Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 11 января 2022, вопрос №54262 100₴

Добрый день. Мой вопрос о 1000грн, что сейчас выплачивают за вакцину. У меня есть фитнес клуб и есть магазины с одеждой. Сейчас люди получают 1000грн , нам в фитнес цент выдали специальный терминал и мы проводим оплаты. Могу ли я продавать в клубе подарочный сертификат на мой услуги плюс услуги магазина написаны на сертификате, так было всегда. То есть человек имеет право этот сертификат отварить в магазине, или я совершаю нарушение? Есть закон и наказание мне?

Какое будет наказание, если я продаю подарочный сертификат в фитнес клуб, а его можно спользовать не только в фитнес клубе но ещё и в магазине наших партнёров. Расчёт идёт через терминал 1000грн от президента

Ответы юристов (5)

    Карпенко Андрій Володимирович
    25%

    Добрый день!

    Для оплаты услуг и товаров будут использоваться MCC-коды. Код категории товаров или услуг будет проверяться по терминалу оплаты. Деньги можно будет потратить в музеях, кинотеатрах, театрах, книжных магазинах, спортзалах, на выставках, а также на авиа- и железнодорожные билеты на поездки в пределах Украины (как онлайн, так и офлайн).

    MCC-код (MCC, Merchant Category Code) – код вида торговой точки. Он представляет собой четырехзначный номер и применяется в отрасли банковских карт для классификации торгово-сервисных предприятий (ТСП) по типу их деятельности. MCC-код присваивается банком-эквайером продавцу, когда тот начинает принимать к оплате карты.

    Главное, чтобы код места продажи сертификата попадал в список разрешенных программой. Если программой продажа сертификата разрешена, то как он используется в дальнейшем не отслеживают.

    Удачи!

    Адвокат  Євген Олександрович
    50%
    Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий день, Антоніна!

    "Могу ли я продавать в клубе подарочный сертификат на мой услуги плюс услуги магазина написаны на сертификате, так было всегда. То есть человек имеет право этот сертификат отварить в магазине, или я совершаю нарушение? Есть закон и наказание мне? Какое будет наказание, если я продаю подарочный сертификат в фитнес клуб, а его можно спользовать не только в фитнес клубе но ещё и в магазине наших партнёров. Расчёт идёт через терминал 1000грн от президента"?

    - Можете, якщо Ваші послуги та послуги партнерів-магазинів стосуються саме: придбання абонементу у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал або купити квитки для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати книжки".

    У іншому випадку, треба внести коррективи, зміни до сертифікату.

    Так, 2 грудня прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (проєкт № 6297).

    Закон офіційно опубліковано у виданні "Голос України" від 08.12.2021 р. № 232. Він набув чинності 9 грудня 2021 року.

    За Законом програма “єПідтримка”, ініційована Президентом України, стартує з 19 грудня та триватиме впродовж наступного року. В рамках програми громадяни зможуть отримати від держави підтримку в розмірі 1 000 гривень. За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал або купити квитки для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати книжки.

    Участь в програмі зможуть взяти повнолітні громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, що підтверджується відповідним сертифікатом у мобільному застосунку “Дія”.

    Взяти участь у програмі на першому етапі можна буде через мобільний застосунок Дія. Для цього громадянин в Дії обирає послугу «єПідтримка», проходить перевірку на відповідність встановленим критеріям, відкриває віртуальний рахунок в онлайн-банку, отримує на нього гроші та витрачає їх на покупку послуги у суб’єкта господарювання, який бере участь у програмі. За попередніми підрахунками - це більше 6000 підприємств у сферах культури, спорту та пасажирських перевезень.

    Умислу на вчинення шахрайства не було, тому кримінальної відповідальності за статтею 190 Кримінального кодексу України не повинно бути.

    Якщо у людей, які придбали сертифікати, будуть проблеми щодо їх реалізації, то можуть подати скаргу до Держпродспоживслужби України (колишня Інспекція по захисту прав споживачів), за що може бути адміністративна відповідальність.

    Кодекс України про адміністративні правопорушення:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text

    "Стаття 156-1. Порушення законодавства про захист прав споживачів

    Відмова працівників торгівлі, громадського харчування та сфери послуг і громадян, які займаються підприємницькою діяльністю в цих галузях, у наданні громадянам-споживачам (крім споживачів фінансових послуг) необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товари (роботи, послуги), їх кількість, якість, асортимент, а також про їх виробника (виконавця, продавця), у навчанні безпечного та правильного їх використання, а так само обмеження прав громадян-споживачів на перевірку якості, комплектності, ваги та ціни придбаних товарів -

    тягнуть за собою накладення штрафу від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Відмова особами, зазначеними у частині першій цієї статті, громадянину-споживачу в реалізації його права в разі придбання ним товару неналежної якості -

    тягне за собою накладення штрафу від одного до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Надання виробниками або особами, зазначеними у частині першій цієї статті, недостовірної інформації про продукцію, в разі якщо ця інформація не зашкодила життю, здоров'ю та майну споживача, -

    тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    У разі бездіяльності осіб, передбачених частиною третьою цієї статті, щодо приведення недостовірної інформації про весь товар до відповідності або повторне надання недостовірної інформації про товар протягом року з моменту стягнення, -

    тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Ненадання, несвоєчасне надання споживачу фінансових послуг інформації про умови надання фінансової послуги, яку він має намір отримати, та іншої інформації, обов’язковість надання якої споживачу фінансових послуг передбачена законодавством, а також надання інформації про фінансову послугу, учасника ринку фінансових послуг, що містить неповні, неточні або недостовірні відомості (дані), -

    тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб, фізичних осіб - підприємців від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Дії, передбачені частиною п’ятою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -

    тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб, фізичних осіб - підприємців від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

    Також, громадяни які не зможуть реалізувати свої права, як споживачі, можуть подати позовну заяву до суду про захист прав споживачів.

    Всього доброго, успіхів Вам!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Згідно Закону "Про внесення змін до додатків № 1 та № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (проєкт № 6297).

    Закон офіційно опубліковано у виданні "Голос України" від 08.12.2021 р. № 232. Він набув чинності 9 грудня 2021 року.

    якщо Ваші послуги та послуги партнерів-магазинів стосуються саме: придбання абонементу у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал або купити квитки для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати книжки".

    У такому разі порушення не буде і ви можете продавати такі сертифікати.

    Головне, щоб Ваш спортзал відповідав коду МСС для бізнесу визначеного для участі у програмі Епідтримка.

    Якщо кліент придбав сертифікат у вашому спортзалі все законно у іншому випадку платіж просто не пройде з тієї картки.

    Якщо ваш бізнес оформлено відповідно коду МСС як фітнес зал то платіж пройде і буде законним, а далі де той сертифікат буде використано не має значення головне, щоб платіж був здійсниний у закладах та за послуги вказані вище.

    Кліент звісно може подати скаргу до Держпродспоживслужби і призначать перевірку суб єкта бізнесу , надалі за результатами можливо буде штраф.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крикун Сергій  Павлович
    25%
    Крикун Сергій Павлович 2 года назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):

    "Стаття 717. Договір дарування

    1. За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

    2. Договір, що встановлює обов'язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.";

    "Стаття 235. Правові наслідки удаваного правочину

    1. Удаваним є правочин, який вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили.

    2. Якщо буде встановлено, що правочин був вчинений сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, відносини сторін регулюються правилами щодо правочину, який сторони насправді вчинили.".

    "Могу ли я продавать в клубе подарочный сертификат на мой услуги плюс услуги магазина написаны на сертификате, так было всегда."

    По-первых, сертификат на то и подарочный, что предоставляется бесплатно, а не продается. Во-вторых, бесплатным является не сам подарочный сертификат (бумажный документ), а товар или услуга, которые в нем указаны. В счет предусмотренной 1000 грн. подлежат реализации платные товары, услуги.

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Президентом визначені такі сфери діяльності: спортивні зали, фітнес-клуби, кінотеатри, заклади культури, внутрішні авіа- та залізничні перевезення, книжкові крамниці. Вибрані ці сфери тому, що вони постраждали найбільше під час карантинних обмежень.

    Тобто Вам потрібно перевірити, щоб відповідав код, який затверджений урядом.

    Вони повинні мати POS-термінал, тоді людина скористається безготівковою оплатою.

    Коли будь-який бізнес отримує платіжний термінал, то такому терміналу присвоюється mcc код у залежності від критеріїв його діяльності. Наприклад, mcc кодам присвоюються назви "розваги", "спорт", "кіно".

    Практика показала, що гроші витратити можна і на супутні товари, які продають спортивні заклади адже при цих транзакціях застосовується "спортивний" чи інший профільний mcc-код.

    Успіхів


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України