Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 22 ноября 2019, вопрос №6216

Як знати, що соцслужби вирішили правильно?

Добрий день. Питання в мене таке: моїй сім'ї соцслужби відмовили в надання соціальної допомоги мелозабеспечиним сім'ям. Я можу помилятися, але маю сумнів в їх підрахунках наших доходів. Як можна дізнатися чи правильно вони вирішили у відмові?










Ответы юристов (5)

    Ковальчук Владимир

    Надо получить письменный отказ по пособию ,и там будет обоснования отказа.

    Жупинский Николай Андреевич

    А что Вас смущает в расчетах, нет ли арифметической в предоставленном Вам расчете среднемесячного дохода, или в расчет включили несуществующие доходы?

    • Юлія Сергіївна Клиент 4 года назад

      В розрахунках врахували Одноразову допомогу при народження дитини та на дохід чоловіка добавили 10000гр.

    • Юлія Сергіївна Клиент 4 года назад

      В розрахунках врахували Одноразову допомогу при народження дитини та на дохід чоловіка добавили 10000гр.

    Ковальчук Владимир

    слід взяти до уваги, що соціальна допомога малозабезпеченій родині надається у відсотковому співвідношенні до вище вказаного прожиткового мінімуму і становить: для працездатних осіб – 21%, для дітей – 85%, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100% відповідного прожиткового мінімуму.

    Тож у відсотковому відношенні прожитковий мінімум буде такий: Это расчитано на 2017 год

    • для дітей віком до 6 років (1492 х 85%) –1268,20 грн,
    • для дітей віком від 6 до 18 років (1860 х 85%) – 1581 грн,
    • дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання на стаціонарі) (1762 x 85%) - 1497,70 грн,
    • для працездатних осіб - (1762 грн х 21% ) – 370,02 грн,
    • для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів (1373 х 100%) – 1373 грн.

    Ще один важливий нюанс - для кожної дитини з малозабезпеченої сім’ї цей прожитковий мінімум з збільшується на 10%, а для кожної дитини-інваліда – на 20%.Але варто врахувати, що згідно з чинним законодавством, розмір державної допомоги малозабезпеченим сім’ям не може бути більший ніж 75% прожиткового мінімуму для сім’ї.

    У призначенні допомоги малозабезпеченій сім’ї можуть відмовити у таких випадках:

    1. Якщо у малозабезпеченій сім’ї є працездатні члени родини, які три місяці перед зверненням по допомогу не працюють, не служать, не навчаються у вищих навчальних закладах та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання.

    2. Коли з’ясується, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела доходу, які не вказала у декларації.

    3. Якщо члени сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням по допомогу купили земельну ділянку, квартиру (будинок), автомобіль, будівельні матеріали, інші товари тощо на суму, яка перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.

    4. Якщо у власності сім’ї є друга квартира (будинок), загальна площа яких перевищує 21 м2 на одного члена сім’ї та додатково 10,5 м2 на сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України