Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Земельное право, 13 декабря 2019, вопрос №6902 100₴

Отримання земельної ділянки

Добрий день.
Є питання ів якому я не можу розібратися та знайти вмотивовану відповідь, підтверджену якимись документами.
Використовуючи своє право на безоплатне отримання земельної ділянки громадянин знайшов ділянку вільну в м. Києві. Подається клопотання на розробку проєкта, та на основі мовчазної згоди розробляється проєкт землеустрою.
Отримавши кадастровий номер, ділянка всеодно в комунальній власності, що далі?
Отримати позитивне рішення Київради? А якщо ні?
Відповідно до 24 статті Закону у разі відсутності плану зонування або детального плану території передача ділянок у користовання чи власність заборонена.
Якщо громадянин протягом року не отримав ділянку у власніть кадастровий номер може бути видалений.
Існує хоч якийсь механізм щоб захистити ділянку, стати її користувачем, орендарем чи в судовому порядку?
Чи знаєте ви такі випадки та як вони вирішилися?
Ділянку можуть передати будь кому, чи продати на аукціоні, чи правильно я розумію?

Ответы юристов (10)

    Ковальчук Владимир

    В Киеве, как известно, есть действующий Генплан, утвержденный в 2002 году. Но в Киевской горгосадминистрации (КГГА), как постоянно пишет KV, этот документ не понятно на каком основании уже давно игнорируют. В стадии разработки уже который год находится проект нового Генплана Киева. Конца - края этой разработке не видно, но именно на этот, вероятно, постоянно меняющийся проект почему-то опираются в КГГА, вынося на утверждения горсовета проекты ДПТ.

    Как итог - градостроительный хаос с серьезным перекосом в сторону строительства жилья не обеспеченного транспортной, инженерной и социальной инфраструктурой.разработка нового Генерального плана Киева осуществляется во исполнении указа Президента Виктора Ющенко “О неотложных мерах по развитию города Киева” №157/2008 от 25.02.2008 года и решения Киевсовета “О разработке нового Генерального плана развития города Киева и его пригородной зоны до 2025 года” №262/262 от 18.09.2008 года.

    Функции заказчика нового Генерального плана столицы тогда, напомним, были переданы Департаменту градостроительства и архитектуры КГГА, генерального проектировщика - КО “Институт Генплана Киева”.

    “В данный момент утверждена Концепция стратегического развития Киева - она прошла общественные слушания, экспертизу Минрегионстроя и была одобрена решением Киевсовета еще в 2010 году. Этот документ лег в основу для разработки проекта Генерального плана Киева”,Что было сделано после этого (за три с половиной года.- KV) - непонятно. Главный архитектор Киева только уведомил, что много денег пока не потратили - даже, дескать, не полностью использованы 10 млн гривен, предусмотренных на разработку Генплана-2025. Но главное - по его словам, назвать какие-то сроки окончания разработки проекта нового Генплана пока нельзя. Ясен ответ на вопрос.

    • Олег Клиент 4 года назад

      Це ваша відповідь на питання?? Суть питання саме була в тому що є якісь основи на яких замовник документації має якесь право на ділянку та може його відстояти.

    Ковальчук Владимир

    Ваш вопрос не уместен Если нет генплана никто вам проэкт не сделает.Никакого права замовнык не имеет на участок Пока не зарегистрирует в реестре прав собственности.

    • Олег Клиент 4 года назад

      Как это проэкт не сделает когда делают и кадастровые номера присваивают. Что касается планов територии то разрабатывают их но это процес долгий и непонятный.

      • Ковальчук Владимир

        В Киеве детальный план территории стоит немыслемые деньги но разработать одно а утвердить это другое.

    Токмач Галина Николаевна

    Доброго дня.

    Стаття 118 Земельного Кодексу

    У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

    8. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

    9. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

    10. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

    11. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

    Костромина Виктория

    дополню ответы коллег - если не получиться - то только в суд

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Олег, добрий вечір.

    Я правильно Вас зрозумів: Ви вже погодили проект землеустрою з територіальним органом Держгеокадастру та зареєстрували земельну ділянку у Державному земельному кадастрі?

    • Олег Клиент 4 года назад

      Добрий день. Ні, я хочу зрозуміти чи є в цьому сенс чи я просто оформлю ділянку яку потім комусь віддадуть чи продадуть без мого відома. Я хочу зрозуміти чи є якісь можливості.

      • Савченко Олександр
        100%
        Савченко Олександр 4 года назад

        Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

        Общаться в чате

        Право власності на землю державної або комунальної власності набувається на підставі рішення органу державної влади та на підставі здійснення державної реєстрації, а не дозволу на розробку проекту землеустрою.

        На практиці виникають випадки, коли на одну земельну ділянку розроблено два проекти землеустрою або коли вже земельна ділянка перебуває у власності чи користуванні, а іншою особою, не обізнаною, на цю ж земельну ділянку розроблюється проект землеустрою.

        Слід звернути увагу, що прийняття рішення відповідним органом державної влади щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, не позбавляє права іншу особу отримати документи на право власності, першочергово, тому що надання дозволу на розроблення проекту землеустрою не посвідчує права власності та не є правовстановлюючим документом.

        Після надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (або на підставі мовчазної згоди - як у вашому випадку) необхідно вчинити ще ряд дій передбачених законодавством. А сaме:

        1- погодження проекту землеустрою на підставі статей 186, 186-1 Земельного кодексу України.

        2- отримати рішення органу про затвердження проекту землеустрою.

        Шанси, що проект затвердять після його розроблення за мовчазною згодою доволі високі, адже правових підстав аби відмовити у виконавчого органу майже немає.

        Відмовити можуть за декількох підстав: або запитувана земельна ділянка може бути реалізована на конкурсних засадах, або за детальним планом території зазначено інше цільове використання землі.

        Тобто, замовник документації не має ніяких прав на земельну ділянку (адже розробляти проект землеустрою на одну і ту ж саму земельну ділянку взагалі можуть декілька осіб).

        Лише після затвердження місцевою радою погодженого проекту землеустрою та прийняття рішення про передачу земельної ділянки вам у приватну власність, земельна ділянка стовідсотково буде за Вами.

        Адже саме на підставі даного рішення міської ради буде проведена державна реєстрація права власності тепер вже майже Вашої земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

        Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України