Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 08 марта 2022, вопрос №57573

Передача наследства. По истечению 25 лет после смерти хозяина

Дедушка умер 25 лет назад. Остался участок. Не переоформленный. Есть его сын и дочь (моя мать). Могу ли я переоформить участок на себя. Или могут ли они отказаться от наследства в мою пользу.

Ответы юристов (1)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    Вітаю!

    Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування» спадкові правовідносини регулюються ЦК України після 1 січня 2004 року, якщо спадщина відкрилась до 01 січня 2004 року, то такі правовідносини регулюються нормами ЦК УРСР в редакції 1963 року.

    Стаття 549 ЦК УРСР (1963 року) регламентує порядок прийняття спадщини спадкоємцями:

    Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину:

    1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном;

    2)якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

    Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

    Таким чином, щодо спадщини, яка відкрилася до 01.01.2004, допускається фактичний вступ у володіння нею, а тому за наявності документів, що підтверджують фактичне прийняття спадщини, нотаріусом може бути видане свідоцтво про право на спадщину. При цьому спадкоємець, який фактично вступив у володіння й управління спадщиною до 01.01.2004, не обмежений строком у праві на отримання свідоцтва про право на спадщину.

    Власне, що слід констатувати - ніяких дій з нерухомим майном Ви проводити не зможете, поки не буде належним чином оформлена спадщина саме спадкоємцями (Ваша мати та її брат). Оскільки спадщина відкрилася до 01.01.2004 року, то скоріше за все спадкоємці фактично вступили в управління або володіння майном спадкодавця, проте не зверталися до нотаріуса та не отримували свідоцтва про спадщину.

    Водночас, при зверненні до нотаріуса ним може бути відмовлено у вчиненні нотаріальних дій, наприклад, не буде подано доказів про прийняття спадщини та безспірні докази про фактичне та оперативне управління, користування і володіння спадковим майном, що залишилося після смерті батька, і відповідно до чинного законодавства не може претендувати на оформлення права на спадщину, та вважається таким, що не прийняв спадщину. В такому випадку необхідно звертатися до суду.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA