Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня, цікавить питання педагогічного стажу.
01.09.2014 р була прийнята на посаду інженера-програміста в гімназію на 1.0 ставки з 6 тарифним розрядом, а також була дозволена ВИЧИТКА ГОДИН на посаді вчителя інформатики з неповним тижневим навантаженням (3 години). Спеціальність за дипломом: вчитель фізики та інформатики. 29.05.2015 - припинялась вичитка годин інформатики. 01.09.2015- знову було дозволено вичитку годин інформатики з (тижневим навантаженням 4 год) на термін включно по 31.05.2016р.
В трудовій книзі, запису про ці години не має.
Є оригінали наказів з печаткою директора про вичитку годин, про припинення вичитки годин, є довідка станом на 31.08.2016р. (Дата звільнення)про те ,що педагогічний стаж становить 1рік і 6місяців завірена печаткою.
З 01.09.2016р почала працювати в іншій школі. В якій мені почали рахувати педагогічний стаж з моменту прийому до них на роботу.
Якими документами мені керуватись, щоб перерахували педагогічний стаж( не трудовий, не стаж для визначення пенсії), а саме педагогічний, згідно якого нараховуються надбавки вчителям.
Підкажіть, номер документу, яким керуватись тому, що бухгалтер повідомила, що нібито є якась мінімальна кількість коли можуть зарахувати педагогічний стаж і що 3 години (в іншому році 4 год) це мало, але вона не каже, згідно якого документу вона керується.
Тоді на якій підставі була видана довідка про пед.стаж (1рік і 6 місяців).
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Адвокат, 25 лет опыта
Доброго дня.
Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту» (зі змінами). До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників зараховується час роботи на посадах, визначених в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 14 червня 2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічним та науково-педагогічних працівників». Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інші документи (витяги з наказів, відомостей про виплату заробітної плати тощо), що відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи. Відповідальність за обчислення стажу покладається на роботодавця. Р
Стаж роботи за спеціальністю особам, яким встановлюється надбавка за вислугу років, обчислюється сумарно за час роботи на всіх посадах, зазначених у Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» від 14.06.2000 № 963.
Особам, які, крім основної, займалися у навчальних закладах викладацькою роботою за сумісництвом , у т. ч. на умовах погодинної оплати, до стажу педагогічної роботи для установлення надбавки за вислугу років така робота зараховується за умови, що її обсяг протягом навчального року (з вересня по вересень) становив не менше 180 год. (абз. 1 п. 4 Порядку № 78).
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально
Доброго дня, в моїй ситуації чи є можливість зарахування 1р6міс до педагогічного стажу для нарахування надбавок чи виходить, що моя педагогічна діяльність за той період анульовується і нікуди не враховується?
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Юлія!
НА ЖАЛЬ, ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА У ДАНОМУ ВИПАДКУ НА ОТРИМАННЯ НАДБАВКИ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ.
ДАВАЙТЕ Я ПО ПОРЯДКУ ВАМ ПОЯСНЮ ЧОМУ, І ЯКЩО У ВАС ВИНИКНУТЬ ПИТАННЯ, З РАДІСТЮ ВІДПОВІМ.
...
Одразу зазначу, що Ваше питання повністю регулюється у даному випадку Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти.
НАВОДЖУ ТЕКСТ ЦІЄЇ ПОСТАНОВИ І ОДРАЗУ ЇЇ КОМЕНТУЮ:
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. N 78
ПОРЯДОК виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти
1. Педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти виплачуються надбавки за вислугу років щомісяця у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки - 10 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків і понад 20 років - 30 відсотків.
2. До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників (далі - стаж педагогічної роботи) зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963 ( 963-2000-п ), а також:
КОМЕНТАР: ВАС НЕ ПОВИНЕН ПЛУТАТИ ДАНИЙ ПУНКТ, АДЖЕ ВІН НА ВАС НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ В ДАНОМУ ВИПАДКУ, НА ЖАЛЬ. НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ ТОМУ, ЩО "...01.09.2014 р була прийнята на посаду інженера-програміста в гімназію на 1.0 ставки..." ПОСАДА ІНЖЕНЕРА- ПРОГРАМІСТА ВІДПОВІДНО ДО ПОСТАНОВИ КМУ ВІД 14.06.2000 № 963 " Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників" НЕ НАЛЕЖИТЬ.
ТОМУ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ІНШУ НОРМУ. ВОНА НИЖЧЕ.
час роботи на посаді старшого піонервожатого у період до 1 квітня 1991 року;
час роботи на посаді військового керівника та керівника допризовної підготовки у період до 1 вересня 1994 року;
час, протягом якого виконувалися обов'язки батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу;
час роботи на посаді групової медичної сестри дитячих ясел та ясел-садків;
час роботи у спортивних школах усіх типів на посадах керівників, їх заступників з основного виду діяльності, тренерів-викладачів, тренерів-методистів, інструкторів-методистів, акомпаніаторів та на посадах тренерів-викладачів спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, тим науково-педагогічним працівникам, що працюють за профілем у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації, керівників фізичного виховання, викладачів фізкультури вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів, учителів фізкультури, керівників гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи, які працюють за профілем у загальноосвітніх навчальних закладах, і педагогічних працівників, які працюють за профілем у позашкільних та дошкільних навчальних закладах; ( Пункт 2 доповнено абзацом шостим згідно з Постановою КМ N 1089 ( 1089-2004-п ) від 25.08.2004 )
час роботи викладачів професійно-теоретичної підготовки, старших майстрів та майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів за відповідною професією (спеціальністю) на виробництві та у сфері послуг. { Пункт 2доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 535 ( 535-2008-п ) від11.06.2008 }
До стажу педагогічної роботи зараховується робота на відповідних посадах у закладах освіти СРСР.
3. Час роботи на посадах педагогічних та науково-педагогічних працівників за межами України зараховується до стажу педагогічної роботи, якщо міжнародними угодами (договорами) передбачено зарахування роботи до стажу, необхідного для призначення трудових пенсій.
4. Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи займалися викладацькою роботою у навчальних закладах обсягом не менше ніж 180 годин на навчальний рік, до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуються місяці, протягом яких проводилася викладацька робота.
КОМЕНТАР: ЦЕ САМЕ ТА НОРМА, ЯКА ВИРІШУЄ ВАШЕ ПИТАННЯ.
3 ГОДИНИ НА ТИЖДЕНЬ = ЦЕ ПРИБЛИЗНО ЧУТЬ БІЛЬШЕ 100 ГОДИН.
4 ГОДИНИ НА ТИЖДЕНЬ = ЦЕ ПРИБЛИЗНО 150-160 ГОДИН, АЛЕ ВСЕ ОДНО НЕ 180 ГОДИН.
Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах науково-педагогічних або педагогічних працівників з обсягом роботи не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати), до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується період роботи на цих посадах. ( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1089 ( 1089-2004-п ) від 25.08.2004 )
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1089 ( 1089-2004-п ) від 25.08.2004 )
5. До стажу педагогічної роботи зараховується час перебування громадян України на військовій службі, час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя і шоста статті 179 Кодексу законів про працю України) ( 322-08 ).
6. Стаж педагогічної роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, визначається на підставі трудової книжки (у разі наявності) або відомостей про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інших документів, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.
КОМЕНТАР: ЦЕ ТАКОЖ ВАЖЛИВИЙ НЮАНС, ОСКІЛЬКИ "...в трудовій книзі, запису про ці години не має..."
{ Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 72 ( 72-2022-п ) від 02.02.2022 }
7. Зміна розміру надбавки за вислугу років провадиться з місяця, що настає за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, знаходяться в навчальному закладі чи установі освіти, або з дня подання таких документів працівником.
8. У разі коли педагогічні та науково-педагогічні працівники виконують роботу обсягом менше або більше норми, передбаченої ставкою заробітної плати, розмір надбавки за вислугу років зменшується або збільшується пропорційно навантаженню (обсягу роботи).
ТАКИМ ЧИНОМ, ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВО НА ЗАРАХУВАННЯ ГОДИН ВИКЛАДАННЯ ДО СТАЖУ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЯКА НАДАЄ ПРАВО НА НАДБАВКУ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ.
ГІРКА, АЛЕ ПРАВДА...
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Добрий день!
Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту» (зі змінами).
До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників зараховується час роботи на посадах, визначених в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 14 червня 2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічним та науково-педагогічних працівників».
Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інші документи (витяги з наказів, відомостей про виплату заробітної плати тощо), що відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи. Відповідальність за обчислення стажу покладається на роботодавця. Розміри надбавки у відсотках та періоди роботи, що зараховуються до відповідного спеціального стажу для працівників освітянської галузі: до 3 років – 0%; від 3 до 10 років – 10%; від 10 до 20 років – 20%; більше 20 років – 30%. Розмір надбавки за вислугу років у зв'язку зі збільшенням спеціального стажу підвищується:
Отже, якщо вказані документи знаходяться в установі, закладі, організації, то контроль за зміною тривалості спеціального стажу роботи покладається на адміністрацію цих закладів, тобто на роботодавця.
Стаж роботи за спеціальністю особам, яким встановлюється надбавка за вислугу років, обчислюється сумарно за час роботи на всіх посадах, зазначених у Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» від 14.06.2000 № 963. Виплачується надбавка за вислугу років на підставі наказу чи іншого розпорядчого документа, виданого керівником відповідного закладу, установи.
Як тільки виникнуть питання - звертайтесь! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Юлія!
Педагогічний стаж являє собою сумарну тривалість трудової діяльності працівників в освітніх закладах на посадах, пов’язаних з навчальним процесом. Його правильний підрахунок набуває особливого значення у зв’язку з тим, що сума, яку педагогічні та науково-педагогічні працівники отримують за свою роботу, зростає пропорційно тривалості педагогічного стажу ― адже для таких працівників чинним законодавством передбачені щомісячні надбавки за вислуги років. Отож, наразі з’ясуємо, кому саме та в якому розмірі встановлюються такі надбавки.
Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. № 78. Дія зазначеного Порядку поширюється на працівників, зазначених в Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963 (далі ― Перелік № 963), і на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів і установ освіти.
Відповідно до п. 1 Порядку № 78 педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти виплачуються щомісячні надбавки за вислугу років у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи в таких розмірах:
― понад 3 роки — 10 відсотків;
― понад 10 років — 20 відсотків;
― понад 20 років — 30 відсотків.
Основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка, а також інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.
Розмір надбавки за вислугу років змінюється з місяця, наступного за тим, в якому виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного та правильного розрахунку стажу, знаходяться в навчальному закладі чи установі освіти, або з дня подання працівником таких документів.
На практиці у навчальних закладах документи, потрібні для встановлення стажу педагогічної роботи та нарахування надбавки за вислугу років, переглядаються щорічно на всіх працівників, завдяки чому кадровики та бухгалтера не витрачають час протягом року на виявлення тих працівників, у яких з’являється право на таку надбавку чи збільшується її відсоток. Здійснюється це шляхом створення тарифікаційної комісії, яка й вирішить ці питання, але для цього слід буде вчинити наступні дії:
Слід памятати, що відповідно до Порядку № 78 до стажу для встановлення надбавок включається тільки період педагогічної роботи, тобто період навчання не враховується.
Законодавством не передбачено призупинення перебігу нарахування педагогічного стажу на час якогось періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Трудова книжка є основним документом для визначення стажу роботи, але не єдиним. В цьому разі до тарифікаційної комісії необхідно надати довідку про роботу за сумісництвом в іншому освітньому закладі.
НАСАМКІНЕЦЬ ЩЕ РАЗ ХОЧУ ПІДКРЕСЛИТИ, що Порядком № 78 передбачені правила обчислення педагогічного стажу тільки для встановлення надбавок за вислугу років.
бУДУТЬ ПИТАННЯ зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Стаж педагогічної роботи — це сумарна тривалість трудової діяльності педагогічних, науково-педагогічних працівників у закладах освіти на посадах, пов’язаних з навчальним , навчально-виховним процесом. Він безпосередньо впливає на визначення розміру надбавки за вислугу років.
Як відомо, працівникам до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 (далі — Перелік № 963).
Окрім цього, у пункті 2 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78), наведено перелік окремих посад, час роботи на яких теж зараховується до стажу педагогічної роботи.
У тих випадках, коли педагогічну, науково-педагогічну роботу виконують у навчальному закладі інші працівники цього самого закладу, наприклад, лаборанти, бібліотекарі, інженери, бухгалтери тощо, розмір надбавки за вислугу років їм визначається відповідно до обсягів педагогічного навантаження, установленого під час тарифікації чи відповідним наказом. При цьому до стажу педагогічної роботи така робота зараховується незалежно від обсягу навантаження.
Особам, які, крім основної, займалися у навчальних закладах викладацькою роботою за сумісництвом , у т. ч. на умовах погодинної оплати, до стажу педагогічної роботи для установлення надбавки за вислугу років така робота зараховується за умови, що її обсяг протягом навчального року (з вересня по вересень) становив не менше 180 год. (абз. 1 п. 4 Порядку № 78). Зауважимо: зараховуються лише місяці, протягом яких така робота виконувалася (незалежно від її щомісячного обсягу).
Підтвердженням викладацької роботи для її зарахування до стажу педагогічної роботи в цьому випадку слугуватимуть такі документи:
Доброго дня, в Постанові 78 не знайшла даної інформації " У тих випадках, коли педагогічну, науково-педагогічну роботу виконують у навчальному закладі інші працівники цього самого закладу, наприклад, лаборанти, бібліотекарі, інженери, бухгалтери тощо, розмір надбавки за вислугу років їм визначається відповідно до обсягів педагогічного навантаження, установленого під час тарифікації чи відповідним наказом. При цьому до стажу педагогічної роботи така робота зараховується незалежно від обсягу навантаження." На скільки вона правомірна?
це дає підставу щоб мені зарахували 1рік і 6міс в педагогічний стаж, не залежно від того, що моє навантаження було 3год на тиждень в один рік, а в інший 4 години?
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Юлія!
НА ЖАЛЬ, ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА У ДАНОМУ ВИПАДКУ НА ОТРИМАННЯ НАДБАВКИ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ.
ДАВАЙТЕ Я ПО ПОРЯДКУ ВАМ ПОЯСНЮ ЧОМУ, І ЯКЩО У ВАС ВИНИКНУТЬ ПИТАННЯ, З РАДІСТЮ ВІДПОВІМ.
...
Одразу зазначу, що Ваше питання повністю регулюється у даному випадку Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти.
НАВОДЖУ ТЕКСТ ЦІЄЇ ПОСТАНОВИ І ОДРАЗУ ЇЇ КОМЕНТУЮ:
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. N 78
ПОРЯДОК виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти
1. Педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти виплачуються надбавки за вислугу років щомісяця у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки - 10 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків і понад 20 років - 30 відсотків.
2. До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників (далі - стаж педагогічної роботи) зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963 ( 963-2000-п ), а також:
КОМЕНТАР: ВАС НЕ ПОВИНЕН ПЛУТАТИ ДАНИЙ ПУНКТ, АДЖЕ ВІН НА ВАС НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ В ДАНОМУ ВИПАДКУ, НА ЖАЛЬ. НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ ТОМУ, ЩО "...01.09.2014 р була прийнята на посаду інженера-програміста в гімназію на 1.0 ставки..." ПОСАДА ІНЖЕНЕРА- ПРОГРАМІСТА ВІДПОВІДНО ДО ПОСТАНОВИ КМУ ВІД 14.06.2000 № 963 " Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників" НЕ НАЛЕЖИТЬ.
ТОМУ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ІНШУ НОРМУ. ВОНА НИЖЧЕ.
час роботи на посаді старшого піонервожатого у період до 1 квітня 1991 року;
час роботи на посаді військового керівника та керівника допризовної підготовки у період до 1 вересня 1994 року;
час, протягом якого виконувалися обов'язки батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу;
час роботи на посаді групової медичної сестри дитячих ясел та ясел-садків;
час роботи у спортивних школах усіх типів на посадах керівників, їх заступників з основного виду діяльності, тренерів-викладачів, тренерів-методистів, інструкторів-методистів, акомпаніаторів та на посадах тренерів-викладачів спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, тим науково-педагогічним працівникам, що працюють за профілем у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації, керівників фізичного виховання, викладачів фізкультури вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів, учителів фізкультури, керівників гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи, які працюють за профілем у загальноосвітніх навчальних закладах, і педагогічних працівників, які працюють за профілем у позашкільних та дошкільних навчальних закладах; ( Пункт 2 доповнено абзацом шостим згідно з Постановою КМ N 1089 ( 1089-2004-п ) від 25.08.2004 )
час роботи викладачів професійно-теоретичної підготовки, старших майстрів та майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів за відповідною професією (спеціальністю) на виробництві та у сфері послуг. { Пункт 2доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 535 ( 535-2008-п ) від11.06.2008 }
До стажу педагогічної роботи зараховується робота на відповідних посадах у закладах освіти СРСР.
3. Час роботи на посадах педагогічних та науково-педагогічних працівників за межами України зараховується до стажу педагогічної роботи, якщо міжнародними угодами (договорами) передбачено зарахування роботи до стажу, необхідного для призначення трудових пенсій.
4. Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи займалися викладацькою роботою у навчальних закладах обсягом не менше ніж 180 годин на навчальний рік, до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуються місяці, протягом яких проводилася викладацька робота.
КОМЕНТАР: ЦЕ САМЕ ТА НОРМА, ЯКА ВИРІШУЄ ВАШЕ ПИТАННЯ.
3 ГОДИНИ НА ТИЖДЕНЬ = ЦЕ ПРИБЛИЗНО ЧУТЬ БІЛЬШЕ 100 ГОДИН.
4 ГОДИНИ НА ТИЖДЕНЬ = ЦЕ ПРИБЛИЗНО 150-160 ГОДИН, АЛЕ ВСЕ ОДНО НЕ 180 ГОДИН.
Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах науково-педагогічних або педагогічних працівників з обсягом роботи не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати), до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується період роботи на цих посадах. ( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1089 ( 1089-2004-п ) від 25.08.2004 )
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1089 ( 1089-2004-п ) від 25.08.2004 )
5. До стажу педагогічної роботи зараховується час перебування громадян України на військовій службі, час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя і шоста статті 179 Кодексу законів про працю України) ( 322-08 ).
6. Стаж педагогічної роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, визначається на підставі трудової книжки (у разі наявності) або відомостей про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інших документів, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.
КОМЕНТАР: ЦЕ ТАКОЖ ВАЖЛИВИЙ НЮАНС, ОСКІЛЬКИ "...в трудовій книзі, запису про ці години не має..."
{ Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 72 ( 72-2022-п ) від 02.02.2022 }
7. Зміна розміру надбавки за вислугу років провадиться з місяця, що настає за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, знаходяться в навчальному закладі чи установі освіти, або з дня подання таких документів працівником.
8. У разі коли педагогічні та науково-педагогічні працівники виконують роботу обсягом менше або більше норми, передбаченої ставкою заробітної плати, розмір надбавки за вислугу років зменшується або збільшується пропорційно навантаженню (обсягу роботи).
ТАКИМ ЧИНОМ, ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВО НА ЗАРАХУВАННЯ ГОДИН ВИКЛАДАННЯ ДО СТАЖУ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЯКА НАДАЄ ПРАВО НА НАДБАВКУ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ.
ГІРКА, АЛЕ ПРАВДА...
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Оплата праці працівників освіти, зокрема вчителів, вихователів, провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, погодженої з Міністерством фінансів України, Міністерством праці України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.05.1993 за № 56 (далі Інструкція № 102.
Згідно з пунктом 63 Інструкції № 102 навчальне навантаження між вчителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляється керівником установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі. Цим пунктом передбачено, що обсяг навчальної та іншої педагогічної роботи, яку може виконувати педагогічний працівник за основним місцем роботи, граничними розмірами не обмежується.
Відповідно до пункту 68 Інструкції № 102 місячна заробітна плата педагогічних працівників установ освіти, в т. ч. педучилищ (крім вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів) визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.
Відповідно до пункту 73 Інструкції № 102 погодинна оплата педагогічних працівників допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх по хворобі або з інших причин вчителів, вихователів, викладачів тощо, яке тривало не більше двох місяців. Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п.68 цієї Інструкції (за тарифікацією).
Щодо оплати праці вчителя за години навчального навантаження при індивідуальній формі навчання учнів зазначаємо наступне.
Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 № 8. Пунктом 1 розділу IV «Оплата праці педагогічних працівників, які здійснюють навчання учнів за індивідуальною формою навчання» Положення № 8 встановлено, що оплата праці педагогічних працівників за проведення індивідуальної форми навчання, у тому числі з використанням технологій дистанційної форми навчання, здійснюється відповідно до нормативно-правових актів у сфері освіти.
Одним із таких актів є Інструкція № 102. Тобто місячна заробітна плата вчителів, які залучені до навчання учнів на умовах індивідуального навчання, визначається при тарифікації шляхом множення ставки заробітної плати (з урахуванням її підвищення на 20%) на встановлену вчителеві фактичну кількість годин на тиждень, передбачену на індивідуальне навчання, і ділення цього добутку на норму годин на ставку 18 годин на тиждень, з урахуванням додаткової оплати за перевірку зошитів та письмових робіт.
Щодо підвищення ставки заробітної плати за години індивідуального навчання, то абзацом другим підпункту «в» пункту 28 Інструкції № 102 встановлено, що посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам у загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) для дітей та підлітків, які потребують особливих умов виховання або тривалого лікування, (в тому числі при індивідуальному навчанні таких дітей) підвищуються на 20%.
Тому ставка заробітної плати вчителя при оплаті за проведення індивідуальних навчальних занять з дітьми, які за станом здоров'я не можуть відвідувати навчальний заклад, підвищується на 20%.
Пунктом 1 розділу II «Порядок зарахування на індивідуальну форму навчання» передбачено, що зарахування учнів на індивідуальну форму навчання проводиться протягом навчального року. Тому у випадках, коли виникла потреба у індивідуальному навчанні учня серед навчального року, вносяться відповідні зміни до тарифікації відповідного вчителя з визначенням йому місячного розміру заробітної плати залежно від обсягу навчального навантаження та інших видів педагогічної роботи.
За проведення вчителями індивідуального навчання учнів з предметів, де передбачено оплату за перевірку зошитів чи письмових робіт, їм має провадитися відповідна доплата за цю педагогічну роботу з урахуванням наповнюваності класів.
Відповідно до пункту 38 Інструкції № 102 в I-XI (XII) класах загальноосвітніх навчальних закладів з кількістю учнів менше 12 осіб оплата за перевірку письмових робіт провадиться у розмірі 50 % відповідних доплат.
Додаткова оплата за перевірку письмових робіт вчителям провадиться залежно від обсягу встановленого їм навчального навантаження.
Тобто, оплата праці вчителя з погодинного розрахунку можлива лише у випадку заміни тимчасово відсутнього працівника, якщо така заміна тривала не більше двох місяців. В інших випадках – оплата праці вчителів провадиться за тарифікацією.
У Вас навантаження менше встановленої норми це 18 -ть годин , все, що менше норми - можете не погоджуватись на таку роботу.
Це передбачено частиною 5 статті 24 Закону України "Про повну загальну середню освіту", відповідно до якої педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу освіти обсягом менше норми, передбаченої цією статтею, встановлюється за його письмовою згодою.
без Вашої письмової заяви неможливо змінти порядок роботи чи нарахування.
У разі порушень зверніться до директора закладу письмово заявою, а далі до органу Держпраці з детальним описом порушених трудових прав та вимогою провести перевірку роботи закладу.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Юлія!
НА ЖАЛЬ, ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА У ДАНОМУ ВИПАДКУ НА ОТРИМАННЯ НАДБАВКИ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ.
ДАВАЙТЕ Я ПО ПОРЯДКУ ВАМ ПОЯСНЮ ЧОМУ, І ЯКЩО У ВАС ВИНИКНУТЬ ПИТАННЯ, З РАДІСТЮ ВІДПОВІМ.
...
Одразу зазначу, що Ваше питання повністю регулюється у даному випадку Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти.
НАВОДЖУ ТЕКСТ ЦІЄЇ ПОСТАНОВИ І ОДРАЗУ ЇЇ КОМЕНТУЮ:
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2001 р. N 78
ПОРЯДОК виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти
1. Педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти виплачуються надбавки за вислугу років щомісяця у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки - 10 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків і понад 20 років - 30 відсотків.
2. До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників (далі - стаж педагогічної роботи) зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963 ( 963-2000-п ), а також:
КОМЕНТАР: ВАС НЕ ПОВИНЕН ПЛУТАТИ ДАНИЙ ПУНКТ, АДЖЕ ВІН НА ВАС НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ В ДАНОМУ ВИПАДКУ, НА ЖАЛЬ. НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ ТОМУ, ЩО "...01.09.2014 р була прийнята на посаду інженера-програміста в гімназію на 1.0 ставки..." ПОСАДА ІНЖЕНЕРА- ПРОГРАМІСТА ВІДПОВІДНО ДО ПОСТАНОВИ КМУ ВІД 14.06.2000 № 963 " Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників" НЕ НАЛЕЖИТЬ.
ТОМУ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ІНШУ НОРМУ. ВОНА НИЖЧЕ.
час роботи на посаді старшого піонервожатого у період до 1 квітня 1991 року;
час роботи на посаді військового керівника та керівника допризовної підготовки у період до 1 вересня 1994 року;
час, протягом якого виконувалися обов'язки батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу;
час роботи на посаді групової медичної сестри дитячих ясел та ясел-садків;
час роботи у спортивних школах усіх типів на посадах керівників, їх заступників з основного виду діяльності, тренерів-викладачів, тренерів-методистів, інструкторів-методистів, акомпаніаторів та на посадах тренерів-викладачів спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, тим науково-педагогічним працівникам, що працюють за профілем у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації, керівників фізичного виховання, викладачів фізкультури вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів, учителів фізкультури, керівників гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи, які працюють за профілем у загальноосвітніх навчальних закладах, і педагогічних працівників, які працюють за профілем у позашкільних та дошкільних навчальних закладах; ( Пункт 2 доповнено абзацом шостим згідно з Постановою КМ N 1089 ( 1089-2004-п ) від 25.08.2004 )
час роботи викладачів професійно-теоретичної підготовки, старших майстрів та майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів за відповідною професією (спеціальністю) на виробництві та у сфері послуг. { Пункт 2доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 535 ( 535-2008-п ) від11.06.2008 }
До стажу педагогічної роботи зараховується робота на відповідних посадах у закладах освіти СРСР.
3. Час роботи на посадах педагогічних та науково-педагогічних працівників за межами України зараховується до стажу педагогічної роботи, якщо міжнародними угодами (договорами) передбачено зарахування роботи до стажу, необхідного для призначення трудових пенсій.
4. Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи займалися викладацькою роботою у навчальних закладах обсягом не менше ніж 180 годин на навчальний рік, до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуються місяці, протягом яких проводилася викладацька робота.
КОМЕНТАР: ЦЕ САМЕ ТА НОРМА, ЯКА ВИРІШУЄ ВАШЕ ПИТАННЯ.
3 ГОДИНИ НА ТИЖДЕНЬ = ЦЕ ПРИБЛИЗНО ЧУТЬ БІЛЬШЕ 100 ГОДИН.
4 ГОДИНИ НА ТИЖДЕНЬ = ЦЕ ПРИБЛИЗНО 150-160 ГОДИН, АЛЕ ВСЕ ОДНО НЕ 180 ГОДИН.
Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах науково-педагогічних або педагогічних працівників з обсягом роботи не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати), до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується період роботи на цих посадах. ( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1089 ( 1089-2004-п ) від 25.08.2004 )
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1089 ( 1089-2004-п ) від 25.08.2004 )
5. До стажу педагогічної роботи зараховується час перебування громадян України на військовій службі, час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя і шоста статті 179 Кодексу законів про працю України) ( 322-08 ).
6. Стаж педагогічної роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, визначається на підставі трудової книжки (у разі наявності) або відомостей про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інших документів, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.
КОМЕНТАР: ЦЕ ТАКОЖ ВАЖЛИВИЙ НЮАНС, ОСКІЛЬКИ "...в трудовій книзі, запису про ці години не має..."
{ Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 72 ( 72-2022-п ) від 02.02.2022 }
7. Зміна розміру надбавки за вислугу років провадиться з місяця, що настає за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, знаходяться в навчальному закладі чи установі освіти, або з дня подання таких документів працівником.
8. У разі коли педагогічні та науково-педагогічні працівники виконують роботу обсягом менше або більше норми, передбаченої ставкою заробітної плати, розмір надбавки за вислугу років зменшується або збільшується пропорційно навантаженню (обсягу роботи).
ТАКИМ ЧИНОМ, ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВО НА ЗАРАХУВАННЯ ГОДИН ВИКЛАДАННЯ ДО СТАЖУ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЯКА НАДАЄ ПРАВО НА НАДБАВКУ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ.
ГІРКА, АЛЕ ПРАВДА...
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
"ПОРЯДОК виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/78-2001-%D0%BF...):
"1. Педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти виплачуються надбавки за вислугу років щомісяця у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки - 10 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків і понад 20 років - 30 відсотків.
2. До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників (далі - стаж педагогічної роботи) зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963 ( 963-2000-п ),...
4. Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи займалися викладацькою роботою у навчальних закладах обсягом не менше ніж 180 годин на навчальний рік, до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуються місяці, протягом яких проводилася викладацька робота.
Працівникам підприємств, установ, організацій, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах науково-педагогічних або педагогічних працівників з обсягом роботи не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати), до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується період роботи на цих посадах...
6. Стаж педагогічної роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, визначається на підставі трудової книжки (у разі наявності) або відомостей про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інших документів, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.
{ Пункт 6 в редакції Постанови КМ N 72 ( 72-2022-п ) від 02.02.2022 }...".
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1217-20#n230):
"I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Кодексі законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375):...
3) статтю 48 викласти в такій редакції:
"Стаття 48. Облік трудової діяльності працівника
Облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".
На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу.
Власник або уповноважений ним орган на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.
Порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України...
6. Частину третю статті 9 Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 23, ст. 121; 2011 р., № 2-3, ст. 11) викласти в такій редакції:
"Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі за даними про трудову діяльність працівників, внесеними відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", а за періоди, за які не внесені дані до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше"...
12. У Законі України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 49-51, ст. 376 із наступними змінами):...
2) у статті 21:
частину першу доповнити абзацом чотирнадцятим такого змісту:
"Персоніфікований облік у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування є складовою частиною Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, порядок ведення якого встановлюється Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування";...
15. У Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 2-3, ст. 11 із наступними змінами):...
5) у статті 20:...
частину четверту викласти в такій редакції:
"4. На кожну застраховану особу заводиться персональна електронна облікова картка, до якої включаються такі відомості:...
2) частина картки, що відображає страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплаченого єдиного внеску та інші дані, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування:...
дані про особливі умови праці, що дають право на пільги із загальнообов’язкового державного соціального страхування;...
кількість відпрацьованих застрахованою особою календарних днів (годин) за відповідний місяць, у тому числі в особливих умовах праці, що дають право на пільги;...
5) частина картки, що відображає трудову діяльність особи, у тому числі за період до 1 січня 2004 року (далі - електронна трудова книжка). Відомості, зазначені в цьому пункті стосовно періодів роботи та інших періодів, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, зараховувалися до стажу роботи та займаних особою посад за період до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі", вносяться до даних реєстру застрахованих осіб на підставі трудової книжки особи, а за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній - документів, передбачених порядком підтвердження наявного стажу роботи за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, встановленим Кабінетом Міністрів України. Порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок визначаються Пенсійним фондом за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення...".
---
Доброго дня, Юліє! Як вбачається, у Вашому випадку до застосування підлягає п.4 наведеного вище Порядку виплати надбавок. За основною роботою Ви працювали інженером-програмістом, тому для врахування періоду викладацької роботи до педагогічного стажу необхідним є обсяг цієї роботи 180 годин на навчальний рік. Якщо такий обсяг годин за відповідні роки Ви маєте, то вони підлягають зарахуванню до педагогічного стажу - якщо "ні", то "ні". В той же час, незалежно від педагогічного стажу відомості про викладацьку роботу мають бути внесені на Вашу вимогу до трудової книжки за теперішнім місцем роботи. Разом з тим, за чинним законодавством трудова діяльність, трудові книжки ведуться в електронній формі органами, управліннями Пенсійного фонду. Зверніться до районного за місцем роботи Управління ПФУ щодо внесення до Вашої електронної облікової картки даних за наявними у Вас документами про педагогічний стаж.