Задайте вопрос юристу

693 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 02 июля 2022, вопрос №68230

Чи можуть звільнити держслужбовця, який виїхав за кордон?

Мій чоловік - держслужбовець (працює у Пенсійному фонді), виїхав за кордон, оскільки є інвалідом 3 групи.
На роботі бере відпістку за свій рахунок (сподівається, що після війни зможе повернутись до роботи).
Сьогодні йому написали з роботи таке: "Вирішуйте свої питання за кордоном, та повертайтесь до України і повертайтесь до роботи. З 15.07 бідь-які відпустки погоджуватись не будуть"

Чи можуть його звільнити? Чи має значення для звільнення, що він інвалід?

Ответы юристов (6)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    Гіммельфарб Станіслав Олегович месяц назад

    Адвокат, 22 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня. Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки". В звязку з цим, необхідно знати з якою формуліровкою була подана заява про надання відпустки. Якщо було зазначено "До кінця військового стану", без зазначення конкретної дати і про це був виданий наказ, то підстав для хвилювання не має, але в цьому питанні є нюанси.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    +1 / 0
    Анна Клиент месяц назад

    Дякую за вашу відповідь.

    Ні, він писав кожні 15 днів (так сказали на роботі) з формуліровкою "у зв язку з воєнним станом".

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    Гіммельфарб Станіслав Олегович месяц назад

    Адвокат, 22 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Чи знайомили його з наказами на выдпустку?

    +1 / 0
    • Анна Клиент месяц назад

      Так, після кожної його заяви - знайомили.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    Гіммельфарб Станіслав Олегович месяц назад

    Адвокат, 22 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    В такому випадку, керівництво може відмовити в наданні відпустки без збереження заробітної плати.

    Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки".

    Надання відпустки є в данному випадку є правом а не обов'язком,

    Можливо є інші обставини, які мають значення в цій ситуації

    +1 / 0
    Анна Клиент месяц назад

    Дякую.

    Все зрозуміла(

    Обставина тільки одна- він інвалід. Але я бачу, що це зараз не грає ролі.


Похожие вопросы