Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 27 августа 2022, вопрос №72049 150₴

Составление онлайн договора об обязательстве

Можно получить ответ на вопрос здесь в чате?
Подскажите пожалуйста
Если я не являюсь предпринимателем как и вторая сторона но например вторая сторона что то продает на доске обьявлений.)Могу я оформить онлайн договор со второй стороной,чтоб в договоре была сумма которую я обязуюсь оплатить как только получу деньги от третей стороны+должен оплатить за доставку в две стороны(2потому что если3 сторона не захочет покупать тогда придеться оплату делать и в обратную сторону)
Вопрос:возможно ли составить такой договор и как составить такой договор ещё и онлайн.И как указывать сроки

Ответы юристов (6)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня!

    Якщо Ви хочете отримати повну й предметну консультацію з цього приводу, я повинен мати всі деталі цієї оборутки! Інакше буде складно прописати в угоді всі нюанси, передбачені у Ваших умовах.

    Тисніть кнопку "звернутись \" біля мого профілю, аби ми могли поспілкуватись більш конкретно!

    Карпенко Андрей Владимирович
    23.3%
    Карпенко Андрей Владимирович год назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Здравствуйте!

    Это возможно если у всех участников договора есть электронная цифровая подпись.

    Электронная цифровая подпись (ЭЦП) — вид электронной подписи, который создан путем криптографического преобразования набора электронных данных, добавляется к этому набору или сочетается с ним и позволяет подтвердить его целостность и идентифицировать подписанта. ЭЦП накладывается через личный ключ и проверяется открытым ключом.

    Электронная цифровая подпись является обязательным для аутентификации подписчика электронного документа. Оригиналом электронного документа считается электронный экземпляр с электронной цифровой подписью автора. Электронная цифровая подпись является составной частью инфраструктуры открытых ключей.

    С 7 ноября 2018 в соответствии с законом Украины «О доверительных услуги» электронная подпись может быть в трех категориях:

    • Простой ЭЦП и печать — низкий уровень доверия;
    • Усовершенствованный ЭЦП и печать — средний уровень доверия;
    • Квалифицированный ЭЦП и печать — высокий уровень доверия.

    Согласно только КЭП (квалифицированный электронной подписи) с высоким уровнем доверия отвечает собственноручной (часть 4 статьи 18 Закона о EPG).

    Получив ЭЦП, использовать ключ можно в любых видах электронного документооборота, а также в подписании электронных договоров. При сохранении электронной цифровой подписи отвечает исключительно его владелец, поэтому передавать в свободный доступ запрещается.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович
    20%

    Добрый день.

    Не совсем понятна ситуация, было бы лучше если бы раскрыли ее более полно. Вы покупаете товар, но оплату производите после поступления Вам денежных средств от третьих лиц?

    Любой договор, что бы он был действителен и имел юридическую силу должен быть подписан сторонами. Ви можете заключить такой договор онлайн, если обе стороны будут использовать электронную цифровую подпись и предостережение об этом будет прямо выписано в договоре. В соответствии с Законом Украины "Об электронной цифровой подписи", это приравнивается к собственноручному подписанию договора. Иного варианта в Вашем случае нет.

    Что касается сроков, то необходимо указать срок что срок исполнения договора ограничен действием третьей стороны, но не позднее определённой даты.

    Если есть желание, то Вы можете более полно раскрыть ситуацию и я составлю Вам проект договора

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    13.3%

    Вітаю, Юра!

    Договір скласти реально, однак потрібно знати всі нюанси.

    Натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    Гончаренко Константин
    26.7%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Розглянемо декілька варіантів укладення договору без призначення особистої зустрічі. Один з варіантів, який використовують більшість представників, полягає у тому, що після узгодження фінальної версії документа одна сторона роздруковує та підписує його у двох екземплярах та направляє поштовими службами або кур’єром іншій стороні. Інша сторона підписує обидва екземпляри, залишає один собі, а інший повертає контрагенту. Очевидно, що такий спосіб займає час і потребує додаткових витрат, яких можна уникнути, та ставить під сумнів особу підписанта документа, адже все відбувається поза наглядом сторін.

    Іншим способом, більш зручним та швидшим у плані уникнення зайвих формальностей є укладення договору в електронному вигляді. Відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 р. №851-IV, електронний документ — це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити. А згідно з Законом України «Про електронну комерцію» від 03.09.2015 р. №675-VIII, електронний договір — це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов’язків та оформлена в електронній формі. Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватись електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа.

    Зазначимо, що відповідно до ст. 12 Закону України «Про електронну комерцію», підписати електронний правочин можна за допомогою:

    електронного підпису (може зображуватися у вигляді натискання на віртуальну кнопку «Згоден», «Підтверджую», «Так» тощо);

    електронно-цифрового підпису (слід згадати, що Закон України «Про електронний цифровий підпис» втратив чинність у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги»);

    електронного підпису одноразовим ідентифікатором (комбінація букв та чисел, яка надходить на мобільний номер телефону або e-mail, яку в подальшому необхідно ввести у відповідне віртуальне поле);

    аналога власноручного підпису (факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, іншого аналога власноручного підпису) за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідних аналогів власноручних підписів.

    Відповідно до ст. 205 Цивільного кодексу України, правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Таким чином, цивільне законодавство України прирівнює електронну форму до договорів, укладених у письмовій формі, та надає їй такої ж юридичної сили.

    Вимоги щодо основного змісту електронного договору такі ж, як і для звичайного. Він має містити всі істотні умови, передбачені для відповідного виду договору, інакше може бути визнаний неукладеним або недійсним. Та крім визначених Цивільним кодексом України істотних умов, електронний договір може містити інформацію про: технологію (порядок) укладення договору; порядок створення та накладання електронних підписів сторонами; можливість та порядок внесення змін до умов договору; спосіб та порядок прийняття пропозиції укласти електронний договір (акцепту); порядок обміну електронними повідомленнями та інформацією між сторонами під час виконання ними своїх зобов’язань; технічні засоби ідентифікації сторони; порядок внесення змін до помилково відправленого прийняття пропозиції укласти електронний договір (акцепту); посилання на умови, що включаються до договору, шляхом перенаправлення (відсилання) до іншого електронного документа і порядок доступу до такого документа; спосіб зберігання та пред’явлення електронних документів, повідомлень, іншої інформації в електронній формі та умови доступу до них; умови виготовлення та отримання паперових копій електронних документів; можливість вибору мови, що використовується під час укладення та виконання договору; інші відомості.

    Зазвичай пропозиція про укладення електронного договору може направлятися контрагенту шляхом створення комерційної пропозиції, розміщення пропозиції (оферти) у мережі Інтернет або інших інформаційно-телекомунікаційних системах. Місцем укладення електронного договору є місцезнаходження юридичної особи або місце фактичного проживання фізичної особи, яка є продавцем (виконавцем, постачальником) товарів, робіт, послуг тощо. Електронний договір вважається укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти такий договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.

    Зручно та швидко

    Зараз існують програми, які роблять процес укладення договорів в електронній формі зручним та швидким. Це, наприклад, DocuSign, Вчасно, М.Е.Doc тощо. Деякі програми (наприклад, AXDRAFT) дозволяють не лише здійснити електронне підписання, але й провести автоматизоване укладення та дистанційне погодження тексту документа. Щодо питань, з якими доводилося стикатися на практиці, що надходили від клієнтів, то це сумніви щодо можливості надання таких документів до органів державної влади: чи будуть вони прийняті, якщо такі запити будуть надходити. Суди у своїх рішеннях посилаються на ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», де зазначається, що оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред’явлений у візуальній формі відображення, у т.ч. у паперовій копії. Копією документа на папері для електронного документа є візуальне подання електронного документа на папері, яке засвідчене в порядку, встановленому законодавством.

    Висновок

    Варто відмітити, що використання електронних договорів є досить зручним механізмом для бізнесу в цілому. Це однозначно крок уперед у розвитку корпоративної діджиталізації. Впевнена, що користування такими сервісами зробить бізнес-процеси простішими та позбавить зайвих формальностей, на які зазвичай недоцільно витрачати часові та матеріальні ресурси.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Рибінцев Сергій Сергійович
    16.7%
    Рибінцев Сергій Сергійович год назад

    Адвокат, г. Киев, 15 лет опыта

    Доброго дня!

    Це не зовсі буде он-лайн договір, але оформити ваші договірні відносини ви можете.

    Головною метою є покриття ризиків співпраці? Звертайтесь.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України