Начните консультацию с юристом онлайн
3дравствуйте.
помогите, пожалуйста разобраться.
Mоя дочь гнобит своих детей 6 и 8 лет.
я вынуждена была подать заявление в Cоциальную службу, но психическое насилие трудно доказать. дочь мне сказала, что, может она мне и позволит когда-то с детьми увидеться, если я буду молчать и не подавать на неё больше а, если буду подавать, то развитие пойдёт в обратную сторону, то есть, я детей не увижу.
я как раз собиралась подавать новое заявление, но приняла её требование.
Mы живём в стране, где родители решают, с кем их дети будут общаться. бабушка и дедушка не имеют прав на внуков.
3 месяца я ждала, никуда не подавала, хотя причина была и есть. Cегодня она отказывает мне во встрече с детьми. мой вопрос: можно ли относить такиe её действия к шантажу?
имею в виду само её действие, когда она грозит мне запретить общение с детьми, если я вуду трубить в инстанции, что она занимается психическим насилием над своими детьми?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, 4 года опыта
Стаття 126-1. Домашнє насильство
Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, -
карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Тобто ви можете подати заяву в поліцію, щодо вчинення домашнього насильства відносно ваших внуків вашою дочкою.
Але перед тим, як подати заяву в поліцію бажано крім ваших показань, встановити ще осіб які бачили і можуть підтвердити, що відбувалося психологічне насильство щодо дітей. Тоді в майбутньому вони можуть підтвердити поліції, що таке насильство дійсно відбувалося.
Для більш детальної консультації звертайтеся в приватні повідомлення
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Бабуся має право на спілкування зі своїми внуками і взяття участі в їх вихованні. Вам краще примиритись з дочкою. Якщо дочка перешкоджатиме спілкуванню Вас з Вашими внуками, то Ви можете подати до суду для усунення таких перешкод.
Ви можете звертатись до мене для надання додаткових правничих послуг з цього питання. Я можу, зокрема, написати для Вас текст позовної заяви.