Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Банковское право, 02 декабря 2019, вопрос №6497

Чи є право погрожувати через заборгованість судісів які померли

Доброга дня, мене звати Марія я хотіла у вас запитатися про ситуацію яка виникла у мене.
У мене були сусіди алкозалежні і вони уже померли 3 роки назад і таяк у них нікого не було то я їх похоронила, і преблизно через пів року їхньої смерті почали приходити листи що у них заборгованісь у кредиторів , я телефонувала і казала що вони померли і відправляла свідоцтво про смерть її та його. А не давно до мене знову позвонив банк (я забула його назву ) і мало того що вживає не цензурну лексику , так щей погрожує що якщо я його не виплачу то вони або заберуть майно ну це по началу так казали , а зараз кажуть що якщо я його не виплачу вони просто прийдуть і мене уже ніхто не буде бачити крвм них. Мені здається що у банках не має такого права , і я хочу порадитися із вами що мені робити

Ответы юристов (2)

    Тимченко Анастасия Александровна

    Я бы посоветовала написать заявление в полицию об угрозах и вымогательстве, так как вы никакого отношения к долгам покойных соседей не имеете и требовать с вас что-то также не имеют право, если вы только не являетесь наследницей должников, принявшей наследство.

    Босак Назар Орестович

    Доброго вечора. В Цивільному кодексі України цьому питанню присвячена наступна стаття.

    Стаття 1281. Пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців

    1. Спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги, та/або якщо вони спадкують майно, обтяжене правами третіх осіб.

    {Частина перша статті 1281 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2478-VIII від 03.07.2018}

    2. Кредиторові спадкодавця належить пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, не пізніше шести місяців з дня одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину на все або частину спадкового майна незалежно від настання строку вимоги.

    {Частина друга статті 1281 в редакції Закону № 2478-VIII від 03.07.2018}

    3. Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, він має право пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, протягом шести місяців з дня, коли він дізнався про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину.

    {Частина третя статті 1281 в редакції Закону № 2478-VIII від 03.07.2018}

    4. Кредитор спадкодавця, який не пред'явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.

    Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. У відповідь на вимагання та погрози Вам непогано звернутись до поліції із заявою про вчинення проти Вас відповідних злочинів. Вимагання, поєднане з погрозами, кваліфікується лише як вимагання за частиною першою статті 189 Кримінального кодексу України. Вимагання з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень кваліфікується за ч. 2 ст. 189 ККУ. Повідомте поліції про те, що зловмисники, які назвались працівниками банку, погрожували Вас викрасти та утримувати в незаконному обмеженні волі, тобто погрожували вчинити злочин, передбачений статтею 146 Кримінального кодексу України. Попросіть поліцію у зв'язку з цим вжити відповідні міри проти тих правопорушників. Домагайтесь в поліції та слідчого порушення кримінальної справи. Якщо поліція не порушить кримінальне провадження, то подавайте скаргу на бездіяльність слідчого до слідчого судді в порядку, визначеному статтями 303-307 Кримінального процесуального кодексу України.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України