Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Мій чоловік загинув 17.10.2021. Його мати вимагала свою частку майна. ( Машина і 60 соток землі)В зв'язку з цим я відмовилася від своєї частки на користь дітей. Документи про прийняття написали мої троє дітей і свекруха. 01.03.2022 я з дітьми виїхала в Німеччину. Весь цей час свекруха користувалася машиною чоловіка(я не маю прав). 13.07.2022 сталося дтп після чого машина відновленню не підлягає. Після цього мені написала свекруха і сказала що відмовляється від своєї частки в спадщині. Після цього був дзвінок що я повинна приїхати до 27.08.2022 інекше діти залишаться без спадщини. Чи можуть дітей позбавити спадщини?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта
Вітаю!
По-перше, діти мають право на обов'язкову частку у спадщині, незалежно від того, чи звертались вони із заявою про прийняття спадщини. По-друге, якщо заяву було подано (ними, якщо досягли 14 років чи їх законними представниками якщо до це малолітні), то всі необхідні дії виконані, строку для оформлення спадщини не передбачено, тобто отримати свідоцтво про право на спадщину можете після повернення в Україну.
Щиро дякую за відповідь.
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
1.У випадку, якщо Ваші діти самостійно або через Вас подали заяви про прийняття спадщини, ніхто їх цього права не позбавить. Більш того, на цей час Кабінетом Міністрів України, на час воєнного стану ввів мороторій на отримання свдіцтв на спаджину та зупинив на цей час строки на прийняття спадщини. Таким чином, навіть якщо Ви та діти на цей час були б в Україні документів на спадщину Ви б не отрмали.
2. Ви, як дружина померлого маєта право на 1/2 частину майна придбаного під час шлюбу. Якщо автомобіль та земельна ділянка були придбані під час шлюбу, то Ваша частка може становити 1/2 частину, незалежно від того що Ви відмовились від спадщини. Але в цьому питанні потрібна додаткова інформація, щоб стверджувати напевне, а саме потрібно знати на підставі чого буле придбане спадкове майно.
3. Є ще деякі моменти,я кі могли б допомогти Вам в цьому питанні.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Дуже дякую за відповідь
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Якщо діти подавали нотаріусу заяви про прийняття спадщини і нотаріус завів спадкову справу, то вони вважаються такими, що прийняли спадщину. Перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Якщо б діти не подавали заяви нотаріусу, то вони могли б втратити спадщину через пропущення терміну для прийняття спадщини.
Винний в дорожньо-транспортній пригоді зобов'язаний відшкодувати шкоду. Спадкоємці відповідають лише за боргами спадкодавця, якщо вони успадкували спадщину після нього.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правничих послуг з даного чи інших питань.