Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 13 ноября 2019, вопрос №5832

Зміна умов праці на виробництві

Доброго дня. Я працюю на виробництві бухгалтером, заяву про прийняття на роботу писала на 8 годинний роб час. Вчора нам прислали наказ, що з 01,01,2020 ми на зимовий період переводимося на 4-годинний роб день. Навіть на витримано 2 місяці на попередження. Які наші права в данному випадку? Можуть нас без нашої згоди перевести і що ми можемо зробити? Дякую

Ответы юристов (1)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Доброго дня.

    Відповідно до ст. 32 Кодексу законів про працю України у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

    Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.

    Таким чином, якщо з наказом про зміну істотних умов праці Вас ознайомили лише вчора, то переводити на неповний 4-годинний робочий день Вас мають право лише з 13 січня 2020 року (або ж звільнити, якщо Ви відмовитесь продовжувати роботу в нових умовах).

    Тому можете звернутися до Управління Держпраці за захистом свої прав.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України