Начните консультацию с юристом онлайн
Выезжает за границу мама с дочкой, дочке 14 лет. Едут из Украины через Польшу, Австрию или Германию в Египет. Нужно ли разрешение от второго родителя? Если да, то как его оформить быстро и что для этого нужно? Можно ли это сделать онлайн? А если не нужно, распишите чем мотивировать на таможенном контроле. Большое спасибо! Я нахожусь в Египте, пожалуйста свяжитесь со мной по почте или в телеграмм. Информация для моей сестры и племянницы из Украины.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий вечер, Евгения!
На данны ймомент, разрешение от второго родителя не нужно, что видно из:
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів Українивід 1 березня 2022 р. № 179:
Про внесення змін до пункту 2-4 ... | від 01.03.2022 № 179 (rada.gov.ua)
ЗМІНИ, що вносяться до пункту 2-4 Правил перетинання державного кордону громадянами України...
2. Після абзацу шостого доповнити пункт абзацами такого змісту:
“...Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою.”.
У зв’язку з цим абзаци сьомий - дев’ятий вважати абзацами дев’ятим - одинадцятим.
3. Абзац дев’ятий викласти в такій редакції:
“Після прибуття дітей, зазначених в абзацах першому, четвертому, сьомому та восьмому цього пункту, за межі України особи, що супроводжують дитину, зобов’язані протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.”.
На это и нужно ссылаться.
Должно быть достаточно этих документов: "...за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою.”.
При наличии вопросов обращайтесь через "Звернутися".
Всего доброго!
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо вашого питання
Неповнолітні діти до 16 років перетинають кордон в супроводі одного із батьків за наявності свідоцтва про народження дитини.
За відсутності свідоцтва про народження, необхідно надати документи, що підтверджують наявність родинних зв’язків. Нотаріально посвідчений дозвіл іншого із батьків не потрібен.
Неповнолітні діти до 16 років також можуть перетинати кордон в супроводі інших (окрім батьків) повнолітніх осіб. Бажано мати будь-який документ, що підтверджує наявність родинних зв’язків. Нотаріально посвідчений дозвіл від батьків не потрібен.
Неповнолітні віком від 16 років можуть перетинати кордон за відсутності супроводжуючих осіб за наявності біометричного закордонного паспорта громадянина України чи небіометричного закордонного паспорта громадянина України чи внутрішнього паспорта у вигляді пластикової картки. Дозвіл батьків не потрібен.
Успіхів
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. N 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. N 724) ( 724-2010-п )
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою.
{ Пункт 2-4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 179 ( 179-2022-п ) від 01.03.2022 - застосовується з 24 лютого 2022 року }
Після прибуття дітей, зазначених в абзацах першому, четвертому, сьомому та восьмому цього пункту, за межі України особи, що супроводжують дитину, зобов’язані протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.
Консульська установа протягом одного робочого дня зобов’язана через МЗС поінформувати Нацсоцслужбу про взяття дітей на консульській облік.
Ваши сестра и племянница могут выезжать без разрешения одного из родителей.
Пусть на границе ссылаются на решение правительства (если потребуется).
За пределами Украины у них ничего спрашивать не будут, кроме загранпаспортов.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
В умовах воєнного стану було спрощено формальні вимоги для виїзду дітей за кордон.
Так, батькам необхідно мати закордонний паспорт дитини або принаймні свідоцтво про народження дитини.
Бажано мати медичні документи, зокрема страховку, але на практиці перетин кордону здійснюється й без них.
Нині в разі виїзду дитини з матір’ю не вимагається нотаріальна згода батька.
Успіхів! Якщо є питання, звертайтесь.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Вам необхідно , аби МАМА з паспортом громадянки, та свідоцтвом дитини та вашим свідоцтвом перетнула кордон разом з дитиною.
довіреність є необов язковою , а дозвіл , якщо прикордонний пост буде вимагати , необхідно скласти у простій письмовій формі без бланку у консульстві України на території ДЕ ЗНАХОДИТЬСЯ БАТЬКО консул , має право завірити , направите МАМІ і на вайбер фото гарної якості для друкування.
копії офіційних документів мають бути достатнім аргументом.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Ви можете здійснити оплату юристу, натиснувши "галочку зеленого кольору під фото обраного юриста", з залишенням відзиву, а також додатково: у разі наявності можливості у графі: "Віддячити".
Під час воєнного стану це дуже актуально.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
НА ДАННЫЙ МОМЕНТ СОГЛАСИЕ, УДОСТОВЕРЕННОЕ НОТАРИАЛЬНО, НЕ НУЖНО!
Правила пересечения границы для детей до 16 лет в условиях войны
➤ Ребенка может сопровождать родитель, бабушка, дед, совершеннолетний брат, сестра, мачеха, отчим или другое лицо, уполномоченное одним из родителей.
➤ Для выезда в сопровождении одного из родителей, бабушки, деда, совершеннолетнего брата, сестры, мачехи, отчима должны быть в наличие документы, подтверждающие семейные связи сопровождающего лица с ребенком (свидетельство о рождении, свидетельство о браке и т.п.).
➤ Нотариально удостоверенное согласие родителя на выезд ребенка за границу требуется в случае выезда ребенка в сопровождении лица, не являющегося одним из его родителей, бабушкой, дедом, братом, сестрой, мачехой или отчимом. Заверить справку можно в органах опеки и попечительства органов местного самоуправления.
➤ Если документы были утеряны: некоторые страны могут пропустить вас с ребенком и без документов. Однако советуем не рисковать и проверять информацию на сайте Министерства иностранных дел страны, к которой направляетесь.
Про внесення змін до Правил пере... | від 12.03.2022 № 264 (rada.gov.ua)
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 1 березня 2022 р. № 179Київ
Про внесення змін до пункту 2-4 Правил перетинання державного кордону громадянами України
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до пункту 2-4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2002 р., № 1, ст. 4; 2003 р., № 37, ст. 1981; 2004 р., № 30, ст. 2015; 2007 р., № 52, ст. 2130), зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 24 лютого 2022 року.
Прем'єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 1 березня 2022 р. № 179
ЗМІНИ,що вносяться до пункту 2-4 Правил перетинання державного кордону громадянами України...
2. Після абзацу шостого доповнити пункт абзацами такого змісту:
“...Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою.”.
У разі відмови в перетині кордону викликайте керівництво КПП, звертайтеся до Адміністрації Державної прикордонної служби України:
- поштою (на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби України: м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26);
- на електронну пошту: zvernennia@dpsu.gov.ua.
- на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.
Також можете телефонувати на Урядову Гарячу лінію 1545.
Оцените консультацию юриста, которая Вам наиболее помогла. Для этого нужно возле ответа юриста, под его фото, нажать зеленую галочку и выбрать процент оплаты -100%.
Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь через контакты в моем профиле или через кнопку "Звернутися" (при обращении указывайте свою е-почту, по которой с Вами можно связаться).
ВСЕГО ДОБРОГО!