Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 21 липня 2022, питання №69716

Развод в военное время

Подскажите, пожалуйста, в какой суд нужно обратиться по поводу бракоразводного процесса, если последнее известное место проживания ответчика- оккупированная территория? По моему нынешнему месту проживания или же в суд, который изменил територіальну підсудність с оккупированной территории?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Анна!

    На сьогоднішній день законодавством України передбачено два порядки розірвання шлюбу: позасудовий і судовий.

    Якщо ви не маєте спільних дітей до 18 років, а також обидва згодні на розлучення, то розірвати шлюб ви можете, подавши заяву до органів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з подружжя або за місцем проживання, де мешкають обидва.

    Звичайно, іноді бувають випадки, коли один із подружжя не може подати цю заяву особисто і не може бути присутнім при розгляді цієї заяви органами реєстрації. За таких обставин достатньо оформити нотаріально заяву, в якій вказати відповідні причини, і вже другий з подружжя може подати цю заяву в найближчий ДРАЦС.

    Для цього вам потрібно попросити дружину або чоловіка приїхати в найближчий населений пункт до лінії розмежування, оформити нотаріально таку заяву, після чого дуже швидко людина зможе повернутися до місця свого проживання.

    Заява про розірвання шлюбу розглядається органами реєстрації протягом місяця.

    Якщо ж подружжя має неповнолітніх дітей, то, на жаль, розірвати шлюб можна тільки в судовому порядку. Які документи при цьому необхідно подати в суд:

    копію позовної заяви для відповідача;

    оригінал свідоцтва про шлюб та його копію;

    2 копії паспорта та ідентифікаційного коду позивача;

    2 копії паспорта та ідентифікаційного коду відповідача (за наявності);

    оригінал квитанції про сплату судового збору (так як у таких справах здійснюється судовий збір);

    своє рішення про прізвища (якщо є бажання відновити своє дошлюбне прізвище, необхідно також вказати це в позовній заяві);

    і обов'язково, що дуже важливо, – подати договір, який буде визначати місце проживання дитини з одним з подружжя і розподіляти обов'язки батьків щодо забезпечення й утримання неповнолітньої дитини.

    Позовна заява розглядається судом протягом місяця.

    Якщо ваш чоловік протягом року відсутній за місцем проживання або ви не знаєте його місця проживання, не можете з ним зв'язатися – ДРАЦС може розглянути вашу заяву про розірвання шлюбу саме за таким пунктом. Але важливо сказати, що така підстава повинна бути підтверджена судовим рішенням, і саме в судовому порядку потрібно встановити цей факт. Людину можуть визнати безвісно відсутньою за спрощеною процедурою. Для цього подається позовна заява до суду, і суд розглядає це в окремому провадженні і виносить відповідне рішення.

    Часто громадяни цікавляться, чи діє на території України документ про розірвання шлюбу, виданий на тимчасово непідконтрольних територіях

    Будь-яке рішення, видане на тимчасово окупованій території, є недійснимТільки документи, видані на території України, мають легітимність. Тобто, аби розірвати шлюб, потрібно пройти всі процедури саме на підконтрольній Україні території, яка передбачена законодавством.

    Для отримання повної консультації можете свернутись до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день.

    При наличии у Вас несовершеннолетних детей или же если супруг не согласен на расторжение брака или же он находиться на оккупированной территории, то расторжение брака может быть произведено в судебном порядке.

    Выбрать суд Вы можете следующим образом.

    Если у Вас нет несовершеннолетних детей, то Вам надо обращаться в суд которому переданы полномочия суда того района где зарегистрирован супруг.

    Если же есть несовершеннолетние дети, то Вы можете обращаться в суд по месту своей регистрации места жительства или ВПО.

    Если есть необходимость, то могу оказать помощь в определении подсудности, составлении искового заявления, подачи иска.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України