Начните консультацию с юристом онлайн
Статус ВПО з 08.08.2022.
Стала на облік в ЦЗ по місцю проживання з 04.07.2022.
До цього була ФОП (1 гр. спрощена система оподаткування).
При розрахунку середньоденного заробітку для виплати допомоги по безробіттю враховано 12 днів травня 2022 року, в травні не нараховано та не сплачено ЄСВ згідно з ЗУ 2120. Це суттєво вплинуло на розмір середньоденного заробітку та на розмір допомоги по безробіттю. Вважаю, що при проведенні розрахунку не враховано умови Постанови КМУ від 26.04.2022 № 486. Тому місяці, в яких ФОП було звільнено від сплати ЄСВ потрібно взагалі виключити з розрахунку. Прошу надати відповідне роз"яснення.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Процедура, умови нарахування та виплати допомоги по безробіттю визначені статтями 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (зі змінами) (далі – Закон) (посилання на нормативний документ, розміщений на офіційному сайті ВРУ) та Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06.04.2020 № 624 (далі – Порядок № 624).
Зокрема, частиною першою статті 23 Закону передбачено, що застрахованим особам, визнаним в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Держреєстр), розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (зі змінами) (далі – Порядок № 1266), залежно від страхового стажу: до 2 років - 50%; від 2 до 6 років – 55%, від 6 до 10 років – 60%, понад 10 років -70%.
Залежно від тривалості безробіття допомога по безробіттю зменшується і виплачується у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів 100 відсотків; протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків; надалі – 70 відсотків.
Порядком № 1266 передбачено, що середня заробітна плата обчислюється центрами зайнятості з використанням даних Держреєстру.
Відповідно пункту 10 розділу ІІ Порядок № 624, якщо на восьмий день з дати реєстрації безробітного, який є застрахованою особою, відсутні дані в повному обсязі для обчислення страхового стажу та середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, що встановлюється правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Будуть питання, тисніть кнопку "звернеутись" біля мого профілю.
Дякую, але мене цікавить питання правильность розрахунку середньоденної заробітної плати в звязку із змінами, внесеними Постановою КМУ від 26 квітня 2022 р. № 486 до моєї ситуації.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеТам додалося тільки це:
1. Абзац шостий пункту 2 доповнити реченням такого змісту: “З розрахункового періоду також виключається час, за який відсутні дані про нараховану заробітну плату працівника внаслідок проведення бойових дій під час дії воєнного стану.”.
2. Абзац третій пункту 3 доповнити реченням такого змісту: “Якщо період, за який нараховано премію чи іншу заохочувальну виплату, працівником відпрацьовано частково, під час обчислення середньої заробітної плати враховується сума у розмірі не більше фактично нарахованої суми премії чи іншої заохочувальної виплати.”.