Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 21 серпня 2022, питання №71725

Що робити у випадку, якщо колишній чоловік погрожує забрати дітей та здійснює емоційне насильство по відношенню до мене?

Добрий день.

Я уже понад два роки розлучена зі своїм колишнім чоловіком, від шлюбу у нас двоє дітей: 10 років і 4 роки, діти проживають зі мною.
Нещодавно мій колишній чоловік дізнався, що я зустрічаюся з молодим чолоіком та став мені погрожувати, що забере у мен дітей, наполягав на тому, щоб я змінила прізвище (після розлучення я залишила прізвище, яке отримала у шлюбі), обзивав мене лайливими словами, крім того, нашому старшому сину розповідав про мене всіляку гидоту.

Таємно від мене записав з мого телефона номер телефону мого молодого чоловіка та погрожував мені йому зателефонувати.

Коли сидів з дітьми у мене вдома (я в той час була на роботі та попросила його з ними посидіти), прочитав мій особистий щоденник та почав погрожувати, що розповість усім про те, що там написано.

Я хочу добитися того, щоб аліменти він скидав на банківський рахунок та обмежити з ним будь-які контакти. Для цього потрібно подавати якусь позовну заяву?

Дякую

Відповіді юристів (3)

    Нарбут Тетяна  Миколаївна
    Нарбут Тетяна Миколаївна рік тому

    Адвокат, м. Луцьк, 21 рік досвіду

    Це Вам потрібно подати у виконавчу службу (якщо аліменти стягуються по рішенню суду) відповідну заяву про стягнення аліментів на вказані Вами рахунки з вказанням їх реквізитів.

    Щодо поргоз, образ ... тощо - заява до поліції про психологінче насильство.

    Більш детально та допомога у Вашій ситуації 0660424443

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. В Кримінальному кодексі України та Кодексі України про адміністративні правопорушення передбачені однойменні злочин та адміністративне правопорушення домашнє (сімейне) насильство. Ви можете звернутись до поліції з проханням притягнути Вашого бувшого чоловіка до відповідальності за таке адмінправопорушення. За рішенням суду в рамках обмежувального припису можуть заборонити Вашому екс-чоловікові наближатись до Вас.

    Ви можете звертатись до мене для надання додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань. Я можу, зокрема, написати для Вас текст заяви в поліцію.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Відібрати дитину у матері не так просто - для того потрібні закрнні підстав!

    Відповідно до частини першої та третьої статті 170 Сімейного кодексу України суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених пунктами 2-5 частини першої статті 164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров'я і морального виховання.

    Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема:

    не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання;

    не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення;

    не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей;

    не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі;

    не виявляють інтересу до її внутрішнього світу;

    не створюють умов для отримання нею освіти.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України