Задайте вопрос юристу

693 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 05 августа 2022, вопрос №70697 250 грн.

Чи можна виїхати з країни неповнолітній без довіреності на одного з батьків

Добрий день. Мені 17 років і зараз я знаходжуся з мамою у Франції, у пене питання, я хочу прилетіти з Франції до Румунії, де мене зістріне тато(він не призивного віку) та з ним заїхати в Україну через Молдову або Румунію і потом так само виїхати з Украіни з татом до Румунії, і так само повернутися до Франції. Питання: чи це можливо на даний час зробити це без довіреності від мами та чи не буде проблем потім на кордоні під час виїзду із України?

Ответы юристов (7)

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 7 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Вітаю!

    Відповідно до законодавства України фізичні особи, які досягли 16-річного віку, мають право на вільний самостійний виїзд за межі України, а фізичні особи, які не досягли 16-річного віку, мають право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

    При цьому порядок реалізації цього права врегульовано Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 (далі – Порядок).

    Відповідно до зазначеного Порядку виїзд осіб, які досягли 16-річного віку здійснюється на підставі:

    – паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

    – дипломатичного паспорта;

    – службового паспорта;

    – проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків – на підставі закордонного паспорту одного з батьків та у його супроводі.

    Але в різних країнах законодавство відрізняється і це може давати певні обмеження.

    До прикладу, якщо діти віком 16-18 років приїхали до Польщі без батьків чи законних опікунів, вони вважатимуться там дітьми без нагляду. За польськими законодавчими нормами, їх можуть помістити у заклади для тимчасового перебування, поки їх не заберуть законні представники – батько, мати або інша людина, яка уповноважена ними нотаріально.

    0 / 0
    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич 7 дней назад

    Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Анна!

    Так, у Вашому віці це вже можливо зробити без згоди батьків!

    Згідно статті 313 Цивільного кодексу України фізична особа має право на свободу пересування, при тому:

    "2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування...

    ...Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України...

    ...4. Фізична особа може бути обмежена у здійсненні права на пересування лише у випадках, встановлених законом".

    Крім того, у відповідності із Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 та Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України" особи, які досягли 16-річного віку вільно виїзджати з України та повертатися назад на підставі таких документів: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, проїзний документ дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків – на підставі закордонного паспорту одного з батьків та у його супроводі.

    У Вашому випадку для вільного пересування країнами ЄС Вам знадобиться лише закордонний паспорт.

    Вам також варто пам'ятати, що у випадку коли Ви будете пересуватися територією ЄС, кожна з країн цього об'єднання може мати свої вікові обмеження для переміщення неповнолітніми їх кордонів.

    Будуть питання, звератайтесь до мене особисто, скориставшись кнопкою звернутись біля мого фото. Завжди готовий надати кваліфіковану правову допомогу.

    Хай Вам щастить!

    0 / 0
    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 7 дней назад

    Юрист, г. Винница, 7 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня!

    Відповідно до статті 313 Цивільного кодексу України особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Тобто після досягнення відповідного віку непотрібно просити дозволу батьків, щоб виїхати закордон чи вїхати.

    Права дитини з 16 років:

    • право укладати трудовий договір;
    • право навчання водінню автомобілем;
    • право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я);
    • право на вільний самостійний виїзд за межі України;
    • право взяти шлюб за рішенням суду, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

    Самостійно, без супроводу і письмової згоди батьків, дитина може виїжджати за межі України з 16 років. Але в різних країнах законодавство відрізняється і це може давати певні обмеження.

    До прикладу, якщо діти віком 16-18 років приїхали до Польщі без батьків чи законних опікунів, вони вважатимуться там дітьми без нагляду. За польськими законодавчими нормами, їх можуть помістити у заклади для тимчасового перебування, поки їх не заберуть законні представники – батько, мати або інша людина, яка уповноважена ними нотаріально.

    0 / 0
    Антоненко Вячеслав Володимирович
    Антоненко Вячеслав Володимирович 7 дней назад

    Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Вітаю!

    Питання: чи це можливо на даний час зробити це без довіреності від мами та чи не буде проблем потім на кордоні під час виїзду із України? - ЯК ОСОБА, ЯКА ДОСЯГЛА 16 РОКІВ (А ВАМ ВЖЕ 17), ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА САМОСТІЙНИЙ ПЕРЕТИН КОРДОНІВ КРАЇН.

    ТОМУ ДОВІРЕНОСТІ МАМИ НЕ ПОТРІБНО.

    ЩОДО ВИЇЗДУ З УКРАЇНИ, ТО ВАС ПРОПУСТЯТЬ ДО ТОГО ЧАСУ, ПОКИ ВАМ ВИПОВНИТЬСЯ 18 РОКІВ. ТОМУ ПОСПІШІТЬ ДО ЦІЄЇ ДАТИ.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    0 / 0
    Мєньков Андрій Васильович
    Мєньков Андрій Васильович 7 дней назад

    Юрист, г. Херсон, 16 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня Анно.

    Вам вже 17 років, а тому, згідно українського законодавства, для перетину кордону України згоди батьків Вам вже не потрібно. Правилами перетинання державного кордону України передбачена згода батьків для громадян, які не досягли 16 років.

    Що стосується перетину кордонів інших держав, то це питання регулюється законодавством цих країн, тому, щодо можливості самостійного перетину неповнолітньою особою кордонів цих держав, доцільно отримати інформацію у консульстві України в цих країнах (Франції, Румунії, Молдови).

    0 / 0
    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 7 дней назад

    Юрист, г. Сумы, 3 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Ви можете вільно перетинати кордон і в Україну і з України, батьку необхідно мати військовий квиток де вказано , що він виключений з обліку , або за досягненням 60-ти років.

    Відповідно до законодавства України ст.313 ЦК України:

    фізичні особи, які досягли 16-річного віку, мають право на вільний самостійний виїзд за межі України, а фізичні особи, які не досягли 16-річного віку, мають право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

    При цьому порядок реалізації цього права врегульовано Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 (далі – Порядок).

    Відповідно до зазначеного Порядку виїзд осіб, які досягли 16-річного віку здійснюється на підставі:

    – паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

    – дипломатичного паспорта;

    – службового паспорта;

    – проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків – на підставі закордонного паспорту одного з батьків та у його супроводі.

    Серед іншого треба уточнити інформацію , щодо того чи необхідно мати Сертифікат ПРО ПОВНУ ВАКЦИНАЦІЮ ( 2-МА ДОЗАМИ ДОЗВОЛЕНИХ ВАКЦИН В Україні ) , або негативний ПЛР-тест на COVID-19 не пізніше чим за 72 години до прибуття в країну , він має бути виданий лабораторією, зареєстрованою в Україні відповідно до чинного законодавства, та має містити печатку лабораторії, підпис лікаря та/або QR-код та переклад на визначену країною призначення іноземну мову, зазвичай англійську.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    +1 / 0
    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 дня назад

    Адвокат, г. Киев, 14 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня! У ваші 17 років обмежень ніяких не має. Ви можете пересуватись без довіреності від батьків.

    У випадку питань, звертайтесь.

    0 / 0

Похожие вопросы