Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Як бути у випадку, коли отримали наказ про відправку на позицію яка обстрілюється артилерією без озброєння та захисту? Відмова від наказу веде за собою кримінальну відповідальність
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Днепр, 11 лет опыта
Вітаю.
Слід написати рапорт, що готові до виконання наказу, та з метою зменшення загиблих та інших втрат прохаєте надати наступну підтримку ___. Даний рапорт подати та зареєструвати.
Також телефонуйте на 1545 з проханням зареєструвати звернення, що командування направляє на позиції без належної підтримки, що в свою чергу призводить до людських жертв
дякую. Будемо писат
Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта
Доброго дня.
Відповідальність військових за невиконання наказу командира
Військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення та провини несуть з урахуванням бойового імунітету, визначеного законом “Про оборону України” дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.
Не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка відмовилася виконувати явно кримінально протиправний наказ або розпорядження.
Якщо ж особа виконала явно кримінально протиправний наказ або розпорядження, то вона підлягає кримінальній відповідальності на загальних підставах. Якщо при цьому вона не усвідомлювала і не могла усвідомлювати кримінально протиправного характеру наказу чи розпорядження, то відповідальності підлягає тільки командир, яка віддав цей наказ чи розпорядження.
При непокорі чи опорі підлеглого командир зобов’язаний для відновлення порядку вжити всіх передбачених статутами ЗСУ заходів примусу аж до притягнення його до кримінальної відповідальності.
Відповідно до статті 402 Кримінального кодексу України непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу, вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Невиконання наказу начальника, вчинене за відсутності ознак непокори, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років (стаття 403 Кримінального кодексу України).
Отже, виконанню підлягає тільки законний наказ. Явно злочинним слід вважати наказ, злочинний характер якого очевидний, зрозумілий як для того, хто його віддає, так і для того, кому він адресований, а також для інших осіб. Тобто злочинність такого наказу повинна бути очевидною і не викликати сумнівів.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня Вадиме!
Відповідно до статті 37 розділу І, частини І Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовець для того, щоб переконатися, чи правильно підлеглий зрозумів відданий наказ, командир (начальник) може зажадати від нього стисло передати зміст наказу. У свою чергу, підлеглий має право звернутися до командира з проханням уточнити наказ.
Про виконання або невиконання наказу військовослужбовець зобов’язаний доповісти командирові (начальникові), який віддав наказ, і своєму безпосередньому командирові (начальникові), а також вказати причини невиконання наказу або його несвоєчасного (неповного) виконання. Якщо військовослужбовець розуміє, що він неспроможний виконати наказ своєчасно та у повному обсязі, він про це зобов’язаний доповісти вищезазначеним особам негайно.
Тому у випадках невпевненості у можливості виконати наказ ми радимо писати рапорт про уточнення наказу, обов’язково в ньому зазначаючи про те, що Ви НЕ відмовляється виконувати наказ. Це передбачено наступними нормативно-правовими актами:
Будуть питання, натискайте кнопку "звернутися" біля мого фото!