Начните консультацию с юристом онлайн
Що поробиш.... Розлучаемось з дружиною, у нас трое дітей, неповнолітні, питання таке, у нас свій дім, куплений і шлюбі, але жінка наполягае що ми це його придбали за кошти з продажу її квартири , яку їй купили батьки ще за довго до весілля, питання, як нам поділити будинок, і чи я не стану безхатько при розлученні
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Харьков, 3 года опыта
Доброго дня!
Питання поділу майна подружжя вирішується у судовому порядку.
Позиція Верховного Суду щодо таких випадків: спірна квартира належить колишній дружині на праві власності і не підлягає поділу, адже вона була придбана за кошти, виручені внаслідок майна, набутого нею до шлюбу. (Постанова ВС від 10 лютого 2021 року у справі № 759/5338/18).
Проте, факт того, що вказаний дім був придбаний за кошти, які були отримані з продажу власної квартири дружини повинна доводити саме дружна. І якщо це буде доведено, то скоріше за все, судом буде визнано дім особистою власністю дружини.
У випадку додаткових питань - звертайтесь, на все добре!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Існує ряд підстав, щоб квартиру не ділили, а вона залишилась власністю одного з подружжя:
Поділ квартири, яка знаходиться у власності одного з подружжя можливий:
Квартира одного з подружжя може стати спільною власністю і бути розділеною навпіл, якщо Ви в судовому порядку доведете, що на утримання житла або його ремонт було витрачено Ваші особисті кошти або загальний бюджет і за рахунок цього вартість квартири значно збільшилася.
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись біля мого профілю!"
Адвокат, г. Киев, 51 год опыта
Згідно ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором (ч. 1, ст. 70 СК України).
Згідно усталеної практики Верховного Суду, зазначені норми закону свідчать про презумпцію спільності права власності подружжя на майно, яке набуте ними в період шлюбу. Ця презумпція може бути спростована й один із подружжя може оспорювати поширення правового режиму спільного сумісного майна на певний об'єкт, в тому числі в судовому порядку. Тягар доказування обставин, необхідних для спростування презумпції, покладається на того з подружжя, який її спростовує.
Адвокат, г. Киев, 51 год опыта
У разі звернення дружини до суду, можливо отримати грошову компенсацію за частку у спільній власності на неподільний будинок, який необхідно оцінити перед поданням зустрічного позову. При цьому, не вимагається згода іншого співвласника та попереднього внесення ним вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.
Обґрунтований зустрічний позов та усі докази можете подати дистанційно через Електронний суд – https://id.court.gov.ua/
Вимоги до позовної заяви, ціни позову, додатків до заяви - ст. 175-177 Цивільного процесуального кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15/stru#Stru
Зразки позовних заяв – http://xn--80aqeejfmlki0b7ds0a.com.ua/
Правові позиції Верховного Суду в подібних справах - https://reyestr.court.gov.ua/
Звертайтесь, у разі якщо самостійно не зможете обґрунтувати зустрічний позов, спростувати заперечення відповідача під час його судового розгляду.