Начните консультацию с юристом онлайн
Підкажіть будь ласка чи є можливіть отримати мої гроші з депозиту Монобанка зараз коли йде війна.
Депозит було відкрито півроку тому на два роки без права розірвання договору.
За таким договором - https://www.monobank.ua/deposit-template
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий вечір, Юрій!
Monobank – проект від АТ «Універсал Банку», створений при співпраці з ІТ-компанією «Fintech Band». У рамках проекту випускаються банківські картки, також у банку можна відкрити депозит та отримати інші послуги.
Виплата депозиту в Монобанку здійснюється такими способами:
Виплата депозитних коштів у національній валюті доступна у банкоматі. При цьому за зняття готівки з картки нараховуватиметься комісія у розмірі 0,5%.
Також гроші можна вивести на картку іншого українського банку та скористатися зняттям без комісії. Отримати депозит без комісії можна і у касі «Універсал Банк«.
Валютні депозити отримати можна лише у відділенні «Універсалбанку», але його філії знаходяться лише у великих містах.
Повернення депозиту залежить від умов договору депозиту.
ЦЕЙ НАДАНИЙ ВАМИ ПРОЕКТ ДОГОВОРУ Є СТАНДАРТНИМ.
ПОКИ ВІН НЕ ПІДПИСАНИЙ, НЕ ЗАЗНАЧЕНО СТРОКИ, ТОМУ НЕ МОЖЛИВО ВЕСТИ МОВУ ПРО ПОРУШЕННЯ УМОВ І СТРОКУ ЙОГО ВИКОНАННЯ.
ЗА НИМ, ПРИ ЙОГО УКЛАДАННІ ТА ВИКОНАННІ УМОВ СТОРОНАМИ, МОЖЛИВО ПОВЕРНУТИ ДЕПОЗИТ.
У Monobank є мобільний додаток, який дозволяє:
Спочатку треба спробувати повернути депозит, через мобільний додаток Monobank, звернутися за технічною підтримкою.
Якщо не буде результату, тоді звернутися до АТ «Універсал Банку», яка має Monobank та спробувати отримати депозит.
Якщо це не дасть результату, тоді треба:
- звертитися до Фонду гарантуання вкладів фізичних осіб:
Головна ФГВФО (fg.gov.ua)
- подавати скаргу до Націоального банку України:
Головна - Національний банк України (bank.gov.ua)
У іншому випадку, треба подавати позовну заяву до суду до відповідача: АТ «Універсал Банку», яка має Monobank.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
Дуже дякую!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Договір надає право розірвати договір в разі форс-мажору. Але у банка теж є право форс-мажору і він може відмовити Вам.
Законодавчі норми не дають підстав для розірвання договору через обставини непереборної сили, навіть якщо такі обставини тривають роками.
Тільки шляхом перемовин Ви можете схилити банк достроково розірвати договір.
28 лютого 2022 року ТПП видала документ під № 2024/02.0-7.1, який адресувала всім, кого це стосується, і яким підтвердила існування форс-мажорної обставини військової агресії Російської Федерації проти України та введення воєнного стану в Україні.
До кінця не зрозуміло, який правовий статус цього документа, оскільки повноважень видавати універсальні сертифікати про форс-мажор щодо необмеженого кола осіб ТПП не має. Тому, цей документ слід розглядати як універсальне роз'яснення, яке дасть можливість отримати сертифікат ТПП будь-кому.
Однак, підстави стверджувати, що напад Росії є форс-мажором для кожного договору по всій Україні відсутні, оскільки військові дії відбуваються не на всій території України, а воєнний стан (принаймні, досі) не передбачає значного обмеження прав і свобод.
Інші інструменти впливу на договірні відносини
При цьому, судове внесення змін або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин є можливим за наявності одночасно таких умов:
1. в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;
2. зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;
3. виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;
4. із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.
Також слід відзначити, що у разі судового розгляду законодавство розглядає розірвання договору через істотну зміну обставин як пріоритетний сценарій
Дуже дякую!
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
Підкажіть будь ласка чи є можливіть отримати мої гроші з депозиту Монобанка зараз коли йде війна. Депозит було відкрито півроку тому на два роки без права розірвання договору. За таким договором - https://www.monobank.ua/deposit-template
я считаю что Вам на данный момент будет проблематично расторгнуть договор в досудебном порядке
пробуйте подать заявку на расторжение договора
если откажут - иск в суд - но какое будет решение неизвестно
Дуже дякую!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Згідно ст. 1075 Цивільного кодексу України договір банківського рахунка розривається за заявою клієнта у будь-який час.
Згідно п. 142
Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів
банк закриває поточні рахунки клієнтів:
1) на підставі заяви клієнта.
Згідно п.148. Поточний рахунок клієнта закривається на підставі його заяви про закриття поточного рахунку, складеної в довільній формі із зазначенням таких обов'язкових реквізитів:
1) найменування банку;
2) найменування клієнта [прізвища, імені, по батькові (за наявності)], коду за ЄДРПОУ [реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії (за наявності) та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті / запис в електронному безконтактному носії або в паспорті проставлено слово "відмова")] власника рахунку;
3) номера рахунку, який закривається;
4) реквізитів рахунку, на який перераховується залишок коштів на поточному рахунку клієнта, або вимоги фізичної особи про видачу залишку коштів готівкою;
5) дати складання заяви.
Заява про закриття поточного рахунку фізичної особи, фізичної особи - підприємця та фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, підписується власником рахунку або уповноваженою ним особою.
Заява про закриття поточного рахунку може подаватися до банку в електронній формі засобами інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем, якщо це передбачено договором банківського рахунку.
149. Банк за наявності коштів на поточному рахунку, який закривається на підставі заяви клієнта, здійснює завершальні операції за рахунком [з виконання платіжних вимог на примусове списання (стягнення) коштів, виплати коштів готівкою, перерахування залишку коштів згідно із заявою клієнта].
Датою закриття поточного рахунку вважається наступний після проведення останньої операції за цим рахунком робочий день. Датою закриття поточного рахунку є день отримання банком заяви від клієнта, якщо на поточному рахунку власника немає залишку коштів, а заява подана в операційний час банку.
У заяві про закриття поточного рахунку (паперовій копії заяви в електронній формі) головний бухгалтер банку або інша уповноважена особа банку зазначає дату та час отримання заяви, дату закриття рахунку та засвідчує це своїм підписом. Заява про закриття поточного рахунку зберігається в справі з юридичного оформлення рахунку.
Банк закриває рахунок клієнта та видає клієнту довідку про закриття рахунку безкоштовно.
Тобто після подання належно оформленої заяви банк має видати довідку про закриття рахунку. У разі відмови у наданні довідки дії банку є протиправними та можуть бути оскаржені у суді.Також можете звернутись зі скаргою до НБУ.
Додатково зазначаю, що пункт 2.1.2.7.2 Умов і правил надання банківських послуг, якими керується Приватбанк, встановлює, що КЛІЄНТ має право:Ініціювати закриття поточного рахунку за бажанням клієнта на підставі його заяви про закриттяпоточного рахунку, яка подається банку в електронній формі засобами інформаційних, телекомунікаційних,інформаційно-телекомунікаційних систем, і підтверджується електронним підписом, через ОТР-пароль зфінансового номеру телефону клієнта
Враховуючи форс-мажорну ситуацію спричинену воєнним станом в Україні згідно Указу Президента №64/2022 , ви маєте право на отримання депозиту , але і банк має право посилатися на форс- мажор ,бо ТПП його визнала своїм рішенням.
Торгово-промислова палата України на підставі ст.ст. 14, 14¹ Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.1997 № 671/97-ВР, Статуту ТПП України, цим засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили): військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”.
Враховуючи це, ТПП України підтверджує, що зазначені обставини з 24 лютого 2022 року до їх офіційного закінчення, є надзвичайними, невідворотними та об’єктивними обставинами для суб’єктів господарської діяльності та/або фізичних осіб по договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких/-го настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання відповідно яких/-го стало неможливим у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).
Враховуючи вищезазначене та надзвичайну, важку ситуацію з якою зіткнулась наша країна, ТПП України з метою спрощення процедури засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), розмістить з 28 лютого 2022 року на сайті ТПП України (www.ucci.org.ua) загальний офіційний Лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажору, який можна буде роздруковувати всім кого це стосується.
РЕКОМЕНДУЮ НАПРАВИТИ ЛИСТА У АДРЕСУ КОМПАНІЇ, З ВИМОГОЮ ПРО ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ, ВРАХОВУЮЧИ ОБСТВИНИ ВВЕДЕННЯ В УКРАЇНІ ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ ТА ПРОВЕДЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ В УКРАЇНІ.
з врученням , рекомендованим листом.
Ящо ні то зверніться до суду з відмовою письмовою для примусового отримання коштів
Наразі процесуальні строки призупинено у зв язку з воєнним станом у державі , суди призупинили діяльність до завершення воєнногоо станну , розгляд проводиться лише невідкладних справ, переважно у дистанційному форматі ЧЕРЕЗ СИСТЕМУ ЕЛЕКТРОННИЙ СУД https://www.kmu.gov.ua/service/elektronnij-sud
---
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Ви можете здійснити оплатуюристу, натиснувши "галочку зеленого кольору під фото обраного юриста", з залишенням відзиву, а також додатково: у разі наявності можливості у графі: "Віддячити".
Під час воєнного стану це дуже актуально.
Дуже дякую!
Дуже дякую!