Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый вечер! Я нахожусь на оккупированной территории, г.Херсон. Прошу вашей помощи, разъяснить мне, что я могу предпринять в своей ситуации на оккупированной территории и куда могу обратиться с жалобой.
Я была уволена 9 марта этого года по сокращению. Расчет не был произведен со мной по теперешний день, включая полный месяц февраль. Тем самым было грубо нарушено трудовое законодательство.
На руках у меня имеется фото трудовой с записью и приказ об увольнении, с подписями и печатями. Предприятие коммунальной собственности городского совета по сей день функционирует.
На мои вопросы руководитель отвечает невнятными ответами, юлит и т.д.
Когда я попыталась встать в центр занятости, в "Дії" мне было отказано, объясняя тем, что я числюсь еще на предприятии. И так на протяжении всех этих месяцев мои попытки были впустую. Связи у нас нет, только вайбер, телеграм, воцап, И только вот вчера мне удалось найти ботаот центра занятости, чтоб все таки мои документы приняли и прставили на учет.
Я одна воспитываю ребенка, мы здесь в очень затруднительном положении, работы нет, выплат нет и т.д.
Куда я могу обратиться со своим вопросом, что бы повлиять на ситуацию?
Спасибо.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Херсон
Добрий день.
Працівник, якому не виплатили заробітну плату, має право не лише стягнути саму заборгованість, але також середній заробіток за період затримки розрахунку, а також компенсацію втрати невиплачених доходів. Стаття 175 КК України передбачає кримінальну відповідальність за необґрунтовану невиплату заробітної плати до позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років".
Стягнути заборгованість із заробітної плати можна двома способами - у судовому та досудовому .
У досудовому порядку слід звертатися до комісії з трудових спорів (якщо вона створена на підприємстві) ,або до Управління Держпраці .
Порядок звернення до суду для стягнення невиплаченої заробітної плати: звернутися письмово із заявою до роботодавця з вимогою виплатити заробітну плату. Таку заяву потрібно надіслати поштою рекомендованим листом та залишити собі чек та копію такої заяви. Можна здати заяву до канцелярії роботодавця.
Але , так, як ви зараз знаходитесь нокупованій території. Я не думаю ,що працює суд або Управління Держпраці.