Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день.
Прошу помочь и разъяснить некоторые ньюансы по моей ситуации.
У меня имеется удостоверение о приписке к призывному участку.
Я единственный ребёнок в семье. У папы инвалидность II группы, возраст менее 60 лет.
У его жены, не моя мама, тоже инвалидность II группы.
У папы есть справка об инвалидности, но без указания необходимости постоянного ухода.
Подскажите, пожалуйста, достаточно ли свидетельства о рождении, справки об инвалидности папы и загранпаспортов для пересечения границы во время действия военного положения?
Сколько я могу легально находиться за границей, выехав на этом основании?
Могут ли притянуть папу к ответственности, если он решит вернуться домой без меня через день или более?
Заранее благодарю.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (12)
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олександр!
Подскажите, пожалуйста, достаточно ли свидетельства о рождении, справки об инвалидности папы и загранпаспортов для пересечения границы во время действия военного положения?
ТАК, ЦЬОГО ЦІЛКОМ ДОСТАТНЬО.
«….03 травня 2022 07:28
Державна прикордонна служба України оформила нові роз’яснення від 03 травня 2022 року щодо перетину кордону. Ознайомитись можна за посиланням:
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:
...
6. Для супроводу:
1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
...
Сколько я могу легально находиться за границей, выехав на этом основании?
БУДЬ-ЯКУ НЕОБХІДНУ ВАМ КІЛЬКІСТЬ ЧАСУ, ЦЕ НЕ ВИЗНАЧЕНО ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ ТА ІНШИМИ ПРАВИЛАМИ.
...
Могут ли притянуть папу к ответственности, если он решит вернуться домой без меня через день или более?
НІ, НЕ ПРИТЯГНУТЬ. В УКРАЇНІ ВІДСУТНЯ КРИМІНАЛЬНА АБО АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ТАКЕ.
ОДНАК, ОЛЕКСАНДРЕ, ТУТ ПОТРІБНО БІЛЬШ ПОДУМАТИ ПРО ВАШЕ МАЙБУТНЄ. ТАКЕ ПИТАННЯ МОЖЕ У ПОДАЛЬШОМУ ВИВЧАТИСЬ БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО.
В ЦІЛОМУ НІ БАТЬКУ, НІ ВАМ, НІЧОГО НЕ ЗАГРОЖУЄ, ОДНАК МИ НЕ ЗНАЄМО, ЩО БУДЕ ДАЛІ. ТОМУ ВСЕ ТАКИ Б РАДИВ ВАМ І ВИБУВАТИ, І ПРИБУВАТИ РАЗОМ.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ТА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи...
ПРАВИЛА
перетинання державного кордону громадянами України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
2-1.
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
03 травня 2022 07:28
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).
З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:
6. Для супроводу:
1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеКОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
Стаття 33.
Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.
ххх
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3857-12
Стаття 1. Право громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну
Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну.
ххх
ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
від 27.01.1995 року # 57
Правила перетинання державного кордону України громадянами України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#t...
7. Громадяни в'їздять в Україну без будь-яких обмежень.
ВИСНОВКИ:
1. ЦЕ ВСЕ ЩО Є В ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ ПО ПИТАННЮ В'ЇЗДУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В УКРАЇНУ.
ЦЕ АБСОЛЮТНЕ ПРАВО, ПЕРЕДБАЧЕНЕ КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ.
2. ВАШ БАТЬКО МАЄ ПРАВО БЕЗПЕРЕШКОДНО ПОВЕРНУТИСЬ В УКРАЇНУ.
3. ЯКЩО ВИ ЗАКОННО ПЕРЕТНУЛИ КОРДОН, СУПРОВОДЖУЮЧИ БАТЬКА-ІНВАЛІДА, А ПІСЛЯ ЙОГО ПОВЕРНЕННЯ В УКРАЇНУ ЗАЛИШИЛИСЯ ЗА КОРДОНОМ, ТО НІЯКОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЦЕ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО.
Юрист, 19 лет опыта
Добрый день Александр.
Отвечаю на ваши вопросы.
1. Подскажите, пожалуйста, достаточно ли свидетельства о рождении, справки об инвалидности папы и загранпаспортов для пересечения границы во время действия военного положения?
У Вас есть право получить отсрочку от призоова на основании статьи 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации". Но выехать за пределы Украины Вы имеете возможность только сопровождая вашего отца. Обращаться в военкомат для этого нет необходимости. Необходимо будет предоставить Госпогранслужбе такие документы:
- Документ, подтверждающий семейную/семейную связь (для мужчин, сопровождающих одного из своих родителей или родителей жены)
- Справка к акту осмотра медико-социальной экспертной комиссией по формой № 157-1/о или
Удостоверение, подтверждающее соответствующий статус или
Пенсионное удостоверение или
Удостоверение, подтверждающее назначение социальной помощи в соответствии с законами Украины «О государственной социальной помощи лицам с инвалидностью с детства и детям с инвалидностью», «О государственной социальной помощи лицам, не имеющим права на пенсию, и лицам с инвалидностью» или
Справка для получения льгот лицами с инвалидностью, не имеющими права на пенсию или социальную помощь, выданная структурным подразделением по вопросам социальной защиты населения районной, районной в г. Киеве госадминистрации, исполнительным органом городского совета
- Заключение врачебной комиссии учреждения здравоохранения о необходимости постоянного постороннего ухода за лицом с инвалидностью I или II группы вследствие психического расстройства или
Вывод о наличии нарушения функций организма из-за которых неизлечимо больные лица не могут самостоятельно передвигаться и самообслуживаться и требуют социальной услуги по уходу на непрофессиональной основе по форме № 080-4/о или
Заключение о наличии когнитивных нарушений у пожилых граждан, в результате которых они нуждаются в предоставлении социальной услуги по уходу на непрофессиональной основе по форме № 080-2/о.
2. Сколько я могу легально находиться за границей, выехав на этом основании? Это зависит в каком статусе Вы будете выезжать если просто турист то 90 дней если будете получать статус временной защиты - то один год с возможностью продления еще на год
3. Могут ли притянуть папу к ответственности, если он решит вернуться домой без меня через день или более? Нет не могут, но если Вы вернетесь в Украину повторно в течении года выехать не сможете.
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня! У відповідності до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
Особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
Для визду за кордон необхідні документи, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність. Вказаний перелік документів пердбачено Правилми перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 та Роз'ясненнями Державної прикордонної служби України від 17 березня 2022 року № 23-6855/0/6-22-Вих "Щодо порядку організації виїзду за кордон на період дії правового режиму воєнного стану"
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олександре!
Для виїзду та відстрочку інвалідності батька цілком достатньо!
Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57. Зокрема в них зазначено:
З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:
6. Для супроводу:
1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"
При тому на прикордонному пункті треба мати такі документи:
паспорти,
свідоцтво про народження сина,
документ, що підтверджує інвалідність 2 групи батька (посвідчення інваліда, довідка МСЕК, пенсійне посвідчення тощо).
Будуть питання, зверніться персонально, натиснувши кнопку "звернутись".
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Добрый день!
1. Подскажите, пожалуйста, достаточно ли свидетельства о рождении, справки об инвалидности папы и загранпаспортов для пересечения границы во время действия военного положения?
Указанных Вами документов достаточно.
Правила перетинання державного кордону громадянами України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
2. Сколько я могу легально находиться за границей, выехав на этом основании?
На данный момент законодательство Украины отдельных сроков не предусматривает. Как турист: не более 90 дней в течении 180 дней.
Если оформлять временную защиту в ЕС: один год с возможностью продления.
3. Могут ли притянуть папу к ответственности, если он решит вернуться домой без меня через день или более?
На данный момент, никакой ответственности ни для вас, ни для папы на этот счет на данный момент не предусмотрено.
Как только возникнут вопросы - обращайтесь! Буду рад помочь.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
20.03.22 вступив у дію Закону України 7140-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо осіб з інвалідністю» (далі – проект Закону) розроблено з метою визначення на законодавчому рівні спрощеного варіанту звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і хворими дітьми.
3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту Проектом Закону вносяться зміни до статтей 17, 18 та 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», якими звільняються від військової служби (строкової, під час особливого періоду та мобілізації) окремі категорії військовозобов’язаних із числа осіб з, а також тих, які доглядають за особами з інвалідністю та недієздатними, чи утримують дітей з інвалідністю, дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітей, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, при перетині ними держаного кордону України за умов правового режиму надзвичайного або воєнного стану а також посилення контролю за виїздом за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18-річного віку та проживають або зараховані до закладів різних типів, дітей, які не мають такого статусу, дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою, піклуванням в умовах введення на території України надзвичайного або військового стану.
4. Правові аспекти У відповідній сфері суспільних відносин діють: Конституція України, законів України «Про військовий обов'язок і військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а також інші законодавчі акти.
5. Фінансово-економічне обґрунтування Реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткових видатків з державного чи з місцевого бюджетів України. 6. Прогноз соціально-економічних наслідків законопроекту Реалізація Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо осіб з інвалідністю» сприятиме посиленню захисту прав та забезпеченню належного догляду за повнолітніми і неповнолітніми особами з інвалідністю і хворими дітьми.
відстежити можна тут- https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39234
закон вступил в силу, Вы сможете выехать за границу на основании таких документов:
1) паспорта;
2) ИНН;(РНОКПП)
3) свидетельство о вашем рождении (для подтверждения родственной связи с отцом);
4) документ об инвалидности вашего отца МСЕК (справка, удостоверение).
на этом основании ТЦК СП должен выдать Вам справку об отсрочке и проставить штамп в военный билет
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Александр!
"Подскажите, пожалуйста, достаточно ли свидетельства о рождении, справки об инвалидности папы и загранпаспортов для пересечения границы во время действия военного положения"?
- ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО У ВАС ЕСТЬ ОТЕЦ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О ВАШЕМ РОЖДЕНИИ;
- СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕГО ОТЦА.
УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.
ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:
Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:
Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)
"Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану03 травня 2022 07:28
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).
З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:…
5. Є особами з інвалідністю (незалежно від групи) (за наявності одного з таких документів, що підтверджують інвалідність: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о); посвідчення, яке підтверджує відповідний статус; пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності; довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики);
6. Для супроводу:
1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
"Сколько я могу легально находиться за границей, выехав на этом основании"?
- НЕТ ТАКОГО ОГРАНИЧЕНИЯ ПО СРОКУ.
"Могут ли притянуть папу к ответственности, если он решит вернуться домой без меня через день или более"?
- НЕТ, ЭТО ЕГО ПРАВО.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:
Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону...
7. Громадяни в'їздять в Україну без будь-яких обмежень".
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Добрый день, Александр!
Указанных документов достатчно. Проверьте что бы свидетельства о рождении и данные в загран паспорте совпадали, фамилии и буквы фамилий, данные по дате рождения и т.д.
Проверьте валидность справки про присвоении группы инвалидности.
Ответственноси за выезд и въезд отцу обратно без вас, в законе на текущий момент нет.
Набирайте, в случае вопросов.
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Подскажите, пожалуйста, достаточно ли свидетельства о рождении, справки об инвалидности папы и загранпаспортов для пересечения границы во время действия военного положения?
Так, Необхідні документи, що підтверджують родинні зв'язки та інвалідність, для перетину кордону
Сколько я могу легально находиться за границей, выехав на этом основании?
Ви можете перебувати на території країн-учасниць Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180-денного проміжку часу. Українцям з 04 березня 2022 року на підставі рішення Ради ЄС і статті 5 Директиви надано можливість отримати дозвіл на проживання на території Європейського Союзу на 1 рік. За загальним правилом тривалість тимчасового захисту становить 1 рік, який може бути автоматично подовжений кожні 6 місяців ще на 1 рік. Однак, якщо підстави для тимчасового захисту зберігаються і після цього строку, Європейська комісія може запропонувати продовження дії такого захисту ще до 1 року. При цьому кожна країна-член ЄС самостійно визначає тривалість надання тимчасового захисту. Таким чином, загалом тимчасовий захист без попереднього подання заявки на притулок (отримання статусу біженця) надає громадянам дозвіл на проживання в країнах ЄС до 3 років.
Могут ли притянуть папу к ответственности, если он решит вернуться домой без меня через день или более?
Тато може перебувати за кордоном і повертатись у будь-який час. Ніякої відповідальності за повернення немає
Успіхів
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Добрый день, Александр!
1) Подскажите, пожалуйста, достаточно ли свидетельства о рождении, справки об инвалидности папы и загранпаспортов для пересечения границы во время действия военного положения? - да, но выехать сможете только вместе с отцом как сопровождающее лицо; самостоятельно как лицо неподлежащее мобилизации - нет (пограничники не пропускают).
2) Сколько я могу легально находиться за границей, выехав на этом основании? - сможете, поскольку выедете на законном основании, через государственный пункт пропуска. На практике лица, выехавшие за границу во время военного положения, подают на получение временной защиты или статуса беженца (https://visitukraine.today/ru/blog/200/kak-polucit...).
3) Могут ли притянуть папу к ответственности, если он решит вернуться домой без меня через день или более? - нет, поскольку это не является административном или криминальным правонарушением, потому можете не волноваться, никаких вопрос к вашему отцу не будет. Покажет загранпаспорт и спокойно вернется в Украину.
ПОЛОЖЕННЯ про базу даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0765-07#Text):
РЕКВІЗИТИ бази даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України"
Дата та місце перетинання державного кордону
Відомості про особу
Документи
Дані про поїздку
Технологічні поля
Системна інформація про введення відомостей
Інформація про осіб, виявлених під час контролю за дорученнями правоохоронних органі
Закон України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3857-12#Text):
Стаття 1. Право громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну
Громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених цим Законом, та в'їхати в Україну.
На громадян України, які звернулися з клопотанням про виїзд з України, поширюються усі положення чинного законодавства, вони користуються всіма правами і несуть встановлені законом обов'язки. За громадянами України зберігаються на її території майно, кошти, цінні папери та інші цінності, що належать їм на праві приватної власності. Будь-яке обмеження їх громадянських, політичних, соціальних, економічних та інших прав не допускається.
Порядок в'їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави.
Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну.
Стаття 2. Документи, що дають право громадянину України на виїзд з України і в’їзд в Україну
Документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в’їзд в Україну, є:
паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17/conv#n...):
Стаття 7. Прикордонний контроль осіб
1. Паспортні та інші документи громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон, перевіряються уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України з метою встановлення їх дійсності та приналежності відповідній особі. При цьому з'ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасової відмови особі у перетинанні державного кордону.
2. У ході перевірки документів уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України використовують технічні засоби контролю для пошуку ознак підробки у документах, здійснюють пошук необхідної інформації у базах даних Державної прикордонної служби України, а також за результатами оцінки ризиків проводять опитування осіб, які прямують через державний кордон.
3. Уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України з урахуванням результатів оцінки ризиків можуть проводити повторну перевірку документів осіб, які перетинають державний кордон.
4. Паспортні та інші документи осіб перевіряються в кабінах паспортного контролю, на смугах руху транспорту, у контрольних павільйонах, службових приміщеннях пунктів пропуску через державний кордон чи безпосередньо в транспортних засобах.
Актуальні роз'яснення щодо виїзду за кордон доступні цілодобово та безоплатно у чат-боті "Юридичний порадник для ВПО" (Viber, Telegram, Facebook |Messenger) та на сайті https://chatbot.r2p.org.ua. Чат-бот розроблений швейцарсько-українською Програмою EGAP та юридичною командою БФ "Право на захист" за підтримки Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерства цифрової трансформації.
Також отримати безоплатну правову допомогу з цих питань можна щодня від 07:00 до 22:00 за номерами гарячої лінії БФ "Право на захист" +38 (099) 507 50 90, +38 (068) 507 50 90, +38 (093) 507 50 90 та у Telegram-каналі.
Обращайтесь, если будет нужна моя помощь.
Удачи!