такого роду уповноважень (за виключенням пред'явлення позову, отримання майна та грошових сум) (*), та які на думку представника будуть доцільними для правильного і ефективного виконання цієї довіреності.

    Довіреність зберігає чинність протягом ТРЬОХ РОКІВ (тобто, до п'ятнадцятого лютого дві тисячі восьмого року), якщо не буде припинена раніше цього терміну шляхом скасування з дотриманням при цьому вимог цивільного законодавства.

    Зміст ст. ст. 244, 245,247-250 Цивільного кодексу України щодо поняття довіреності, її форми, строків, припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмови представника від вчинення дій, які були визначені довіреністю, мені нотаріусом роз'яснено.

    Довіреність видана з правом передоручення.

    Підпис:Посвідчувальний напис нотаріуса.

    niz_back.gif

    "7.стоимость развода с решением суда по ребёнку"?

    Вартість:

    Плата за подання позову про розлучення встановлена в Законі про судовий збір. Відповідно до ст. 4 вищезазначеного закону у 2021 році за шлюборозлучний процес стягується плата в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, тобто 908 грн..

    Судовий збір за подання заяви про розірвання шлюбу в Україні складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2021 році становить 908 грн.).

    За дві вимоги: розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини з одним із батьків, доведеться сплатити за дві позовні вимоги: 908X2=1816 грн..

    Всього доброго!

    Токмач Галина Миколаївна
    11.4%

    Здравствуйте, Марина. Разводят. Для развода нужны по 2 копии вашего паспорта, кода, свидетельство о браке, о рождении детей (если есть).

    Также надо знать последнее его местр жительства здесь и код (не обязательно, но желательно).

    Можно указать ваш адрес как место его проживания.

    Доверкнность писать ни к чему. Достаточно будет написать заявление на рассмотрение дела без вашего участия.

    Если нужна будет помощь, обращайтесь

    Крикун Сергій  Павлович
    14.3%
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    ДОГОВІР між Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у цивільних та комерційних справах (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/784_008#top):

    "Стаття 18 Юрисдикція

    1. Суди Сторони у якій знаходиться нерухоме майно, компетентні визначати права пов'язані з таким майном.

    2. У справах, які не пов'язані із нерухомим майном, суди Сторони мають юрисдикцію у випадках коли:

    a) відповідач має постійне місце проживання або перебування на території цієї Сторони на момент подання позову;...";

    "Стаття 4 Центральні органи

    1. Центральний орган кожної Сторони направляє та отримує запити відповідно до цього Договору.

    В Україні Центральним органом є Міністерство юстиції.

    В Об'єднаних Арабських Еміратах Центральним органом є Міністерство юстиції.

    2. Центральні органи зносяться між собою через дипломатичні канали для цілей цього Договору..

    Закон Украины "Про міжнародне приватне право" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2709-15#Text):

    "Стаття 3. Міжнародні договори України

    1. Якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору...

    Стаття 4. Визначення права, що підлягає застосуванню до приватноправових відносин з іноземним елементом...

    5. Визначення права, що підлягає застосуванню до приватноправових відносин на підставі колізійних норм, не здійснюється, якщо міжнародним договором України передбачено застосування до відповідних відносин матеріально-правових норм.".

    Другими словами, учитывая, что брак расторгается по Вашей инициативе, т.е. Вы являетесь истцом, а ответчиком муж-гражданин ОАЭ, расторжение брака подлежит в суде ОАЭ и по законодательству ОАЭ.

    Консульський та візовий відділ ОАЕ в Україні

    Адреса консульства: 01014, м. Київ, вул. Новоселицька, 3Телефон консульства: (+38 044) 359 08 74, 277 44 44Факс: (+38 044) 359 08 76E-mail: KievEMB.Visa@mofaic.gov.aeРобочі години: Пн–Пт 09.30 – 12.30Перший секретарПані Наджла Аль-РаїсMs Najla Alraees(Керівник Політичного, Економічного та Медіа Відділу)Другий секретарПан Абдулла Аль-СувейдіMr Abdulla AlSuwaidi

    (Керівник Фінансового, Адміністративного, Консульського та Відділу у Справах Громадян ОАЕ).

    Считаю надлежащим обратиться в Консульство ОАЭ в Украине (в Киеве) для передачи и рассмотрения иска о расторжении брака в суд ОАЭ.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Вам проще оформить развод где истец будет муж

    он может сделать доверенность на юриста и юрист все оформит без проблем - документы паспорт с переводом если нет посвидки, код - если есть , св. о браке , св. о рождении ребенка

    на развод нужно подать когда ребенку будет 1 год

    нужна детальная консультация - обращайтесь через сайт Или найдите мои контакты - проконсультирую и при необходимости подготовлю документы С уважением Виктория Костромина


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України