Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня!
Живу за кордоном багато років і маю громадянство іншої країни. Від українського не відмовлявся. Чи можуть виникнути проблеми при перетині кордону, якщо в Україні мені приходили повістки від початку війни?
Дякую!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Оскільки ви не припиняли українське громадянство і не знаєте, чи маєте його зараз, чи ні, то раджу Вам спочаику це з'ясувати. Бо якщо Ви і надалі залишаєтесь громадянином України і не маєте ніяких законних обмежень, що дають право на відстрочку, Вас можуть мобілізувати. Причин для притягнення Вас до відповідальності за неявку по повістках я не бачу.
Будуть питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись". Буду радий допомогти.
Юрист, г. Харьков, 3 года опыта
Доброго дня!
Відповідно до положень закону України "Про громадянство" в Україні існує єдиний принцип громадянства, який передбачає, що якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.
Тобто, при перетині кордону Вам можуть вручити повістку як військовозобов’язаному громадянину України.
У випадку додаткових питань звертайтеся особисто через кнопку "Звернутися", гарного дня!
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Навіть якщо повістку до воєнкомату-центру комплектування не вдалось вручити, то центр комплектування за наявності підозри на незаконну неявку по повістці може повідомити правоохоронні органи про те. За неявку по повістці до воєнкомату-центру комплектування законодавством передбачено адміністративну чи кримінальну відповідальність. Вибір виду відповідальності залежить від мети виклику, вказаної в самій повістці. Якщо ціль виклику-призов до Збройних сил України, то неявка за такою повісткою може мати наслідком притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо мета виклику-інша, наприклад уточнення облікових даних чи проходження військово-лікарської комісії, то неявка за такою повісткою може мати наслідком притягнення до адміністративної відповідальності.
Ви можете звертатись до мене для надання додаткових юридичних послуг з цього питання чи інших запитань.