Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 29 травня 2022, питання №65558

Развод с малолетним ребёнком не достигнувшего 1го года

Здравствуйте. Хочу подать на развод имея общего ребенка не достигнувшего 1-го года, после брака жили всего месяц. Какие у меня есть шансы его получить? И куда обращаться? Отец не интересуется дочерью и помощи от него добровольной нет. Этот брак не может быть сохранен.

Відповіді юристів (2)

    Гуща Юрій Миколайович
    Гуща Юрій Миколайович рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрий вечір.

    Зверніть увагу на норми кодексу.

    Сімейний кодекс УкраїниСтаття 110. Право на пред'явлення позову про розірвання шлюбу

    1. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.2. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.3. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.4. Чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.5. Опікун має право пред'явити позов про розірвання шлюбу, якщо цього вимагають інтереси того з подружжя, хто визнаний недієздатним.

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Вітаю!

    ДО ДОСЯГНЕННЯ ДИТИНОЮ ОДНОРІЧНОГО ВІКУ РОЗЛУЧЕННЯ НЕМОЖЛИВЕ.

    Відповідно до статті 110 Cімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом одного року після народження дитини.

    Однак, дана стаття містить у собі і винятки, коли подружжя може звертатися до суду про розірвання шлюбу до одного року дитині від дня пологів. Такими винятками є:

    а) протиправна поведінка одного з подружжя, яка містить ознаки кримінального правопорушення щодо другого з подружжя або дитини

    б) визнання іншою особою свого батьківства;

    в) відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України