Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Ми з чоловіком виїхали з Луганської області в 2015р., але зареєструвалися як ВПО в м.Харків лише в 2020р. Тоді чоловік став інвалідом 1 групи. Допомогу як ВПО не оформлювали і нікуди не переїджали. Зараз скрутне становище і ми подали заявки на отримання допомоги ВПО ще в маї місяці до ЦНАП у м. Харків. Мені 30.06.22 надішла допомога згідно ПКМУ №332 від 20.03.2022, а чоловіку було відмовлено, згідно цієї постанови. Коли я звернулась до ЦНАП, мені сказали, що мені призначили помилково. Чи дійсне це рішення та чи правомочно. Що робити?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олена!
Грошова допомога внітрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг
Грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення, з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
На період дії карантину, пов’язаного із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів із дня його відміни виплата грошової допомоги, призначеної до періоду встановлення карантину, подовжується автоматично.
Документи, необхідні для призначення допомоги:
1. Заява, в якій зазначається:
зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування);
наявність у будь-якого з членів сім’ї у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, розташованого в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополь, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;
наявність житлового приміщення, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації;
наявність у будь-якого з членів сім’ї на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів у розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
місце роботи осіб працездатного віку та час, із якого особа там працює;
наявність у будь-якого з членів сім’ї інвалідності із зазначенням групи інвалідності.
2. Копія довідки з військової частини про залучення до проведення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації (для військовослужбовців із числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації).
3. Копія довідки з місця роботи або копія іншого документа, що посвідчує зайнятість (для працездатних осіб).
4. Копія свідоцтва про шлюб.
5. Копії свідоцтва про народження дітей, засвідчені власним підписом уповноваженого представника сім’ї.
6. Письмова згода (в довільній формі) про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї та згода на обробку персональних даних.
7. Письмовий дозвіл на розкриття уповноваженим банком інформації, що містить банківську таємницю, щодо поточного рахунка, відкритого уповноваженому представнику сім’ї в установі уповноваженого банку.
8. У разі наявності житлового приміщення, яке зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації, розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополь, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, додається копія акту обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири) складеного комісією, утвореною районною, районною в мм. Київ та Севастополь держадміністрацією, військово-цивільною адміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі утворення) ради, виконавчим органом ради.
Розміри допомоги:
Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000,00 грн., для сім’ї, до складу якої входить одна особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю, – 3400,00 грн., для багатодітної сім’ї – 5000,00 грн. Загальний розмір допомоги на сім’ю, до складу яких входять двоє і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю), максимальним розміром не обмежується.
Якщо в складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період – припиняється.
Особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена, не призначається на наступний строк, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність.
Грошова допомога не призначається у разі коли:
Грошова допомога не призначається на члена сім’ї:
Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов’язані інформувати в триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітних. Також, уповноважений представник сім’ї, якому призначено грошову допомогу, зобов’язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня виникнення таких обставин.
Виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі:
Будуть питання, звертайтесь до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Відповідно до п. 6 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505.
Грошова допомога не призначається у разі, коли:– будь-хто із членів сім’ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану;– будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.Грошова допомога не призначається на члена сім’ї:– який перебуває на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення;– який перебуває на повному державному утриманні в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю;– який відбуває покарання в місцях позбавлення волі.
інших підстав для відмови не передбачено
Для подання скарги та вивчення вашого питання , зверніться на гарячу лінію Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 15-48 , або 0800750107 , а також на урядову лінію 15-45 чи письмово https://ukc.gov.ua/portal/appeals/
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, 19 лет опыта
Доброго дня Олено.
Відмова у наданні допомоги вашому чоловікові на мою думку незаконна, а Вам правильно призначили допомогу, тобто не автоматично, а після вашого звернення і мають виплачувати надалі.
У відмові вказано, що чоловік був облікований як внутрішньо переміщена особа до 24.02.2022 у регіоні, що включений до переліку, затвердженому розпорядженням № 204. З вашого питання я так розумію, що це з 2020 року Харків. Але ж Харків є у цьому Переліку. Відповідно до ПКМУ № 332 допомога не надається внутрішньо переміщеним особам, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 р. у регіонах, що не включені до переліку, зазначеному в абзаці першому пункту 2 цього Порядку, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Тобто наприклад, якщо б Ви були зареєстровані у Хмельницькому, то права на допомогу не мали б.
Раджу звернутися на гарячу лінію Міністерства з питань тимчасово окупованих територій номер 1548 за роз"ясненнями, або на гарячу лінію Мінсоцполітики. Також можете оскаржити відмову до адміністративного суду, при цьому згідно правил адміністративного судочинства, правомірність відмови у призначенні допомоги має доводити суб"єкт владних повноважень.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Олено!
РОЗІБРАВШИСЬ У ПИТАННІ, НА МІЙ СУБ'ЄКТИВНИЙ ПОГЛЯД, ВІДМОВА У ВИПЛАТІ ДОПОМОГИ Є НЕЗАКОННОЮ. ПОЯСНЮЮ ДЕТАЛЬНО ЧОМУ.
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332
ПОРЯДОК надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам
"3...
Допомога не надається внутрішньо переміщеним особам, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 р. у регіонах, що не включені до переліку, зазначеному в абзаці першому пункту 2 цього Порядку, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
...
2. Допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Російською Федерацією території України, а також території адміністративно-територіальних одиниць, де проводяться бойові дії та що визначені в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка”, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204.
...
Додатокдо розпорядження Кабінету Міністрів Українивід 6 березня 2022 р. № 204-р
ПЕРЕЛІК
адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми “єПідтримка”
Волинська область
Дніпропетровська область
Донецька область
Житомирська область
Запорізька область
Київська область
м. Київ
Луганська область
Миколаївська область
Одеська область
Сумська область
Харківська область
Херсонська область
Чернігівська область.
...
ТАКИМ ЧИНОМ, ВИ ПЕРЕБУВАЛИ НА ОБЛІКУ ЯК ВПО В М. ХАРКОВІ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ЯКИЙ НАЛЕЖИТЬ ДО АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОДИНИЦІ, ДЕ МОЖЕ ВИПЛАЧУВАТИСЬ ДОПОМОГА.
ДАНУ ВІДМОВУ ПОТРІБНО ОСКАРЖУВАТИ.
Якщо у вас залишилися запитання щодо допомоги для внутрішньо переміщених осіб, звертайтеся на гарячу лінію за номером 0 800 331 834.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, погоджуюсь с колегами, що вам відмовили не законно. вам треба оскаржити дану відмову у досудовому порядку, якщо не допоможе то у судовому порядку.
Скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду (ст. 16 Закону України «Про звернення громадян»).
Для допомоги складання скарги або позовної заяви натискай кнопку звернутися!
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Олено!
На жаль, Ви з чоловіком дійсно не маєте права на отримання допомоги. Хоча відмова складена неналежним чином, так як не містить посилання на відповідний пункт Поряку № 322 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/332-2022-%D0%B...). Так повинні були вказазати наступне:
"3. Починаючи з травня 2022 р. допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Російською Федерацією території України, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20 травня 2022 р. заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.
{Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 457 від 16.04.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 507 від 29.04.2022 - застосовується з 1 травня 2022 року, № 602 від 17.05.2022, № 740 від 28.06.2022}"
1. Ви подавали заяву на допомогу 19.05.2022
2. Київський район м. Харкова не входить до переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)
Ознайомтеся - https://www.minre.gov.ua/sites/default/files/field...
Всього найкращого!