Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 19 липня 2022, питання №69621

Можно ли направить на принудительное лечение от употребления спиртного?

Здравствуйте.
Помогите, пожалуйста. Посоветуйте, что делать.
Ситуация такова. Брат (полных 40 лет) постоянно употребляет спиртное. Трезвый бывает раз или два в неделю. При этом работает (разнорабочим в агрофирме), живут в сельской месности. У него семья: жена и приемный сын (13 лет). Когда пьяный, может "поднять руку" на жену, крушит все вокруг (мебель, посуд). Такая ситуация продолжается несколько лет. Начались проблемы со здоровьем в связи со спиртным. Увещевания и "разговоры по душам" не имеют никаких результатов. Когда не выпивши, человек как человек.
Я обращался к профильным организациям, которые занимаются лечением от зависимости. Курс занимает 28-30 дней. Но там мне сказали, что берут только тех пациентов, которые добровольно (!) согласились на лечение и реабилитацию. А брат не признаёт проблему и добровольно не соглашается на помощь.
Я толком не знаю к какой области права относится такие случаи. Вокруг полно подобных примеров, и почти никто с этим не борется. Мне, родителям, жене, родным очень жаль его, хоть и вымотал уже всем окружающим нервы. Хочу помочь. Брат всё таки.
Вопросы:
- возможно ли принудительно отправить его на лечение;
- как это происходит, что для этого нужно (может заявление от жены, родственников);
- знаете ли вы организации или учреждения которые помогут.
Помогите, пожалуйста.
С ув. Михаил.
Черкасская область, Золотоношский район.

Відповіді юристів (1)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Госпіталізація хворого до психіатричного закладу здійснюється за його згодою. Згода на те виражається в підписанні ним тексту документа-згоди на госпіталізацію. Примусова госпіталізація без згоди особи здійснюється за рішенням суду в цивільних справах. В порядку окремого провадження це здійснюється.

    Заява лікаря-психіатра про проведення психіатричного огляду особи у примусовому порядку, про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги та її продовження в примусовому порядку подається до суду за місцем проживання особи, а заява представника закладу з надання психіатричної допомоги про госпіталізацію особи до закладу з надання психіатричної допомоги у примусовому порядку та заява про продовження такої госпіталізації подаються до суду за місцезнаходженням зазначеного закладу. Із заявою до психіатра можуть звернутися родичі особи, яка підлягає психіатричному огляду, лікар, який має будь-яку медичну спеціальність, інші особи.

    Ви можете звертатися до мене для надання різноманітних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу, зокрема, написати для Вас текст заяви до лікаря-психіатра і значно допомогти з написанням тексту заяви до суду.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України