Задайте вопрос юристу

893 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 02 ноября 2019, вопрос №5498 450₴

Можно ли наказать мошенника не имея письменных доказательств?

Возможно ли мошенника заставить вернуть деньги? отдала 17000грн наличными, договора о передаче денег нет...доказательств особо тоже, есть свидетели что он приезжал на объект, мама и знакомая свидетели как отдавала 15000грн но знакомая отказывается, видимо боится. за то что сделает качественный ремонт(это часть суммы) за полтора месяца сделал только брак и то не закончил. Можно хоть как то наказать?

Ответы юристов (9)

    Кодолов Олександр Володимирович
    11.1%
    Кодолов Олександр Володимирович 5 лет назад

    Адвокат, г. Киев, 22 года опыта

    Екатерина, добрый день, наказать можно, но "не юридическим" путем (т.к. как Вы написали - расписок о получении денег он Вам не давал, работу полтора месяца выполнял, об условиях которой вы также договаривались на словах. Показаний свидетелей о передаче денег суд не примет, нужно только письменный документ. Мошенничества тоже нет - работу он выполнял, качество требовать с него тоже нет оснований, т.к. он работал не официально...).

    "Не юридических" путей решения Вашего вопроса много, советовать их я Вам не буду, т.к. это уже вопрос не к юристам.

    Рекомендую в будущем деньги давать только под расписку, и еще лучше - деньги отдавать уже после выполнения работ, чтобы понимать сколько реально стоит такая работа. Так Вы сохраните свои деньги.

    Удачи Вам!

    Олександра
    11.1%
    Олександра 5 лет назад

    Адвокат, г. Киев

    Добрий ранок,

    Ви можете СПРОБУВАТИ написати заяву до поліції про повідомлення про злочин (ст.190 Кримінального кодексу України - шахрайство), в заяві описати всю ситуацію, а саме : коли Ви передавали грошові кошти, за що саме Ви передавали грошові кошти, хто був присутній (свідки), яку суму Ви передавали, кому саме Ви передавали грошові кошти і т.д.

    Спробувати Ви можете , але попереджую що справу може бути закрито на підставі ст.284Кримінально – процесуального кодексу України.

    Крім того, звертаю Вашу увагу ст. 84. КПК України на поняття докази в Кримінально – процесуальному кодексі України :

    1. Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

    2. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

    Хандрыга Татьяна Вадимовна
    11.1%
    Хандрыга Татьяна Вадимовна 5 лет назад

    Юрист, г. Днепр, 7 лет опыта

    Доброго дня! З Ваших слів, я так розумію, що ця особа повинна була надати Вам послуги з ремонту. Тому, можна говорити, що між Вами був укладений усний договір надання послуг.

    Відповідно до ст.901 Цивільного Кодексу: "За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором".

    Відподіно до ст. 906 Цивільното Кодексу: "Збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем, у разі наявності його вини, у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором".

    Отже, Ви можете спробувати подати до суду позов, про відшкодування шкоди завданої неналежним виконанням договору.

    Проте, Вам необхідно буде довести, що цей договір мав місце. Раджу Вам спочатку звернутися до Вашого виконавця робіт, з письмовою заявою претензією, треба ії скласти таким чином, щоб він при відповіді вказав що дійсно був договір, тобто визнав це. Думаю тут Вам краще буде звернутися до професійного юриста/адаоката.

    Звертаю Вашу увагу, що звісно, це не 100% спрацює, проте вважаю іншого виходу у Вас немає, і тому все ж таки раджу спробувати піти таким шляхом.

    Костромина Виктория
    11.1%
    Костромина Виктория 5 лет назад

    Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

    напишите заяву в полицию - и если есть та знакомые пусть попугают или просто с ним поговорить "по душам"

    попробуйте найти таких же как вы - у кого взял деньги и не сделал работу и коллективно подать заяву в полицию

    та как без договора и расписки о передаче денег - юридически ничего не сделать

    Савченко Олександр
    11.1%
    Савченко Олександр 5 лет назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня.

    У даному випадку, на жаль, немає шахрайських дій зі сторони виконавця ремонтних робіт.

    Адже між вами виникли цивільні правовідносини - на підставі усної домовленості вами були передані кошти виконавцю на проведення ремонту.

    Однак, стягнути ці кошти з виконавця за неякісний ремонт та завдані вам збитки - не вийде.

    Адже, як вже було зазначено, договір між вами був в усній формі, а тому визначити в якому стані квартила передавалася на ремонт, які саме ремонтні роботи повинен був провести виконавець, яким чином передається кінцевий результат таких робіт (повинен бути складений акт прийому-передачачі, в якому і зазначалися би всі виявлені недоліки), порядок оплати ремонту, зменшення ціни у зв'язку з виявленими недоліками тощо.

    А так в суді буде ваше слово проти його. Якби він взагалі не приходив на об'єкт і навіть не приступав до ремонту - тоді у вас були би шанси, а так Ви передали йому кошти саме за ремонт, хоч і неякісний.

    Наступного разу рекомендую все це прописувати письмово, щоб мати реальні докази неналежного виконання другою стороною своїх договірних зобов'язань.

    Всього доброго.

    Ковальчук Владимир
    11.1%

    Прежде всего следует попытаться договориться, ведь должнику будет сложно отрицать факт передачи денег. Вероятно, он попросит об отсрочке — в таком случае можно будет разрешить конфликт мирным способом. Также адвокаты рекомендуют попробовать уговорить написать расписку о том, что он согласен выплатить долг за ремонт который не сделал.. Это обеспечит гарантии того, что он не передумает, иначе дело будет передано в правоохранительные органы. Однако на случай, если мирные переговоры окажутся неэффективными, человеку нужно знать, как доказать умысел на мошенничество, поскольку это квалифицирующий признак преступления Если он не скрывается, общение с ним можно зафиксировать тремя способами: Аудиозаписью разговора. Видеозаписью беседы при личной встрече. Интернет-перепиской.При личной встрече с подозреваемым можно использовать не только диктофон, но и попросить кого-либо из знакомых провести скрытую видеосъемку. Такое доказательство будет дополнительным преимуществом в суде В 21 веке действенным способом, как доказать факт мошенничества, является текстовая переписка: по электронной почте, в социальных сетях или через sms. Важное условие — отправлять сообщения с аккаунта, который зарегистрирован на пострадавшего.Перед тем, как обратиться в органы правопорядка, заимодавец должен направить должнику официальное письмо с требованием вернуть деньги. В этом документе необходимо подробно расписать все детали дела. Чтобы должник не смог утверждать, что ничего не знал о письме, необходимо использовать уведомление о факте его вручения.Если вернуть долг с помощью полиции не удалось, пострадавшему следует узнать, как доказать мошенничество в суде — это единственный оставшийся способ вернуть свои деньги и наказать злоумышленника. процес трудоемкий но попытаться можно.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    11.1%
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта

    Добрий ранок!

    Вам необхідно зробитии наступним чином, враховуючи те, що належних доказів у Вас немає.

    1. Написати притензію до даної особи, з вимогою повернення коштів. Повідомити, що у випадку не повернення, Ви будете звертатися до відповідних оргінв з заяво про вчинення злочинів. Відправити поштою з повідомленням про вручення.

    2. Якщо особа не відреагую на таку притезнію - звертатися до органів поліції, щодо вчинення можливих злочинів: шахрайство, можливо погрози (якщо біли), тощо. Написати заяву до податкової служби, з повідомленням, що така особа надає послуги належним чином не зареєструвавши ФОп або ТОВ, що є підставою вважати, що така особа не сплачує податки.

    3. Проконтролювати те, щоб кримінальні провадження були відкритті по Вашим заява, а Податкова служба, вжила належні заходи та провела перевірку.

    4. Спробувати ще раз мирним шляхом домовитися з особою, повідомити, що кримінальні провадження відкрити, заява до податкової направлена.

    5. Якщо ж нічого не вийде у досудовомоу врегулюванні спору - звертатися до суду. Надавати будь-які докази, що є, показання свідків.

    Якщо я зміг Вам допомогти, прошу обрати консультацію як найкраща відповідь. Буду вдячний!

    Савченко Олександр
    11.1%
    Савченко Олександр 5 лет назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Не розумію, чому дехто пише, що так названий "шахрай" є відносно вас боржником.

    Адже Ви не надавали йому кошти саме в борг, а передали йому їх як плату за ремонт (авансом).

    В даному випадку немає шахрайських дій зі сторони виконавця ремонтних робіт

    Тому не розумію який сенс звертатися до поліції або писати вам претензію повернути кошти, якщо ремонт ним проведений був, однак неякісний. Ви ж самі зазначили, що він півтора місяці щось там та робив, однак зробив лише брак.

    Однак кошти за цей брак повинні повертатися саме у рамках цивільного процесу, а не кримінального.

    Проте, як я вже вказував, враховуючи, що договір між вами був в усній формі, - визначити в якому стані квартира передавалася на ремонт, які саме ремонтні роботи повинен був провести виконавець, яким чином передається кінцевий результат таких робіт (повинен бути складений акт прийому-передачі, в якому і зазначалися би всі виявлені недоліки), порядок оплати ремонту, зменшення ціни у зв'язку з виявленими недоліками тощо - НЕМОЖЛИВО.

    А тому і повернути кошти, в тому числі завдані вам збитки, у суді не вийде.

    Адже хто знає можливо Ви з ним домовились саме на ремонт такої якості, яку він залишив (знову ж таки письмово це не визначено), а тому довести буде неможливо. Адже в суді він може сказати, що домовлялись саме на такий ремонт. Доказів зворотнього у вас нема.

    Тому не витрачайте свій час на всі ці претензії, тяганину з поліцією.

    Всього доброго.

    Токмач Галина Миколаївна
    11.1%

    Добрий вечір.

    Згідно ЗУ "Про захист прав споживачів" договір - усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція.

    Підтвердження вчинення усного

    правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком,

    квитком, талоном або іншими документами.

    п. 3 ст. 10 Закону передбачає:

    У разі виявлення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) споживач має право на свій вибір вимагати:

    1) безоплатного усунення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) у розумний строк;

    2) відповідного зменшення ціни виконаної роботи (наданої послуги);

    3) безоплатного виготовлення іншої речі з такого ж матеріалу і такої ж якості чи повторного виконання роботи;

    4) відшкодування йому збитків з усуненням недоліків виконаної роботи (наданої послуги) своїми силами чи із залученням третьої особи;

    5) реалізації інших прав, що передбачені чинним законодавством на день укладення відповідного договору.

    У вашому випадку немає ніяких підтверджень наявності договору. І, як правильно зазначив мій колега, це зовсім не стосується кримінального процесу.

    Успіхів вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA