Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 17 августа 2022, вопрос №71449

Оскарження ухвали про розлучення

Доброго вечора. Склалась така ситуація, допоможіть розібратися будь ласка. В листопаді місяці 2021 року я подала на розлучення через суд через адвоката. Чоловік знаходився за кордоном. Призначили розгляд справи на 06.12.2021. Адвокат сказала на засідання не з'являтися. Ну ок. Після першого засідання, назначають наступне на 13.01.2022. Та сама історія, сказано - не треба іти. По другому засіданню в додатку Дія з'явилось повідомлення що буде розгляд справи. Після 13 січня ніяких більше дій, рекомендацій, листів, повідомлень не було, ні до мене, ні до чоловіка. Адвокат - ЧЕКАЙ. Ну думаю мабудь третій суд буде. З чоловіком весь цей час від початку не спілкувались взагалі. Після початку повномасштабного вторгнення починаємо спілкування і він мене забирає за кордон до себе. Чесно кажучи, думала, як не призначають третього засідання суду, то і справи вже нема... Так як ніхто не з'являвся думала не розвели ... З горе адвокатом зв'язок був втрачений,ніяких документів, викликів я не отримувала. Виїхала за кордон у березні. Свідоцтво про шлюб при мені, прізвище чоловіка, всі документи на його прізвище... У квітні я дізнаюсь що вагітна від чоловіка. Ми ж то впевнені що в офіційному шлюбі перебуваємо... Сьогодні вирішила по номеру справи на сайті судових рішень перевірити всеж таки справу про наше розлучення - виявляється розірвали шлюб у січні місяці. Мені взагалі ніхто, нічого не повідомив... Сказати що я в шоці це не сказати нічого ... Ми за кордоном. Я вагітна. Повертатися до України з відомих причин поки не плануємо. Суоро народиться дитина. Як бути в даній ситуації?! Чи можливо оскаржити цю ухвалу? Логічно, що свідоцтва про розірвання шлюбу немає бо взагалі ніхто ніяк з січня до березня не проінформував... Як бути з прізвищем по батькові дитини?! Ми же не зможемо укласти шлюб за кордоном без свідоцтва про розлучення... Допоможіть розібратися будь ласка. Дякую.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Аліна!

    Ви праві: укласти шлюб можливо лише після отримання рішення суду. Це може зробити Ваш адвокат та переслати Вам його поштою. Він також може отримати для Вас у РАЦС висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про анулювання шлюбу

    Далі, Ви повинні знати, що державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України.

    Перелік установ, їх адреси та контакти для зв’язку можна знайти на сайті Міністерства закордонних справ України за посиланням:

    https://mfa.gov.ua/.../inozemni-diplomatichni-ustanovi-v...

    Для реєстрації шлюбу наречені мають подати заяву за встановленою формою.

    Під час подання заяви необхідно пред’явити паспорти.

    Заява також може бути подана через представника за довіреністю, посвідченою у встановленому порядку.

    Якщо Ви раніше перебували в шлюбі, то новий шлюб можна зареєструвати тільки при пред'явленні документів, що підтверджують його припинення:

    - свідоцтва про розірвання шлюбу,

    - свідоцтва про смерть одного з подружжя,

    - рішення суду України про визнання шлюбу недійсним,

    - висновку відділу реєстрації актів цивільного стану про анулювання шлюбу.

    Якщо шлюб було припинено за кордоном, таким документом може бути рішення суду про розірвання шлюбу, якщо за законодавством цієї іноземної держави воно є остаточним, свідоцтво про розірвання шлюбу або про смерть одного з подружжя чи інші документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави, та видані компетентними органами.

    Реєстрація шлюбу та видача свідоцтва про шлюб провадиться у приміщенні консульської установи/дипломатичного представництва України за кордоном.

    Крім того, державна реєстрація шлюбу може бути проведена в іншому місці:

    - за місцем проживання наречених;

    - місцем надання стаціонарної медичної допомоги;

    - в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до консульської установи.

    У цих випадках наявність поважної причини повинна бути підтверджена документально.

    За реєстрацію шлюбу стягується консульський збір відповідно до тарифів консульського збору.

    Будуть уточнення, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Готовий відповісти на всі Ваші питання!

    20201013141435-4647.jpg

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня/

    Так як Ви не знали про винесення рішення, то Ви маєте право звернутись до апеляційного суду з апеляційною скаргою на рішення суду, просити скасувати судове рішення та відмовитись від позову.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України