Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день!
Мой тесть, инвалид 2-й группы( стенд в сердце),я переселенец, могу ли я, его зять, быть сопровождающим человеком для пересечения границы? И какие документы для этого нужны?Нужно ли оформлять уход за человеком? Нужен ли военный билет, или ещё что-то из военкомата!? У меня нет загранпаспорта.Пропустят ли меня без него?
Или имею ли я право, на отсрочку от призыва?!
Информации ходит очень много. ( Что не пропускают, говорят- почему дочка не сопровождает и т.д)Хотеллсь бы получить точную информацию,чтобы проснувшись утром, спокойно поехать с ним,на границу и пройти ее без всяких проблем.
Спасибо
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (74)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Артеме!
НАДАЮ ПОВНУ ІНФОРМАЦІЮ ПО ВАШОМУ ПИТАННЮ:
могу ли я, его зять, быть сопровождающим человеком для пересечения границы? - ТАК. ЦЕ ПЕРЕДБАЧЕНО ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 57 ТА РОЗ'ЯСНЕННЯМИ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ, ЯКИМИ ВАМ ГАРАНТОВАНО ПРАВО НА ВИЇЗД ЗА КОРДОН ДЛЯ СУПРОВОДУ ТЕСТЯ!
...
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 724)
“2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю І чи ІІ групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
...
«….03 травня 2022 07:28
Державна прикордонна служба України оформила нові роз’яснення від 03 травня 2022 року щодо перетину кордону. Ознайомитись можна за посиланням:
З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:
...
6. Для супроводу:
1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
...
И какие документы для этого нужны?
НІЧОГО ІНШОГО, У ТОМУ ЧИСЛІ ДОГЛЯД АБО ОПІКУ, ОФОРМЛЮВАТИ НЕ ПОТРІБНО.
ГОЛОВНЕ МАТИ НАСТУПНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ:
- ПАСПОРТИ;
-ЙОГО СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ;
- ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ІНВАЛІДНІСТЬ ТЕСТЯ.
НИМ МОЖЕ БУТИ ОДИН ІЗ ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:
1. довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о).
2. посвідчення, яке підтверджує відповідний статус.
3. пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності.
4. довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики).
Нужно ли оформлять уход за человеком? - НІ. ВИЩЕ ЗАЗНАЧИВ ЧОМУ.
Нужен ли военный билет, или ещё что-то из военкомата!? - НІ, ЗВЕРТАТИСЬ ДО ВІЙСЬККОМАТУ У ВАШОМУ ВИПАДКУ АБСОЛЮТНО НЕ ПОТРІБНО.
У меня нет загранпаспорта.Пропустят ли меня без него? - З ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ТАК, ОДНАК ВІН МОЖЕ ВАМ ЗНАДОБИТИСЬ ЗА КОРДОНОМ. ЙОГО НАВІТЬ МОЖНА ОФОРМИТИ ІЗ-ЗА КОРДОНУ.
Детальніше:
Или имею ли я право, на отсрочку от призыва?! - ТАК, ВИ ВЗАГАЛІ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ МОБІЛІЗАЦІЇ.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
{Абзац одинадцятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Спасибо.
Если рассматривать 23 статью.( Действительно ли я не могу быть мобилизован?
Адвокат, 25 років досвіду
Не можуть бути мобілізовані особи які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
{Абзац одинадцятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}
А то что есть дочка- родная, а я просто зять( мол есть кому смотреть) И тесть Слава Богу в адеквате, и сам передвигается( все хорошо,только из-за стенда в сердце 2 я группа)
Просто я к чему веду.
Паспорт у меня выдан в Горловке очень давно, началась война, мы в 2014 году переселились в другой город и сделали справку ВПО. Но и в этот раз,пришлось уезжать(прям напасть какая-то).Поехали к тестю( на западную). Я,жена,дочка и теща( они в разводе). Ну соответственно, мои сделали справку ВПО ( на его адреса).Я нет, т.к по работе приходится кататься.
Как писал ранее, загранпаспорт мне ждать( около 3 х месяцев).
Вот теперь думаю:
Если ехать с тестем как сопровождающий, с внутренним паспортом( сейчас говорят,что пропускают на усмотрение пограничников). Я вижу в голове так( Мол мужик,паспорт с оккупированной территории, заграника нет,+ сопровождает тестя( а не дочка), откажут и т.д.
Но если у меня есть отсрочка, по 23 статье,что он инвалид 2- й группы ( может стоить подать документы на загран тут,чтобы было больше шансов на успех)
И тут тоже мысль:
Ведь могут сказать,что помимо вас,есть кому за ним присматривать ( родная дочь)
И вот ещё,с 1.10 женщин должны ставить на учёт.Как тогда быть...
Постарался описать всю ситуацию в целом.
Как-то вопросы со временем сами приходят
Адвокат, 25 років досвіду
Для цієї підстави неважливо самопочуття інваліда або наявність інших близьких. Потрібен сам факт інвалідності
Спасибо за ответ
Спасибо за ответ
Может посоветуете, как лучше поступить?
Спасибо
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіАРТЕМЕ, ЗАКОН НЕ ЗАЗНАЧАЄ, ЩО ВИ МАЄТЕ ВІДСТРОЧКУ ТІЛЬКИ ТОДІ, КОЛИ У ТЕСТЯ НЕМАЄ БІЛЬШЕ РОДИЧІВ, АБО ВІН НЕ МОЖЕ САМОСТІЙНО РУХАТИСЬ.
ГОЛОВНЕ - ЦЕ ФАКТ ІНВАЛІДНОСТІ 1 АБО 2 ГРУПИ, ЯКИЙ ДОКУМЕНТАЛЬНО ПІДТВЕРДЖЕНИЙ.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!
Спасибо за ответ
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВсього доброго!
Якщо питання, звертайтесь
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артем!
ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО ОТЕЦ ВАШЕЙ СУПРУГИ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА ВАШЕЙ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РОЖДЕНИИ ВАШЕЙ СУПРУГИ;
- СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ОТЦА ВАШЕЙ СУПРУГИ.
УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО..
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь:
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
25 липня 2022 15:59
"Супровід інваліда можливий тільки 1 раз на період дії воєнного або надзвичайного стану);
Виїзд чоловіків, для догляду за хворими батьками, дружиною, дітьми не можливий без хворого.
Порядок встановлено: Пункт 2-1 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57
Зазначена норма поширюється на військовозобов’язаних, які перетинають державний кордон на виїзд з України, лише для супроводу осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та осіб, які потребують постійного догляду".
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Артеме!
ТАК, ВСЕ ВІРНО.
ОСОБИ, ЯКІ МАЮТЬ ОДНОГО З БАТЬКІВ ДРУЖИНИ З ІНВАЛІДНІСТЮ 1 АБО 2 ГРУПИ, МОБІЛІЗАЦІЇ НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ.
Всього доброго! Успіхів!
Адвокат, 25 років досвіду
ДОБРЫЙ ДЕНЬ.
ДА, ВЫ МОЖЕТЕ ВЫЕХАТЬ ЗА ГРАНИЦУ СОПРОВОЖДАЯ СВОЕГО ТЕСТЯ.
У відповідності до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон для супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність)
ТО ЕСТЬ ВАМ НЕОБХОДИМЫ ДОКУМЕНТЫ ПОДТВЕРЖДАЮЩИЕ ВАШЕ РОДСТВЕННЫЕ ОТНОШЕНИЯ (СВИДЕТЕЛЬСТВО О РОЖДЕНИИ ЖЕНЫ, СВИДЕТЕЛЬСТВО О БРАКЕ) И ДОКУМЕНТЫ ПО ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕГО ТЕСТЯ(СПРАВКА МСЭК, ПЕНСИОННОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ)
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
За потреби може бути надана письмова консультація.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Артеме!
Звичайно, можете перетнути кордон, супроводжуючи тестя! На тій же підставі Ви маєте відстрочку від мобілізації!
Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
У відповідності з ними:
«З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:
6. Для супроводу:
1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"
На пункті перетину кордону Вам знадобляться наступні документи:
паспорт,
свідоцтво про шлюб,
свідоцтво про народження дружини,
документ, що підтверджує інвалідність тестя (свідоцтво інваліда, пенсійне посвідчення інваліда або довідка МСЕК).
Виїхати Ви можете з тестем лише один раз. Без тестя перетнути кордон не можна.
Будуть питання, звертайтесь до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.
особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність) Как трактовать слово," утриманні"?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЙого треба сприймати скорше в побутовому сенсі. Варіанти утримання можуть бути ріжні: проживання під одним дахом, систематична фінансова допомога, готування їжі, купівля одягу та ліків тощо. В даному випадку спеціально це комусь доводити не треба. Достатньо документів про інвалідність та родинні зв'язки.
Адвокат, 25 років досвіду
Правила передбачають перелік документів необхідних для перетину кордону. Для Вашого випадку: особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).
Тобто, надання інших документів, як наприклад для супроводу особу не пов'язаних першою лінією спорідненості, Вам непотрібно.
А то что мы не зарегистрированы на одном адресе.Я с восточной Украины ,а он живёт на западной. При пересечении,могут быть вопросы насчёт этого?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артем!
ЭТО НЕ ИМЕЕТ ЗНАЧЕНИЯ.
ГЛАНВОЕ - ЭТО ЮРИДИЧЕСКИЙ ФАКТ ТОГО, ОТЕЦ ВАШЕЙ СУПРУГИ ИНВАЛИД И НАЛИЧИЕ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ, КАК:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА ВАШЕЙ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РОЖДЕНИИ ВАШЕЙ СУПРУГИ;
- СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ОТЦА ВАШЕЙ СУПРУГИ.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіАртем!
Не принципиально, так как в законе такие нюансы не прописаны. Да и на пункте пропуска никто таким интересоваться не будет! Главное - представить документы об инвалидности и о том, что вы родственники!
Скажите пожалуйста.
Как действительно происходит на практике!? С точки зрения закона- вроде все понятно, но слышал,что приезжаешь на границу, и тут начинаются прелести.
Насколько я знаю,что пограничной службе, дали разрешение на свое усмотрение решать,пропускать или нет.
Хочу заняться оформлением загранпаспорта и понимать- не теряю ли я времени и денег просто так(
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артем!
"особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність) Как трактовать слово," утриманні"?"
- ЭТО КАСАЕТСЯ ТОЛЬКО РОДИТЕЛЕЙ И ДЕТЕЙ, ВЫ "ПОНОЛІТНЬОЇ ДОНЬКИ ЧОЛОВІК, ЯКИЙ СУПРОВОДЖУЄ ЇЇ МАТІР" И ДЛЯ ВАС ЭТО: "... повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через кнопку Звернутися.
Всего доброго!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Достатньо оформити постійний догляд за одним з батьків і виїхати разом усім, догляд наприклад за мамою чи іншим родичем , тесть добре підійде, на підставі довідки ЛКК будь-якої лікарні, що родич потребує постійного догляду, у органі соц захисту подасте ддокументи та отримаєте рішення про призначення родича доглядачем з відповідною виплатою, подасте - рішення органу соц захисту, довідку про інвалідність родича МСЕК - 157/о , свій паспорт, свідоцтво про народження для підтвердження родинних зв язків з родичем та заяву на відстрочку до тцк сп(воєнкомат)
Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)
посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або
які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
Додаткові підстави:
Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615 під час війни можуть виїжджати за кордон водії, залізничники та спортсмени.
---
Вам треба мати копію довідки МСЕК про Вашу інвалідність чи інвалідність родичанад яким ви здійснюєте опіку , чи постійний догляд (за висновком ЛКК згідно довідки органу соц. Захисту як доглядач з відповідними виплатами), або висновок про термінове лікування закордоном та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний
Таке формулювання може дати підставу для відстрочки з правом виїзду, візьміть на ВЛК всі медичні документи оригінали та копії , копії залиште у них в тцк сп.
або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку
Нові правила перетину з 03.05.22
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Обязательно нужно оформлять 'уход'?
Адвокат, м. Гуляйполе, 3 роки досвіду
Ні, не обов'язково. Але повірте з практики на кордоні спитають, чому не з донькою перетинає кордон, тому рекомендую, щоб на момент перетину кордону його донька вже знаходилась за кордоном, тобі менше питань задають.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
це бажана процедура, не обов язкова , щоб на кордоні меньше було питань, бо вони виникають там часто.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артём!
Для пересечения границы уход оформлять не нужно, достаточно подтвержденного документально факту наличия тестя инвалида 2 группы.
При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через Звернутися.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Артем!
ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО ОТЕЦ ВАШЕЙ СУПРУГИ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА ВАШЕЙ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РОЖДЕНИИ ВАШЕЙ СУПРУГИ;
- СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ОТЦА ВАШЕЙ СУПРУГИ.
УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.
ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:
Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:
Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)
"Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану03 травня 2022 07:28
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).
З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:…
5. Є особами з інвалідністю (незалежно від групи) (за наявності одного з таких документів, що підтверджують інвалідність: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о); посвідчення, яке підтверджує відповідний статус; пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності; довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики);
6. Для супроводу:
1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Спасибо за информацию
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артём!
"Спасибо за информацию"?
- Пожалуйста!
При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через кнопку зеленого цвета Звернутися.
Юрист, 19 років досвіду
Добрый день Артем.
Если и Вас есть военно-учетный документ (военный билет или временное удостоверение), то дополнительно Вам обращаться в военкомат, как сопровождающему инвалида, не нужно.
При пересечении границы Вам необходимо будет предъявить Госпогранслужбе такие документы;
1. Документ, подтверждающий семейную/семейную связь (для мужчин, сопровождающих одного из своих родителей или родителей жены), таковыми являются свидетельство о рождении супруги, свидетельство о браке, паспорта.
2. Документ, подтверждающий инвалидность:
- Справка к акту осмотра медико-социальной экспертной комиссией по форме № 157-1/о или
- Удостоверение, подтверждающее соответствующий статус или
- Пенсионное удостоверение или
- Удостоверение, подтверждающее назначение социальной помощи в соответствии с законами Украины «О государственной социальной помощи лицам с инвалидностью с детства и детям с инвалидностью», «О государственной социальной помощи лицам, не имеющим права на пенсию, и лицам с инвалидностью» или
- Справка для получения льгот лицами с инвалидностью, не имеющими права на пенсию или социальную помощь, выданная структурным подразделением по вопросам социальной защиты населения
3. Документы, подтверждающие необходимость ухода за инвалидом:
- Заключение врачебной комиссии учреждения здравоохранения о необходимости постоянного постороннего ухода за лицом с инвалидностью I или II группы вследствие психического расстройства или
- Заключение о наличии нарушения функций организма из-за которых неизлечимо больные лица не могут самостоятельно передвигаться и самообслуживаться и требуют социальной услуги по уходу на непрофессиональной основе по форме № 080-4/о или
- Заключение о наличии когнитивных нарушений у пожилых граждан, в результате которых они нуждаются в предоставлении социальной услуги по уходу на непрофессиональной основе по форме №080-2/о.
Офомлять уход за инвалидом Вам не нужно, но необходимо одно из вышеуказанных заключений ВКК о необходимости такого ухода.
Вопросы пограничников почему не супруга сопровождает резонные, но не имеют законного основания, скорее психологическое давление с их стороны. На этом основании отказать в пересечении границы при наличии всех документов не могут. Такой отказ будет незаконный. Вам необходимо тогда потребовать письменный отказ в пересечении границы по установленной форме, который Вы сможете обжаловать высшему руководству или в суд.
Спасибо за быстрый ответ.Только опять же разная информация.Вы пишете,что нужны: Документы, подтверждающие необходимость ухода за инвалидом.
Как я понимаю, есть общее понятие как можно пересечь границу, но по факту, информация разнится.
Если таких документов нет,то получается я не могу пересекать границу?!.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артем!
"особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність) Как трактовать слово," утриманні"?"
- ЭТО КАСАЕТСЯ ТОЛЬКО РОДИТЕЛЕЙ И ДЕТЕЙ, ВЫ "ПОНОЛІТНЬОЇ ДОНЬКИ ЧОЛОВІК, ЯКИЙ СУПРОВОДЖУЄ ЇЇ МАТІР" И ДЛЯ ВАС ЭТО: "... повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».
При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через кнопку Звернутися.
Всего доброго!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артем!
ВАМ НЕ НУЖНО ОФОРМЛЯТЬ УХОД - У ВАС И ТАК ЕСТЬ ОСНОВАНИЯ.
А ДЛЯ УХОДА НУЖНО:
Розрахунок середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення допомоги на догляд провадиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки, Держкоммолодьспорттуризму, Держкомстату.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 6 жовтня 2021 р. № 1040Київ
Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі:
Деякі питання призначення і вип... | від 06.10.2021 № 1040 (rada.gov.ua)
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів Українивід 6 жовтня 2021 р. № 1040
ПОРЯДОК
подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі:
"1. Цей Порядок встановлює механізм призначення і виплати компенсації за догляд (далі - компенсація), що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, пройшла підготовку та перепідготовку з основ догляду (далі - фізична особа, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі) особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися (далі - соціальні послуги з догляду на професійній основі) та є:
громадянами похилого віку;
особами з інвалідністю;
невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
дітьми з інвалідністю;
дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1161 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 9, ст. 306; 2020 р., № 12, ст. 481).
2. Компенсація призначається і виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, які:
не перебувають у трудових відносинах;
не є фізичними особами - підприємцями;
не провадять незалежної професійної діяльності (наукової, літературної, артистичної, художньої, освітньої або викладацької, а також медичної, юридичної практики, зокрема адвокатської, нотаріальної діяльності);
не перебувають на обліку як безробітні.
3. Компенсація не призначається:
1) фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, особам, зазначеним у абзацах другому - шостому пункту 1 цього Порядку, якщо такі особи:
отримують соціальні послуги догляду вдома, паліативного догляду, стаціонарного догляду від надавача комунального чи недержавного сектору;
отримують виплати на догляд відповідно до Законів України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” (крім осіб з інвалідністю з дитинства I групи);
2) фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України “Про психіатричну допомогу”;
3) фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі і отримують компенсацію за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі відповідно до Закону України “Про соціальні послуги”.
4. Особи, які отримують соціальні послуги або виплати, визначені в підпункті 1 пункту 3, або особи, за яких фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, отримують виплати, зазначені в підпунктах 2 і 3 пункту 3 цього Порядку, за їх бажанням замість соціальних послуг чи виплат можуть отримувати соціальні послуги з догляду від фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, відповідно до цього Порядку.
5. Особи або законні представники осіб, які потребують надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, можуть обрати фізичну особу, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, із переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі (далі - перелік), який ведуть структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи сільських, селищних, районних у містах (у разі утворення), міських рад (далі - уповноважений орган).
Особа або законний представник особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, подають уповноваженому органу заяву про потребу в наданні соціальних послуг з догляду на професійній основі (далі - заява про потребу в наданні соціальних послуг).
Під час подання заяви про потребу в наданні соціальних послуг особою або законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, пред’являються:
паспорт громадянина України, для іноземців та осіб без громадянства - довідка про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту/посвідчення біженця/паспортний документ іноземця та посвідка на тимчасове проживання або посвідка на постійне проживання;
документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України, крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
До заяви про потребу в наданні соціальних послуг додаються:
висновок про стан здоров’я особи, яка через порушення функцій організму не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребує надання соціальних послуг з догляду (далі - висновок про стан здоров’я), за формою, затвердженою МОЗ;
копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);
копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю віком до 18 років (за потреби);
копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ (за потреби);
довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ (за потреби);
копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на професійній основі (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
копія рішення суду або рішення органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, якій надаються соціальні послуги з догляду на професійній основі (для опікунів або піклувальників).
Копії поданих документів засвідчуються посадовими особами уповноваженого органу, який прийняв заяву про потребу в наданні соціальних послуг.
Під час подання заяви про потребу в наданні соціальних послуг особа або законний представник особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, використовуючи інформацію про фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, яка міститься у переліку, можуть зазначити прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи, яка надаватиме соціальні послуги з догляду на професійній основі.
Якщо у заяві про потребу в наданні соціальних послуг не зазначено прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи, яка надаватиме соціальні послуги з догляду на професійній основі, уповноважений орган самостійно приймає рішення про вибір такої фізичної особи, використовуючи відомості з переліку.
6. Уповноважений орган протягом двох робочих днів після отримання поданої заяви про потребу в наданні соціальних послуг особи або законного представника особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, надсилає письмове повідомлення фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, про вибір такої особи до надання соціальних послуг з догляду на професійній основі.
Фізична особа, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, не пізніше трьох робочих днів після отримання повідомлення подає до уповноваженого органу заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на професійній основі (далі - заява про згоду надавати соціальні послуги).
7. Компенсація фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, призначається уповноваженим органом згідно з поданою нею заявою про згоду надавати соціальні послуги.
Під час подання заяви про згоду надавати соціальні послуги пред’являються паспорт громадянина України, для іноземців та осіб без громадянства - довідка про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту/посвідчення біженця/паспортний документ іноземця та посвідка на тимчасове проживання або посвідка на постійне проживання та документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (картка платника податків), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України, крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.
8. Заяви про потребу в наданні соціальних послуг та про згоду надавати соціальні послуги також можуть прийматися центром надання адміністративних послуг за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на професійній основі, за формами, затвердженими Мінсоцполітики.
Центр надання адміністративних послуг, який приймає заяви про потребу в наданні соціальних послуг та про згоду надавати соціальні послуги з необхідними документами, реєструє такі заяви і не пізніше наступного робочого дня надсилає справу (у тому числі електронну) відповідному уповноваженому органу засобами електронного зв’язку для прийняття рішення про призначення компенсації.
Заяви про потребу в наданні соціальних послуг та про згоду надавати соціальні послуги в електронній формі можуть подаватися через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
У такому разі до заяви про потребу в наданні соціальних послуг також додаються скановані копії документів, зазначених у абзацах сьомому - тринадцятому пункту 5 цього Порядку.
На заяви про потребу в наданні соціальних послуг та про згоду надавати соціальні послуги та відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис (або удосконалений електронний підпис, який базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа) фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі та звертається за отриманням компенсації, особи/ законного представника особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, відповідно.
Якщо заяви про потребу в наданні соціальних послуг та про згоду надавати соціальні послуги подаються в електронній формі, відомості про прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, особи/законного представника особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті), а також реквізити паспорта громадянина України, для іноземців та осіб без громадянства - довідки про звернення за захистом в Україні/ посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту/посвідчення біженця/паспортний документ іноземця та посвідка на тимчасове проживання отримуються із кваліфікованого сертифіката відкритого ключа кваліфікованого електронного підпису.
9. Уповноважений орган протягом двох робочих днів із дати надходження заяв про потребу в наданні соціальних послуг та про згоду надавати соціальні послуги перевіряє їх та документи/відомості, зазначає в таких заявах кількість та перелік прийнятих документів/відомостей, порядковий номер заяви, дату її реєстрації, кількість та перелік неподаних документів/відомостей, які необхідно подати, і дату, до якої ці документи/відомості мають бути подані.
Повідомлення про прийняття зазначених заяв разом з документами/відомостями видається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, особі або законному представнику особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, під час подання заяв або надсилається їм протягом одного робочого дня із дати подання заяв на поштову або електронну адресу заявника.
Якщо такі заяви разом із документами надсилаються засобами поштового зв’язку, днем подання таких заяв вважається дата відправлення, зазначена на календарному штемпелі.
Якщо до даних заяв не додано всіх необхідних документів, уповноважений орган протягом трьох днів з дати отримання таких заяв надсилає на поштову або електронну адресу фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, особи або законного представника особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, повідомлення про те, які документи потрібно подати.
У разі подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, та/або особою/законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, недостовірних документів/відомостей уповноважений орган може відмовити в призначенні компенсації шляхом надсилання на поштову або електронну адресу фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, особи або законного представника особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, повідомлення.
10. Відповідно до поданих заяв про потребу в наданні соціальних послуг та про згоду надавати соціальні послуги і документів уповноважений орган протягом десяти календарних днів готує договір про надання соціальних послуг з догляду на професійній основі (далі - договір), що укладається у письмовій формі між фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, особою або законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, та уповноваженим органом.
Форма договору затверджується Мінсоцполітики.
У договорі зазначаються обсяг соціальних послуг з догляду на професійній основі з визначенням конкретних заходів, інформація про фізичну особу, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, інформація про особу, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, строки надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, кількість годин надання соціальних послуг з догляду на професійній основі на місяць, права, обов’язки та відповідальність сторін.
Договір укладається на період, на який особа потребуватиме надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, але не більше ніж на строк, визначений у висновку про стан здоров’я.
Продовження строку дії договору здійснюється на підставі поданого висновку про стан здоров’я.
11. Рішення про призначення і виплату компенсації приймається уповноваженим органом за місцем проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду на професійній основі.
12. Розмір компенсації відповідно до частини сьомої статті 13 Закону України “Про соціальні послуги” визначається з розрахунку 70 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі за одну годину догляду за однією особою, але не більше ніж 360 годин на місяць.
Кількість осіб, яким надаються соціальні послуги з догляду на професійній основі фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, не обмежується, але загальна кількість годин, за які нараховується компенсація, має становити не більше ніж 360 годин на місяць.
Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, призначається і виплачується згідно з договором.
13. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, призначається на строк надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, визначений у договорі, і виплачується із дати укладення договору.
У разі продовження строку дії договору виплата компенсації продовжується за заявою фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, з дати укладення договору.
Виплата компенсації здійснюється на підставі поданого фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, акта про надані соціальні послуги з догляду на професійній основі (далі - акт) за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Акт складається фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі у двох примірниках і підписується фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, та особою або законним представником особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі. Один примірник акта залишається у особи або законного представника особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі, другий - зберігається у фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі.
...
19. Уповноважений орган на підставі даних, отриманих шляхом автоматизованого доступу/обміну в електронній формі, перевіряє щомісяця укладені фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, договори та загальну кількість годин надання соціальних послуг з догляду на професійній основі на місяць.
20. Суми компенсації, не отримані своєчасно фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, виплачуються за минулий період, але не більше ніж за 12 місяців, що передують місяцю звернення за їх отриманням.
Суми компенсації, не отримані фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, з вини уповноваженого органу, що їх призначає та виплачує, виплачуються за минулий період без обмеження будь-яким строком. При цьому виплата за минулий період проводиться з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент виплати.
Суми компенсації, що нараховані фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі, та залишилися недоотриманими у зв’язку з її смертю, виплачуються за весь період по день смерті (включно) членам її сім’ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
21. Рішення уповноваженого органу про припинення виплати або відмову у призначенні компенсації може бути оскаржено у визначеному законодавством порядку.
22. На кожну фізичну особу, яка надає соціальні послуги з догляду на професійній основі та отримує компенсацію, відповідним уповноваженим органом формується особова справа, в якій зберігаються документи, необхідні для призначення компенсації.
23. Уповноважені органи, що призначають та виплачують компенсацію, здійснюють контроль за наданням соціальних послуг фізичними особами, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі.
ЕСЛИ ОТЕЦ СУПРУГИ НУЖДАЕТСЯ В УХОДЕ, ТО ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ, ПРИ НАЛИЧИИ ЗАКЛЮЧЕНИЯ ЛКК БОЛЬНИЦЫ И СПРАВКИ УПРАВЛЕНИЯ ТРУДА И СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЫ НАСЕЛЕНИЯ ОБ УСТАНОВЛЕНИИ УХОДА (УДОСТОВЕРЕНИЯ): "(за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд".
ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО У СУПРУГИ ЕСТЬ ОТЕЦ, КОТОРЫЙ НУЖДАЕТСЯ В УХОДЕ, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ЕЕ ОТЦА (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РОЖДЕНИИ ВАШЕЙ СУПРУГИ;
- ЗАКЛЮЧЕНИЯ ЛКК БОЛЬНИЦЫ;
. СПРАВКИ УПРАВЛЕНИЯ ТРУДА И СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЫ НАСЕЛЕНИЯ ОБ УСТАНОВЛЕНИИ УХОДА (УДОСТОВЕРЕНИЯ).
УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.
ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:
Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).
Перетин державного кордону може здійснюватися:
особою з інвалідністю I чи II групи або іншою особою, яка потребує постійного догляду, - у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними категоріями осіб (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а у разі супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - додатково документів, що підтверджують інвалідність); ;…».
При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через кнопку Звернутися.
Всего доброго!
Значит нижеперечисленные документы не нужны?
Документы, подтверждающие необходимость ухода за инвалидом:
- Заключение врачебной комиссии учреждения здравоохранения о необходимости постоянного постороннего ухода за лицом с инвалидностью I или II группы вследствие психического расстройства или
- Заключение о наличии нарушения функций организма из-за которых неизлечимо больные лица не могут самостоятельно передвигаться и самообслуживаться и требуют социальной услуги по уходу на непрофессиональной основе по форме № 080-4/о или
- Заключение о наличии когнитивных нарушений у пожилых граждан, в результате которых они нуждаются в предоставлении социальной услуги по уходу на непрофессиональной основе по форме №080-2/о.
Офомлять уход за инвалидом Вам не нужно, но необходимо одно из вышеуказанных заключений ВКК о необходимости такого ухода.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіАртем!
Вам нічого цього не потрібно! Достатньо документів, які підтверджують інвалідність тестя та Ваші з ним родинні зв'язки. Читайте мою першу відповідь на Ваше питання.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артем!
ЗАЗНАЧЕНІ ДОКУМЕНТИ НЕ ПОТРІБНІ.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артем!
ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО ОТЕЦ ВАШЕЙ СУПРУГИ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА ВАШЕЙ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РОЖДЕНИИ ВАШЕЙ СУПРУГИ;
- СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ОТЦА ВАШЕЙ СУПРУГИ.
УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.
Если у меня нет загран паспорта, меня могут не выпустить?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артём!
МОГУТ ПРОПУСТИТЬ ПО ВНУТРЕННЕМУ ПАСПОРТУ ГРАЖДАНИНА УКРАИНЫ:
https://dpsu.gov.ua/ua/news/mozhlivist-peretinanny...
Спасибо за уделённое время! И расширенные ответы!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артём!
ПОЖАЛУЙСТА!
ЕСЛИ БУДУТ ВОПРОСЫ, ОБРАЩАЙТЕСЬ ПОЖАЛУЙСТА!
ВСЕГО ДОБРОГО!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіАртем!
Скажите пожалуйста.
Как действительно происходит на практике!? С точки зрения закона- вроде все понятно, но слышал,что приезжаешь на границу, и тут начинаются прелести.
На практике происходит точно так, как и в теории. Дело в том, что ваше основание для выезда наименее проблемное. Исходя из собственной практики могу уверенно сказать, что у пограничников вопросов к Вам не будет!
Насколько я знаю,что пограничной службе, дали разрешение на свое усмотрение решать,пропускать или нет.
Нет, никто таких разрешений не давал и не мог бы дать, так как это нарушило бы основные принципы существования правового государства!
Хочу заняться оформлением загранпаспорта и понимать- не теряю ли я времени и денег просто так
Да, можете смело оформлять загранпаспорт. Впрочем, можете выехать и по обычному...
Успехов Вам!
спасибо за ответ
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіРад быть полезным! Обращайтесь!
Добрый день.
Подскажите пожалуйста, у меня проблема
Сейчас пришел оформлять загран паспорт в паспортный сервис.Мне сказали что мне не могут сделать срочный паспорт.Ждать 3 месяца.Т.к мой паспорт выдан на оккупированной территории.И теперь очень много проверок и ждать примерно 3 мес. Теперь незнаю как быть. Как пересекать границу,пропустят ли меня через границу по внутренниму? Ведь на границе тоже могут посмотреть,что выдан в Горловке и не пропустить.
Подскажите пожалуйста,как лучше сделать?
Адвокат, 25 років досвіду
Добрый день. Из Украины, Вы можете выехать и по внутреннему паспорту. Но вопрос о въезде в страны ЕС по внутреннему паспорту зависит от страны. Например Польша и Болгария свободно допускает въезд по внутренним паспортам Украины, Венгрия отдала этот вопрос на собственное желание пограничников.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Артём!
Министерство внутренних дел сообщило, что режим пересечения государственной границы по внутреннему паспорту не будет отменяться. Об этом говорится на странице МВД в Facebook.
При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через Звернутися.
Всего доброго, удачи Вам!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день, Артем!
Уехать можете вполне и по внутреннему паспорту! Где выдан, абсолютно никакой роли не играет, если, конечно его не выдавали уже оккупационные власти!
Нет.выдан уже давно. Так-же узнал,что если подать документы тут на загранпаспорт, то в Польше я его оформить не смогу. Теперь делема...
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТогда не проблема, езжайте по внутреннему. Кстати, в Польше в нашем посольстве запушен проект по оформлению и выдаче загранпаспортов. Так что сможете этим воспользоваться и получить паспорт там.
Сейчас по внутреннему, пропускают только из зоны боевых действий.А то что у моего тестя есть загранпаспорт ( прописка на Волыне), а у меня нет( прописка Горловка и справка ВПО в другом городе, где сейчас идут боя), не будут ли проблемы с пересечением?
Я слышал,что в Польше люди,месяцами пытаются в Эл очередь стать, а потом ещё мин 3 мес.ждать.А без заграника, там вроде не очень ..
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіСейчас по внутреннему, пропускают только из зоны боевых действий.
Хто Вам це сказав?!
Сайт ДПС. Офіційно на их сайте
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Артём!
Нет, с этим не должно быть проблем при пересечении границы.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіАртеме!
ВСЕ ВІРНО, ВИЇХАТИ ВИ МОЖЕТЕ ПО ВНУТРІШНЬОМУ ПАСПОРТУ.
ОДНАК КРАЩЕ ОФОРМІТЬ СОБІ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ, З НИМ ВИ НЕ МАТИМЕТЕ ПРОБЛЕМ ПРИ ПРОЖИВАННІ В ПОЛЬЩІ АБО БУДЬ-ЯКІЙ ІНШІЙ КРАЇНІ.
Да вот и переживаю.
Сказали ждать до 3х месяцев. И я понимаю,что лучше оформить тут( но боюсь,что вдруг что-то изменится.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіА я Вам кажу, що це можна зробити по внутришньому паспорту! Доречи, дайте посилання на той сайт ДПС, де пишуть шо не можна.
Да.конечно.скидываю ссылку
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Адвокат, м. Гуляйполе, 3 роки досвіду
Странно.Хорошо они законы соблюдают
Адвокат, м. Гуляйполе, 3 роки досвіду
На днях чоловіка не випустили з мамою інвалідом 2гр. Бо є ще донька яка могла б її супроводжувати. Подали скаргу, чекаємо відповідь
Он только раз попробовал?
Да вот и переживаю.
Сказали ждать до 3х месяцев. И я понимаю,что лучше оформить тут( но боюсь,что вдруг что-то изменится.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДа вот и переживаю.
Сказали ждать до 3х месяцев. И я понимаю,что лучше оформить тут( но боюсь,что вдруг что-то изменится.
КРАЩЕ ОФОРМИТИ ТУТ. Є МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ БІЛЬШ ШВИДКОГО ОФОРМЛЕННЯ. УТОЧНІТЬ ЦЕ В МІГРАЦІЙНІЙ СЛУЖБІ.
Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Я был в ДП Документ и звонил на горячую линию.мне сказали, что т.к у меня паспорт выдан на окупированной территории,то я не могу подавать на быстрый( моего паспортного стола уже нет,и очень много проверок будет,а это время) только на не ускоренный
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗрозуміло!
Тоді орієнтуйтесь, виходячи із Ваших планів!
Моя порада: отримати закордонний паспорт тут. Але можете виїхати, і займатись цією процедурою в Польщі.
Прочитал,что положена отсрочка от мобилизации,в связи с тем что тесть инвалид 2- й группы.Теперь вроде немного воспрял.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіТАК, АРТЕМЕ!
МОБІЛІЗАЦІЇ ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ.
Всього доброго!
Спасибо за уделённое время
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДа.конечно.скидываю ссылку
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Уважніше прочитайте це посилання:
"Через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами виїзд за кордон громадян України в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану здійснюється за внутрішнім паспортним документом громадянина України".
да.вчитался внимательней.извините за недостоверную информацию.Просто голова идёт кругом,очень много информации везде пишут... Возможно где-то в голове все смешалось...
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНічого страшного, буває... ))