Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня! Можна у Вас спитати, будь ласка? У мене померла мама 16.03.2022 у м. Донецьк (ДНР). Я знаходжусь з сім'єю у Німеччині. В який термін треба подавати документи на спадщину під час воєнного стану? І це треба робити тільки в Україні? Свідотство про смерть мами українське у мене на руках. Дуже дякую!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
На цей час, Кабінетом Міністрів України встановлено, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.
Ви можете завірити справжність підпису на заяві про прийняття спадщини в посольстві України в Німеччині й надіслати будь-якому з нотаріусів Укарїни, які мають право на ведення справ щодо спадщини.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, г. Харьков, 3 года опыта
Доброго дня!
1. Щодо строків прийняття спадщини:
Постановою Кабміну від 24.06.2022 № 719 визначено, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але НЕ більше ніж на 4 місяці. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.
Тобто, якщо воєнний стан продовжиться ще мінімум 4 місяці, то загалом з момента смерті є 10 місяців на прийняття спадщини.
2) Щодо прийняття спадщини у випадку перебування за кордоном:
За кордоном це можна здійснити через консульські установи або дипломатичні представництва України. Зокрема, видають свідоцтво про право на спадщину та посвідчують заповіти (стаття 38 Закону України «Про нотаріат»).
АБО
Заяву про прийняття спадщини разом із іншими документами можна відправити нотаріусу поштою. Справжність підпису на такій заяві повинна бути нотаріально посвідчена.
У випадку додаткових питань - звертайтесь!
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго Вам вечора. Перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.
Якщо особа не подала нотаріусу заяву про прийняття спадщини, то вона вважається такою, що не прийняла спадщину. В такому випадку в такої особи є ще два можливі шляхи отримання можливості спадкувати, передбачені статтею1272 Цивільного кодексу України.
Ви можете звертатись до мене для надання додаткових правничих послуг з даного чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію, написати тексти правових документів чи надати інші юридичні послуги.