Начните консультацию с юристом онлайн
В разі отримання будинку за заповітом чи буде на будинок претендувати чоловік в разі розлучення?Та яка різниця між заповітом та угодою про подарунок нерухомості ?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДобпрого дня, Олена!
У разі розлучення та розподілу майна, нажитого у період шлюбу, на останнє мають право в рівній мірі як дружина, так і чоловік, тому воно ділиться порівну. Це ж правило стосується нерухомості, яка була придбана під час спільного сімейного життя.
Що стосується другого Вашого питання, то воно занадто загальне, аби дати на нього конкретну відповідь. Зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись", аби ми могли б з'ясувати з Вами усі деталі Вашої ситуації та опрацювали правильний алгоритм дій.
Адвокат, г. Киев, 51 год опыта
1. Якщо Ви набудете будинок на час шлюбу, але в порядку спадкування (враховуючи заповіт), цей будинок буде вашою особистою приватною власністю на підставі ст. 57 Сімейного кодексу. Отож, у разі розлучення цей будинок поділу не підлягає.
2. Найголовніші практичні відмінності між заповітом та договором дарування нерухомості полягають в тому, що:
(1) спадкоємець набуває право власності на нерухомість не раніше 6 місяців після відкриття спадщини, натомість обдарований стає власником з дня нотаріального посвідчення договору дарування та його держреєстрації;
(2) спадкодавець може змінити чи скасувати заповіт в будь-який час без пояснення причин, а дарувальник може вимагати розірвання договору через суд лише за наявності підстав, передбачених ст. 727 Цивільного кодексу, при цьому, до такої вимоги застосовується скорочений строк позовної давності - один рік.
Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта
Доброго дня!
Якщо був будинок подарований одному з подружжя, (так зване право приватної власності) то поділу не підлягає.
Якщо був перебудований то другий з подружжя може в судовому порядку доказувати, що теж брав в участь в перебудові і власні кошти свої вкладав, але це все треба доводити в судовому порядку.
Тому як показує практика, суд визнає право власності за тим, кому цей будинок був подарований і поділу не підлягає.