Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю! Підкажіть, як бути:
Оформили з чоловіком розлучення за згодою сторін (дітей немає), але виникли проблеми з поділом майна. За час подружнього життя були відкладені гроші на депозит, що оформлено на чоловіка. Тепер він планує забрати близько 2/3 з тих коштів, апелюючи тим, що він більше заробляв в цей час. Чи маю я право на половину, чи дійсно все залежить від доходу?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, 25 лет опыта
Доброго дня.
Згідно ст. 70 СК такі частки визначаються подружжям при поділі майна і є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. Але якщо Ви домовляєтесь добровільно поділити майно, уклавши відповідний договір, то за взаємною згодою, можете відступити від принципу рівності долей.
Примусити Вас укласти договір на умовах з якими Ви не згодні, ніхто не може.
В цьому питанні є багато нюансів, які не можливо відобразити не знаючи певних обставин
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, г. Киев, 51 год опыта
Так, маєте таке право, але оскільки воно заперечується, необхідно захищати його в суді.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Поділ майна може відбуватись або шляхом укладення спільної угоди в нотаріуса, або через суд.
Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Добрий вечір. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім'ї, ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей), приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім'ї. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
Договір про поділ житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна, а також про виділ нерухомого майна дружині, чоловікові зі складу усього майна подружжя має бути нотаріально посвідчений. Майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань.