Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 01 ноября 2019, вопрос №5481

Что можно получить для детей с момента развода?

Здраствуйте, ребёнку будет 10 мес, муж хочет развод. На что я могу рассчитывать с ребёнком, если он подаст на развод? Есть ещё один ребёнок от первого брака.

Ответы юристов (4)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Пока ребенку не исполнится один готов суд Ваш брак не расторгнет. После развода Вы имеете право подать иск в суд о взыскании с бывшего мужа алиментов на содержание его ребенка (ребенок от первого брака к этим алиментам не в счет), а также о взыскании алиментов на содержание Вас до достижения ребенком возраста 3-х лет. Также, если у Вас с мужем имеется совместно нажитое имущество то оно делится пополам между Вами.

    Крайз Александр Игоревич
    Крайз Александр Игоревич 5 лет назад

    Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта

    Відповідно до частини 2 статті 110 Сімейного кодексу України, Позов про розірвання шлюбу НЕ може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.

    У разі розірвання шлюбу між подружжям, той із них, з яким залишаються діти має право на отримання аліментів на утримання дітей.

    Звернутися до суду про стягнення аліментів можна у так званому спрощенному порядку, шляхом подання заяви про видачу судового наказу. До такої заяви необхідно додати докази сплати судового збору. У такому разі суд видає наказ про сплату аліментів

    у мінімальному розмірі - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Якщо батько має постійний заробіток, можна звертатися до суду із позовною заявою з вимогою про стягнення грошової суми у більшому, ніж 50% прожиткового мінімума, розмірі.

    Крім того, в подальшому, за наявності відповідних підстав, розмір аліментів можна збільшувати.

    Щодо поділу майна, на яке у вас із чоловіком є спільна сумісна власніть - такі спори можуть розглядатися після розлучення в окремому процесі.

    За додатковими консультаціями звертайтеся за номером телефону - 050 66 85 160

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Стаття 183. Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини

    1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

    2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

    3. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

    5. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

    За подання позовної заяви та заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів судовий збір позивачем (заявником) не сплачується.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 5 лет назад

    Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

    добрый вечер! на алименты на себя и на ребенка - "для этого вам нужно составить иск и подать его в суд - нужна детальная консультация или помощь в составлении иска - звоните"


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA