Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Права человека, 26 июля 2022, вопрос №70094

Що робити з наклепом?

Доброго дня. Чоловiк громадянин РФ, який 2 роки проживае та мае тимчасову посвiдку на проживання (звiстно не пiдтримуе краiну агрессора) в нашому населеному пунктi пiшла така мова що вiн "зрадник" и тд.. i розлетiлась зi швидкiстю свiтла. Скажiть я можу на законному рiвнi прикрити людям рота? Написати заяву в полiцiю за наклеп, за умови того що я боюсь за безпеку та життя своеi сiм i? Чи у нас такого не передбачено? Пiдскажiть що я можу зробити в цiй ситуацii. Дякую

Ответы юристов (1)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 года назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. За законодавством потерпілий від наклепу має право подати до суду позов про захист честі та гідності. Наклепом вважається поширення завідомо неправдивих негативних ганьблячих відомостей про особу. Таке питання врегульовано Постановою пленуму Верховного суду України "Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи" від 27.02.2009 N 1 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v_001700-09#Te...). Наклепом вважається доведення неправдивих відомостей до відома сторонніх осіб, а не тільки потерпілого. Особа, чиї права порушено оббріхуванням, може написати текст позовної заяви, використовуючи текст вищезагаданої мною постанови пленуму верховного суду, текст Цивільного процесуального кодексу України тощо.

    Якщо крім наклепу винні вчиняли й інші правопорушення, провадження щодо яких здійснює поліція, то потерпілий має право звернутись до поліції із заявою про вчинення проти нього ряду правопорушень. Наприклад якщо одночасно з вчиненням наклепу винні наносили словесні образи потерпілому, то їх дії можна кваліфікувати як дрібне хуліганство. Протоколи по дрібному хуліганству розглядають уповноважені на те поліцейські. Після того справи про дрібне хуліганство розглядають районні тощо суди.

    В таких випадках потерпілий має обережно звертатись до правоохоронних органів. Йому дуже потрібно швидко здійснювати дії для захисту своєї репутації. До нього тепер можуть значно чіплятись правоохоронці та перевіряти чутки, які ходять про нього. По оббріхуванню на практиці часто здійснюють провадження суди, також-поліція тощо. Потерпілому потрібно досить багато звертатись до судово-правоохоронних органів та зробити все від нього можливе, щоб уникнути великих неприємностей та добитись покарання правопорушників, які його оббрехали.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань. Я можу, зокрема, надати Вам детальну правову консультацію, написати для Вас текст заяви в поліцію, написати текст позовної заяви чи надати різні інші правничі послуги.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA