Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 16 июня 2022, вопрос №66995 250₴

Перетин кордону, син 21 рік, вступив до словацького університету з 15/06/22

Добрий день! Мій син отримав підтвердження про вспуп по словацького університету з 15 червня 2022 (студенського квітка не відавали), але є документ с печаткою і підпісом декана (оригінал). Чи можна з цим перекладеним документом вже йти до військомату, щоб отримати право на перетин кордону? Чт можна йти до війсокомату в тому місті, де ми рарегістровани як тимчасово переміщені особи?

Ответы юристов (56)

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

    Добрий день! Маєте право на відстрочку від мобілізації та перетин кордону як студент іноземного вузу. Можете звертатись до того військомату, де ви зареєстровані як тимчасово переміщені особи.

    Алгоритм наступний:

    1. Після зарахування до іноземного ВУЗу потрібно отримати, перекласти на українську та посвідчити переклад: довідки про статус студента (обов'язково), наказ про зарахування, студентський квиток, контракт про навчання (бажано).

    2. Звертаєтесь до військомату з вашими документами, та вимагаєте надати документ у формі довідки про відстрочку від мобілізації на підставі навчання за кордоном та проставити відмітку про відстрочку у військово-обліковому документі. У даному документі має бути зазначено про дозвіл на виїзд за кордон.

    Відповідно до абзацу ПЕРШОГО ЧАСТИНИ ТРЕТЬОЇ статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти не підлягають призову. Закон не визначає чи повинна особа навчатися саме в українських ЗВО чи іноземних. Також варто наголосити, що студенти духовних навчальних закладів не підлягають прозову (Постанова ККС ВС у справі № 867/1398/19).

    3. З вашими документами та довідкою з військомату перетинаєте кордон.

    Державна прикордонна служба окремо роз’яснила підстави для пропуску за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...):

    Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

    Правила перетинання державного кордону громадянами України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    2-6. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ( 3543-12 )».

    Якщо військомат не буде виконуванувати ваші законні вимоги рекомендую наступний порядок дій:

    1. Заздалегідь підготувати письмову заяву у вільній формі на ім'я керівника військомату про надання відстрочки від мобілізації. До заяви долучити копії ваших документів. Заява робиться у 2 екземплярах: 1 здається до канцелярії, на другому ставиться відмітка і вона залишається у вас як доказ подання заяви.

    2. Скарги до Міністерства оборони.

    Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України 0 800 50 04 42

    Для письмових скарг: 03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6

    E-mail: admou@mil.gov.ua, тел.факс (044) 226-20-15

    3. Звернення на гарячу лінію Мініреінтеграції, яке надало таке роз'яснення

    Військкомати отримали розпорядження надавати відстрочку та дозвіл на перетин кордону тим, хто навчається в іноземних вишах.

    Для цього студенту необхідно мати такі документи:

    - відстрочку від призову, яку можна оформити у територіальному центрі комплектування за місцем прописки на підставі довідки з вишу, де навчається студент

    - дозвіл на перетин кордону від керівника відповідного центру комплектування за місцем прописки; його можна отримати на підставі примітки про відстрочку та документів, що підтверджують навчання в іноземному університеті.

    Якщо у Вас виникають проблемні питання із зазначеної тематики – необхідно звертатися на «Гарячу лінію» Мінреінтеграції за номером телефона: +38 044 355 1478 та 0 800 355 1478 – цілодобово.

    Якщо виникнуть проблеми при перетині кордону, рекомендую такий алгорим.

    1. Вимагайте надання офіційної відмови у перетину кордону від працівників Державної прикордонної служби України, яку ви маєте право оскаржити, як незаконне рішення до начальника пункту пропуску та одночасно до Державної прикордонної служби України, а також до Окружного адміністративного суду.

    ЗАКОН УКРАЇНИ «Про прикордонний контроль»

    Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

    "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

    1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

    2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

    3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

    4. У разі відмови іноземцю, особі без громадянства у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну візу у його паспортному документі може бути скасовано за наявності однієї з таких підстав:

    1) рішення відповідного державного органу України про заборону в'їзду в Україну;

    2) обґрунтованих підстав вважати візу отриманою у незаконний спосіб. Неподання іноземцем або особою без громадянства під час в'їзду в Україну одного чи кількох підтверджуючих документів щодо мети та умов перебування в Україні не є підставою до скасування візи.

    Скасування візи здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону шляхом проставлення на ній відтиску штемпеля, форма якого встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Про скасування візи зазначається у рішенні про відмову у перетинанні державного кордону.

    5. У разі якщо іноземці, особи без громадянства, яким відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, були привезені в пункт пропуску через державний кордон перевізником, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону:

    1) наказує перевізникові вивезти іноземців, осіб без громадянства в державу, з якої їх було привезено, або в державу, яка видала паспортний документ, або знайти інший спосіб вивезення зазначених осіб за межі території України;

    2) до подальшого вивезення іноземців, осіб без громадянства, яким було відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, вживає належних заходів щодо запобігання їх незаконному перетинанню державного кордону".

    2. Викликати поліцію!

    3. Письмова скарга керівнику посту!

    4. Скарна до адміністрації Державної прикордонної служби України адресою:

    вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

    adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

    Громадська приймальня:

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

    вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

    zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

    Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

    1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

    dovira@dpsu.gov.ua

    Подання запитів на отримання публічної інформації

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

    Publicinfo@dpsu.gov.ua

    Подання звернень громадян

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    5. Скарга на Урядову Гарячу лінію 1545

    Якщо вам необхідна допомога у підготовці документів або виникли додаткові питання - натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    • Маріна Клиент 2 года назад

      довідки про статус студента (обов'язково) - що це за документ, якщо він тільки вступив до універсітету?

      наказ про зарахування - є тьльки цей документ. Іншого документу університет не надає.

      • Промський Євгеній Сергійович
        Промський Євгеній Сергійович 2 года назад

        Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

        Фактично наказ про зарахування замінює цю довідку.

      • Адвокат  Євген Олександрович
        80%
        Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

        Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

        Маріна!

        ТАК, ТЕ ЩО ВІН СТУДЕНТ ІНОЗЕМНОГО ВНЗ, ЦЕ НАДАЄ ЙОМУ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ПРИ ОТРИМАННІ З ВНЗ ТА ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

        1) студентський квиток або студентська віза;

        2) перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі;

        3) військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією),

        4) довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

        У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ".

        Всього доброго!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий день, Маріна!.

    ТАК, ЯКЩО ВІН ПРИЗОВНИК - ЙОГО ВІК ВІД 18 ДО 27 РОКІВ ТА У НЬОГО Є ПРИПИСНЕ, ТО ВЗАГАЛІ ВІН ПОВИНЕН БУТИ ЗВІЛЬНЕНИЙ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАК ЯК ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ПІДЛЯГАЮТЬ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ І РЕЗЕРВІСТИ (ТОМУ, ЩО У НЬОГО ПРИПИСНЕ, А НЕ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК) ТА ВІН МАЄ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.

    УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

    Про загальну мобілізацію:

    https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

    "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

    1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

    2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)

    "Стаття 1. Військовий обов'язок...9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

    допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

    призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

    військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

    військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

    резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...".

    ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ:

    Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)

    "03 травня 2022 07:28

    Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:…

    3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);…».

    ТАК, ТЕ ЩО ВІН СТУДЕНТ ІНОЗЕМНОГО ВНЗ, ЦЕ НАДАЄ ЙОМУ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ПРИ ОТРИМАННІ З ВНЗ ТА ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

    1) студентський квиток або студентська віза;

    2) перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі;

    3) військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією) - ПРИПИСНЕ З ВІДМІТКОЮ, ЩО ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ - ЗВІЛЬНЕНІ ВІД НЬОГО, А НЕ ВІДСТРОЧКА (В ЦЬОМУ РІЗНИЦЯ ВІД ВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНОГО).

    4) довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти) - ДОВІДКА ЯК ПРИЗОВНИКУ ЩО ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ - ЗВІЛЬНЕНІ ВІД НЬОГО, А НЕ ВІДСТРОЧКА (В ЦЬОМУ РІЗНИЦЯ ВІД ВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНОГО).

    "2. Если нет, то будут какие то последствия? Штрафы или вероятность отказала в отсрочке? (так как нет военного билета)"?

    - НАСЛІДКІВ НЕ БУДЕ ВРАХЛВУЮЧИ ЩО ВІН НИЧОГО НЕ ПОРУШИВ.

    - У РАЗІ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ, ЗІ СТОРОНИ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ):

    1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

    - ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

    2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

    0 800 50 04 42

    Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

    - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

    Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

    Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ" (ПРАВОРУЧ ВІД ФОТО).

    ВСЬОГО ДОБРОГО!

    • Маріна Клиент 2 года назад

      В нього тимчамове посвідчення, він обмеженно придатний у військовий час за станом здововья. Тому в нього не приписне, в тимчамове посвідчення, яке він отрімав коли проходив мед огляд в 2017 році (генетичне захворювання, не лікується)

      на данний момент часу в ньго є документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі на словацькому. Цей документ ще на перекладенний і нотавіально не підтвердженний.

      • Адвокат  Євген Олександрович
        Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

        Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

        Маріна!

        ЯКЩО, ВІН ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИЙ (У НЬОГО ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), ТО ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, ЩО ВІН СТУДЕНТ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, ТО МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

        ЗАКОН УКРАЇНИ

        Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

        (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

        https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

        "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

        Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

        Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

        здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

        ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ:

        ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ:

        Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)

        "03 травня 2022 07:28

        Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

        З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

        Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:…

        3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);…».

        ТАК, ТЕ ЩО ВІН СТУДЕНТ ІНОЗЕМНОГО ВНЗ, ЦЕ НАДАЄ ЙОМУ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ПРИ ОТРИМАННІ З ВНЗ ТА ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

        1) студентський квиток або студентська віза;

        2) перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі;

        3) військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією),

        4) довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

        У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ".

        Всього доброго!

        • Маріна Клиент 2 года назад

          Студенський квіток надається пізніше. Чі можна йти до військомату з документом про зарахування?

          • Промський Євгеній Сергійович
            Промський Євгеній Сергійович 2 года назад

            Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

            Можна, однак без студентського квитка можуть бути проблеми при перетині кордону.

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            Марино, одного цього буде замало, гарантую!

            Пропоную Вам так: перезвонити до військкомату та уточнити, який саме перелік їм потрібно надати для:

            1. Проставлення відмітки у тимчасовому посвідченні про відстрочку від мобілізації.

            2. Видачі довідки про надання права на перетин кордону!

            Всього доброго!

          • Адвокат  Євген Олександрович
            Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

            Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

            Маріна!

            ЯКЩО НЕ МОЖЛИВО ОТРИМАТИ, ТО ДО ТЦКСП МОЖНА ЙТИ З ДОКУМЕНТАМИ ПРО ЗАРАХУВАННЯ, ПЕРЕВЕДЕНИМИ НА УКРАЇНСЬКУ МОВУ, З ПОСВІДЧЕННЯМ ПІДПИСУ ЛІНГВІСТА-ПЕРЕКЛАДАЧА НОТАРІАЛЬНО.

            АЛЕ НА КОРДОНІ СТУДЕНТСЬКИЙ КВИТОК ОБОВ"ЯЗКОВО ЗНАДОБИТЬСЯ.

            У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ".

            Всього доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Чи можна з цим перекладеним документом вже йти до військомату, щоб отримати право на перетин кордону?

    Марино, насправді лише однієї довідки для військкомата (ТЦК та СП) буде замало!

    ЗАГАЛОМ ТАКИЙ ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ЗАКОНОДАВСТВОМ НЕ ВИЗНАЧЕНО, І ПРОБЛЕМА У ТОМУ, ЩО ТЕРИТОРІАЛЬНІ ЦЕНТРИ КОМПЛЕКТУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ (НОВА НАЗВА ВІЙСЬККОМАТУ) ПО-РІЗНОМУ ПІДХОДЯТЬ ДО ЦЬОГО ПИТАННЯ.

    ОДНІ ПРОСЯТЬ ОДИН ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ІНШІ - ІНШИЙ ПЕРЕЛІК.

    НАВОЖУ ВАМ ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ПОДАВАЛИ ДО ВІЙСЬККОМАТУ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОВЗОЛУ НА ВИЇЗД ОСТАННЬОМУ КЛІЄНТУ:

    - заява про надання відстрочки та дозволу на виїзд.

    - документи що підтверджують навчання з перекладом на українську мову, посвідчений нотаріально:

    - довідка із закладу про зарахування на денну форму навчання

    - контракт про проходження навчання

    - квитанція про оплату за навчання

    - запрошення на курси.

    КОЖНА СТОРІНКА ДОКУМЕНТУ МАЄ БУТИ ПЕРЕКЛАДЕНА НА УКРАЇНСЬКУ МОВУ ТА НОТАРІАЛЬНО ПОСВІДЧЕНА.

    ДОКУМЕНТИ МАЄТЕ ЗРОБИТИ В 2-Ї ЕКЗЕМПЛЯРАХ, ОДИН - В ТЦК та СП, ДРУГИЙ КОМПЛЕКТ ВАМ БУДЕ ПОТРІБНИЙ НА КОРДОНІ.

    В ДОКУМЕНТАХ ПРО НАВЧАННЯ ОБОВ'ЯЗКОВО МАЄ БУТИ ЗАЗНАЧЕНА ФОРМА НАВЧАННЯ: ДЕННА АБО ДУАЛЬНА.

    У БУДЬ-ЯКОМУ ПЕРЕЛІКУ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ БУДЕ ВИМАГАТИ ВІЙСЬККОМАТ, УТОЧНЮЙТЕ САМЕ У ПРАЦІВНИКІВ ВІЙСЬККОМАТУ.

    ...

    Чт можна йти до війсокомату в тому місті, де ми рарегістровани як тимчасово переміщені особи?

    ТАК, ЗВИЧАЙНО, В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ МОЖЛИВО ЗВЕРНЕННЯ ДО ВІЙСЬККОМАТУ ЗА ТИМЧАСОВИМ МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ.

    ОДНАК ТАМ ЙОМУ СКОРІШЕ ЗА ВСЕ ПОТРІБНО БУДЕ СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»

    • Маріна Клиент 2 года назад

      ОДНАК ТАМ ЙОМУ СКОРІШЕ ЗА ВСЕ ПОТРІБНО БУДЕ СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК.

      Що це означає? Чі це довга процедура?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        це стандартна процедура для взяття особи на військовий облік, аби представники військкомату мали можливість видати йому довідку про право на перетин кордону і поставити відмітку у тимчасовому посвідченні.

        Оскільки він є студентом закордонного ВУЗу, немає за що переживати, він не підлягає мобілізації.

        Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

        https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

        Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

        ...

        Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

        здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

        Всього доброго! Звертайтесь, буду радий допомогти!

      • Адвокат  Євген Олександрович
        Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

        Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

        Маріна!

        ЯКЩО ТАК:

        "В нього тимчамове посвідчення, він обмеженно придатний у військовий час за станом здововья. Тому в нього не приписне, в тимчамове посвідчення, яке він отрімав коли проходив мед огляд в 2017 році (генетичне захворювання, не лікується)", ТО ВІН ПЕРЕБУВАЄ НА ВІЙСЬКОВМУ ОБЛІКУ В ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТІ).

        У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ".

        Всього доброго!

      • Промський Євгеній Сергійович
        Промський Євгеній Сергійович 2 года назад

        Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

        Ця процедура займає один похід до військомату, якщо службові особи виконуватимуть свої обов'язки наледним чином. У тимчасовому посвідченні буде проставлена відмітка про постановку на облік у військоматі за місцем вашого перебування.

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Доброго дня, Марина!

    4 квітня 2022 року Адміністрацією Державної прикордонної служби України надані вичерпні роз’яснення щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399.

    Серед іншого, зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану.

    "3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);".

    ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНІ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

    студентський квиток (за наявності) чи студентська віза,

    та довідка ВУЗу про зарахування на денну форму навчання (з нотаріально завіреним перекладом)

    воєнний документ з відповідною відміткою,

    та/або довідка про відстрочку з ТЦКСП у зв’язку з виїздом за кордон на навчання,

    та, звичайно, закордонний паспорт

    Для отримання відсрочки треба з'явитись у ТЦКСПпо місцю реєстрації (а за неможливістю там, де Ви із сином тимчасово перебуваєте) з військовим документом та іншими документами, підтверджуючими факт навчання в іноземному ВУЗі на денній формі, за потреби пройти медичну коміссію та отримати відмітку у ВК та довідку про відстрочку у зв’язку з виїздом на навчання для Держапогранслужби.

    УВАГА! Багато хто в таких випадках чомусь лякається звертатися до центру комплектування, але ніякого ризику в тому для Вашого сину не має! Нічого складного в цій процедурі також не має. Якщо у сина відсутній ВК (чи приписне), то працівники ТЦКСП повинні йому такий документ видіти.

    Як є питання, звертайтесь персонально: жива розмова завжди ефективніша за переписку. Вдачи Вам!

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Вітаю!

    1.

    КОНСТИТУЦИЯ УКРАИНЫ :

    Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

    Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    ххх

    ЗАРАЗ ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про оборону України

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1932-12#Text

    особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій;

    воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень;

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    ххх

    ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (

    • студентський квиток або студентська віза;
    • перекладені та нотаріально завірені документи навчання особи у закордонному вузі;
    • військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією),
    • довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);

    ххх

    Але цих вимог немає в жодному НОРМАТИВНОМУ АКТІ.

    У статті 33 Конституції України закріплено право кожного, хто на законних підставах перебуває на території України, вільно залишати її територію. Проте, таке право не є абсолютним і може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану (стаття 64 Конституції України).

    Так, указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» визначено, що на період дії правового режиму воєнного стану, конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені, у тому числі статтею 33 Конституції України, можуть бути обмежені.

    З 24 лютого 2022 року і по даний час, працівники Держприкордонслужби обмежують чоловікам віком від 18 до 60 років право виїзду за кордон. Хоча, немає жодного нормативного акту, який забороняв би таким особам перетинати державний кордон України. Багато відкритих джерел посилаються на указ Президента, яким було введено воєнний стан, як на підставу заборони чоловікам від 18 до 60 перетинати кордон, проте це не так.

    По факту, на даний час маємо в законодавстві перелік осіб, яким дозволено перетинати державний кордон, проте не маємо чіткого переліку, кому заборонено це робити.

    Нормативними документами, які визначають порядок перетину державного кордону України, є Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» та Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (далі - Правила перетинання державного кордону).

    Саме до правил, починаючи з 24 лютого 2022 року, Кабінетом Міністрів України періодично вносилися зміни.

    У певних випадках, Правила перетинання державного кордону містять посилання на Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та на постанову Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 року № 194 «Деякі питання бронювання військовозобов'язаних в умовах правового режиму воєнного стану» (далі - Постанова КМУ від 03.03.2022 № 194).

    Також, в мережі Інтернет можна знайти листи голови Адміністрації Державної прикордонної служби України з так званими роз'ясненнями щодо порядку виїзду за кордон під час дії воєнного стану.

    Приклад одного з таких листів : https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Проте, мені не вдалося знайти такі листи ні на офіційному сайті Держприкордонслужби, ні на будь-яких інших офіційних вебсайтах.

    Іноді роз'яснення Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо категорій громадян, яким дозволено перетинати кордон в умовах воєнного стану, не співпадають з переліком категорій, що визначені у Правилах перетинання державного кордону.

    Наприклад, у листі йдеться про осіб, які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, проте у Правилах перетинання державного кордону про таких осіб нічого не сказано.

    Звертаю увагу, що голова Адміністрації Держприкордонслужби не наділений повноваженнями видавати листи з роз'ясненнями нормативних актів Кабінету Міністрів України, оскільки Положенням про Адміністрацію Державної прикордонної служби України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 533, це не передбачено.

    Ви можете на кордоні отримати відмову в перетині кордону, а потім його оскаржити.

    ххх

    ЗАТВЕРДЖЕНО

    постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. N 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. N 724) ( 724-2010-п )

    ПРАВИЛА

    перетинання державного кордону громадянами України

    2. Перетинання громадянами України (далі - громадяни)

    державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю (далі - пункти пропуску), якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну:

    1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

    У випадках, визначених законодавством, для перетинання державного кордону громадяни крім паспортних документів повинні мати також підтверджуючі документи.

    2.

    Останнім часом в військоматах вимагають підтвердження від Міносвіти що це навчання в рамках міжнародних договорів України про навчання у навчальних закладах інших держав.

    Згідно ст.17 ЗУ «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» ця вимога стосується осіб, котрі призиваються на строкову службу, а зараз йде призов по мобілізації.

    Як бачимо Вам для виїзду за кордон на навчання треба мати військово-облікові документи з записом щодо надання Вашому сину відстрочки від призову (призову за мобілізацією) та довідку видану територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти.

    Послідовність дій (без цього ніяк):

    • Звернутися в ТЦКСП (військомат).
    • Надати тимчасове посвідчення та документи підтверджуючи навчання сина ( студентський квиток або студентська віза та перекладені та нотаріально завірені документи навчання особи у закордонному вузі).
    • Пройти військово-лікарську комісію.
    • Отримати запис про відстрочку ( в тимчасовому посвідченні).
    • Отримати дозвільні документи на перетин кордону.

    Якщо відмовлять - треба це оскаржувати в адміністративному або в судовому порядку.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Маріна!

    ТАК, ТЕ ЩО ВІН СТУДЕНТ ІНОЗЕМНОГО ВНЗ, ЦЕ НАДАЄ ЙОМУ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

    З СОБОЮ ДО ТЦКСП ВЗЯТИ:

    ПЕРЕКЛАДЕНІ ТА ПОСВІДЧЕНІ НОТАРІАЛЬНО:

    - студентський квиток або студентська віза (ПО МОЖЛИВОСТІ);

    - перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі.

    ОТРИМАТИ В ТЦКСП:

    - військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією),

    - довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

    МАЄ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ:

    Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)

    "03 травня 2022 07:28

    Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:…

    3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);…».

    НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ВЗЯТИ:

    ОРИГІНАЛИ ТА КОПІЇ, ЯКІ ПЕРЕКЛАДЕНІ ТА ПОСВІДЧЕНІ НОТАРІАЛЬНО:

    - СТУДЕНСЬКИЙ КВИТОК;

    - перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі;

    ОРИГІНАЛИ ТА ЗВИЧАЙНІ КОПІЇ:

    - ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією),

    - ДОВІДКА видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ".

    Всього доброго!

    • Маріна Клиент 2 года назад

      Стикнуліся з тим, що дукументу із ВУЗУ Словаччини потребує апостолювання (в Словаччіні), інакше агенціі погодгуються тіольки на переклад без нотаріального підтвердження перекладую

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Апостіля в цьому випадку не потрібно. Достатньо мати переклад, завірений нотаріусом. Це можна зробити і в Україні.

        Якщо з цим виникнуть проблеми в ТЦКСП, негайно цн оскаржуйте!

        Законом передбачена можливість оскарження рішення ТЦКСП:

        По-перше, скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 (нижче більш детально).

        По-друге, скарги на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому) або до вищестоячого обласного ТЦКСП (військкомату).

        Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення.

        По-третє, у випадку відсутності належної реакції «воєнкома), незаконні дії, що стосуються мобілізації можуть бути оскаржені до адміністративного суду. Для отримання правової допомоги з цього питання необхідно звернутися до адвоката.

        Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України

        0 800 50 04 42

        Call-центр Міністерства оборони Українидля вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян:

        Розпорядок роботи Саll-центру Міністерства оборони України

        Понеділок — четвер з 09.00 до 18.00

        П’ятниця з 09.00 до 16.45

        Перерва на обід з 13.00 до 13.45

        Субота з 09.00 до 15.00

        Call-центр Збройних Сил України для забезпечення своєчасного та якісного розгляду звернень (заяв) громадян. До нього входять Call-центри видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань, Call-центри Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь", Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги.

        Номер багатоканального зв'язку Call-центру Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99.

        Графік роботи Call-центрів видів, окремих родів війск (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань - у робочі дні з 09.00 до 18.00.

        Графік роботи Call-центрів Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь" —цілодобово, щоденно.

        Графік роботи Call-центру Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги — у робочі дні з 09.00 до 18.00. Електронна адреса: Call-center_ZSU@mil.gov.ua.

        «Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська, відповіді на телефонні дзвінки за телефоном

        0 800 500 051 — щоденно з 09.00 до 18.00 крім суботи та неділі;

        У разі уточнень чи додаткових питань можете поспілкуватись зі мною в режимі онлайн. Для того треба лише натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю. Вдачи Вам!

        • Маріна Клиент 2 года назад

          Відповідь агенціі -

          Переклад з нотаріальним завіренння згідно законодавства не робиться на словацьких документах, яку не мають апостилю. Вам потрібно доставити апостиль, якщо він не ставиться саме на цьому документі, значить має бути інша форма або бланк, який вони можуть видати і на якому можна поставити апостиль, оскільки Словаччина є членом Гаазької конвенції.

          • Адвокат  Євген Олександрович
            Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

            Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

            Маріна!

            Зустрічав і в мене є копії з посвідченними нотаріально підписами лінгвіста-перекладача бюро перекладів, без апостилювання.

            Звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися", надам Вам дані.

      • Адвокат  Євген Олександрович
        Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

        Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

        Маріна!

        Зустрічав і в мене є копії з посвідченними нотаріально підписами лінгвіста-перекладача бюро перекладів, без апостилювання.

        Звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися", надам Вам дані.

    Мєньков Андрій Васильович

    Доброго дня Марина.

    Перекладіть наявний документ у двох екземплярах, підпис перекладача завірте у нотаріуса і йдіть до військкомату за місцем реєстрації як ТПО. Військкомат на підставі довідки ТПО поставить на військовий облік про що у тимчасовому посвідченні з"явиться відповідний штамп та надасть відстрочку від призову по мобілізації на підставі статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" у зв"язку з навчанням про що має видати відповідну довідку. Також військкомат має надати довідку про дозвіл на виїзд з України на навчання. З цими документами у Держприкордонслужби не мають виникнути запитань. Якщо військкомат з якихось надуманих причин відмовить у наданні відстрочки вимагайте письмової відмови. Якщо ж і письмову відмови не нададуть, тоді пишіть заяву про надання відстрочки до якої додайте нотаріальний переклад документа про вступ на навчання і надішліть поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або передайте безпосередньо до військкомату, але під підпис. Це потрібно зробити щоб звернутися до суду, який зобов"яже військкомат надати відстрочку студенту.

    • Маріна Клиент 2 года назад

      >> Перекладіть наявний документ у двох екземплярах, підпис перекладача завірте у нотаріуса і йдіть до військкомату за місцем реєстрації як ТПО

      Нотаріус не може завірити словацікій документ про вступ в університет, який не апостільовано.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Щодо Вашої заявки , щодо перетину кордону: Зможете виїхати , але довідку з іноземного ВНЗ , треба перекласти на державну мову у нотаріуса та завірити переклад нотаріально Значення має , якщо ви маєте приписне свідоцтво і вам від 18-27 років тоді ви є призовником і можете отримати довідку з ТЦК СП (Воєнкомат) про відстрочку. за навчанням ( на кордоні треба довідка з ВНЗ З НОТАРІАЛЬНИМ ПЕРЕКЛАДОМ та довідка про відстрочку з ТЦК СП). ТАКОЖ СТУДЕНТСЬКИЙ ДОКУМЕНТ ВНЗ

    Якщо його немає візьміть лист з ВНЗ де пояснюється , коли його видадуть) Якщо ж ви маєте воєнний білет то ви є військовозобов язаний і відстрочка за навчанням може бути надана згідно ст, 23 ЗУ Про мобілізацію і моб підготовку , відмовити не мають права , але можуть. Мають у довідку дописати: тцк сп не заперечує виїзду закордон ( спеціальний бланк уже видало Міністерство оборони України всім ТЦК СП.)Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством. Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника) посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі) Крім того обмеження не стосуються осіб: на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або на утриманні яких є дитина з інвалідністю. А також тих, хто є: усиновителем опікуном, або чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції • які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.• здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі). • водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку; • люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують. • Також якщо ви зайняті постійним доглядом за особою поважного віку , яка цього потребує згідно висновку ЛКК будь-якої лікарні.(внаслідок когнітивних порушень здоров я)

    Додаткові підстави:

    Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615 під час війни можуть виїжджати за кордон водії, залізничники та спортсмени.

    • водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України.
    • залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.
    • спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
    • тренерів із складу національних збірних команд, спортивних суддів та інших фахівців, що забезпечують, зокрема, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України за наявності підтвердних документів щодо участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що проводяться за кордоном.

    Нові правила перетину з 03.05.22

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/

    • --- З повагою, Костянтин Гончаренко

    Маріна Клиент 2 года назад

    нотаріуса не може підтвердити підпіс перекладача, якщо документ не апостильований. В цому зараз складнощі. Маємо документ про вступ, але без апостіля.

    • Адвокат  Євген Олександрович
      Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

      Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

      Маріна!

      Зустрічав і в мене є копія з посвідченними нотаріально підписом лінгвіста-перекладача бюро перекладів, без апостилювання.

      Звертайтеся.

    Маріна Клиент 2 года назад

    З'явілася неофіційна інформація, що НЕ будуть випускати студентів закордонних вузів, що вступили в цьому році

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      ця інформація неофіційна, і раніше спростовувалась вже тим, що пропускали навіть тих, хто вступав у цьому році!

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Саме в цьому році багато моїх клієнтів-студентів, які поступали в 22-ому, виїхали за кордон. В тому числі, останній з них виїхав три дні назад.

    • Адвокат  Євген Олександрович
      Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

      Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

      Маріна!

      Це лише інформація.

      По закону та за інформацією Державної прикордонної служби України на даний час випускають:

      Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)

      "03 травня 2022 07:28

      Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

      З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

      Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:…

      3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);…».

      Звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

      • Маріна Клиент 2 года назад

        Тоді все одно залишається питання, що робити, якщо документ про зарахування не апостільованний в Словаччині. Документ с підписом декана і печаткою, але без апостіля. Дякую!

        • Кирда Вячеслав Володимирович

          Потрібно спробувати апостилювати документ!

          За необхідності варто звернутись до консульства Словаччини

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Для Словаччини апостіль є обов'язковим елементом затвердження документа, без якого нотаріус не завірить переклад. Цього не обминути, й тому це просто треба зробити.

        • Адвокат  Євген Олександрович
          Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

          Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

          Маріна!

          Рекомендую звернутися до Посольства Словаччини і Україні:

          http://posolstva.org.ua/ru/slovakia/embassy

          Можна терміново замовити в лист про зарахування з апостилем.

          • Маріна Клиент 2 года назад

            Замовити в Унівеситеті? Чи в Консульстві?

            • Адвокат  Євген Олександрович
              Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

              Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

              Маріна!

              Ви можете замовити там і там, де буде швидше, там і краще.

            • Адвокат  Євген Олександрович
              Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

              Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

              Маріна!

              Консульський відділ Посольства належить до території Словацької Республіки, там можна з'ясувати деталі.

              Спочатку зверніться туди.

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Доречи в консульство Словаччини можете не ходити. За моєю інформацією, вони апостілі не роблять. Це можна зробити тільки на території самої Словаччини.

          • Маріна Клиент 2 года назад

            Тобто треба іхати до Словаччіни? Де в словаччині можна зробити апостіль? І чи робіться апостіль на документ про вступ? Чи всі документи можна апостелювати?

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Я вже Вам це давно написав у своїй попередній відповіді. Може Ви її не читали?

          • Маріна Клиент 2 года назад

            В університеті кажеть, що такі документи ніколи не апестелювали

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Це ж Ваші слова? "Тоді все одно залишається питання, що робити, якщо документ про зарахування не апостільованний в Словаччині. Документ с підписом декана і печаткою, але без апостіля. Дякую!".

              В цьому контексті питання до Вас: На який результат Ви очікуєте?

            • Адвокат  Євген Олександрович
              Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

              Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

              Маріна!

              Таке може бути, як вони кажуть.

              Зустрічав і в мене від клієнта теж є копія з посвідченними нотаріально підписом лінгвіста-перекладача бюро перекладів, без апостилювання.

              Звертайтеся.

          • Маріна Клиент 2 года назад

            Я очикую що є рішення для завкнутого кола -

            В Університеті кажеть - документ о зарахуванні, це не діплом, на нього апостіль не ставиться. Якщо я навіть поіду до Словаччіни за апостілєм - це не вирішіть проблему. Тому я очікувала, що можліво для словаціких документів може бути достатньо перекладу з печаткою аганства, ЧИ існую можлівість завірити переклад (просто переклад без документу)

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Марина!

              Якщо переклад, завірений нотаріусом у Вас вже є (Ви про це написали в першому питанні, якщо я Вас правильно зрозумів), то що заважає сину піти в ТЦКСП за місцем Вашого сьогоднішнього перебування з перекладеною і нотаріально завіреною довідкою та отримати відповідь на всі Ваші питання. Боятися тут не має чого, бо у Вашого сина є законна підстава для відстрочки, як також для виїзду за кордон.

            • Адвокат  Євген Олександрович
              Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

              Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

              Маріна!

              Таке іноді проходить, але це вже буде залежити від самого ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ).

          • Маріна Клиент 2 года назад

            Нотаріусі у Львові відмовляються завіряти переклад словацікого документа про зарахування, який не апостильований. Тількі переклад с печаткою агенства, але не нотаріус. Студенський квіток універсерситет видає через місяць, не раніше. Тобто, зараз у нас на руках несмає тих документів, які потрібно.

            • Адвокат  Євген Олександрович
              Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

              Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

              Маріна!

              Треба дочекатися студентського квитка, так як його теж треба перекладати і підпис лінгвіста-перекладача посвідчувати нотаріально.

              Після чого, перекладати і пробувати без посвідчення йти до ТЦКСП (військкомату), або шукати іншого нотаріуса (їх чимало), який зможе посвідчити підпис лінгвіста-перекладача, такі випадки мають місце, але не у м.Львові у іншому регіоні.

              Всього доброго, успіхів Вам!

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    нотаріуса не може підтвердити підпіс перекладача, якщо документ не апостильований. В цому зараз складнощі. Маємо документ про вступ, але без апостіля.

    ххх

    Без апостіля документ на території України не дійсний.

    Інформації, що не будуть випускати студентів іноземних ВУЗ поки ніде немає.

    Якщо всі належні документи на руках і не випускають, тоді це треба оспорювати в адміністративному та в судовому порядку.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Маріна!

    Рекомендую звернутися до Посольства Словаччини і Україні:

    http://posolstva.org.ua/ru/slovakia/embassy

    Можна терміново замовити в лист про зарахування з апостилем.

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Тобто треба іхати до Словаччіни? Де в словаччині можна зробити апостіль? І чи робіться апостіль на документ про вступ? Чи всі документи можна апостелювати?

    Хххх

    АПОСТІЛЬ СТАВИТЬ НЕ УНІВЕРСИТЕТ, А ОСОБА ЯКА ОТРИМАЛА ОФІЦІЙНИЙ ДОКУМЕНТ В НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ.

    ВСІ ДОКУМЕНТИ НАДАНІ В СЛОВАКІЇЇ, ПОВИННІ БУТИ АПОСТІЛІРОВАНИ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ.

    Словакия является участником Гаагской конвенции от 5 октября 1961 года, которая допускает процедуру упрощенной легализации документов через апостилирование. Словакия присоединилась к Гаагской конвенции об упрощенной легализации документов 6 июня 2001 года, 18 февраля 2002 года данная конвенция вступила в силу.

    Словакии предусмотрено несколько органов, уполномоченных проводить заверение документов апостилем в зависимости от области применения данных документов и органа власти, выдавшего их.

    Региональные суды Словакии уполномочены в пределах своей территориальной юрисдикции заверять апостилем судебные решения и документы, выданные словацким нотариусом, а также переводы, выполненные судебными переводчиками.

    Министерство юстиции Словакии уполномочено заверять любые иные судебные документы, кроме решений региональных судов.

    Районные управы заверяют акты гражданского состояния, такие как свидетельсво о рождении, смерти или браке.

    В рамках своих компетенций заверение апостилем проводят так же Министерство внутренних дел, Министерство Здравоохранения, Министерство образования Словакии и Министерство иностранных дел, которое ответственно за легализацию документов, не попавших в компетенцию вышеуказанных органов, например документов из налоговых органов.

    Процесс легализации документов в Словакии включает в себя проверку подлинности подписи чиновника, проверку подлинности печати и полномочности чиновника на подписание документа. После прохождения данной процедуры на документ ставится специальный штамп – апостиль. Обычно апостиль ставят на обратной стороне документа.

    Апостиль в Словакии представляет собой четырехугольную штамп синего цвета, с размерами стороны не менее 9 сантиметров на словацком и английском языке, содержащую обязательный заголовок «Apostille» и ссылку на Гаагскую конвенцию 1961 года (Convention de La Haye du 5 octobre 1961). На апостиле указывается печать органа власти и подпись конкретного чиновника, кем был заверен апостиль, а также дата и уникальный номер апостиля.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Маріна!

    Без наявності студентського квитка або студентськох візи, він не зможе перетнути кордон.

    Треба дочекатися студентського квитка, так як його теж треба перекладати і підпис лінгвіста-перекладача посвідчувати нотаріально.

    Після чого, перекладати і пробувати без посвідчення йти до ТЦКСП (військкомату), або шукати іншого нотаріуса (їх чимало), який зможе посвідчити підпис лінгвіста-перекладача, такі випадки мають місце, але не у м.Львові у іншому регіоні.

    Всього доброго, успіхів Вам!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Маріна!

    Без наявності студентського квитка або студентськох візи, він не зможе перетнути кордон.

    Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)

    "03 травня 2022 07:28

    Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:…

    3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);…».

    ДОКУМЕНТИ:

    1) студентський квиток або студентська віза;

    2) перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі;

    3) військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією);

    4) довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

    Таким чином, треба дочекатися студентського квитка, так як його теж треба перекладати і підпис лінгвіста-перекладача посвідчувати нотаріально.

    Після чого, перекладати і пробувати без посвідчення йти до ТЦКСП (військкомату), або шукати іншого нотаріуса (їх чимало), який зможе посвідчити підпис лінгвіста-перекладача, такі випадки мають місце, але не у м.Львові у іншому регіоні.

    Всього доброго, успіхів Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України