Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 18 сентября 2022, вопрос №73147

На какое пособия я имею право?

Какое пособия я могу получать на дитей? 13 лет 11лет 7 лет. Я осталась без работы так как проблемы с обучением младшего ребенка. В ц.занятости не стою . Могу я хоть что то получать от государство? Раньше была графа по уходу за ребёнком до 18 лет. Это октуально?

Ответы юристов (2)

    Мамай Ірина Євгеніївна

    ДОбрий вечір,

    Саме на дітей якість виплати можливі за умови, що у вас статус матері-одиначки або діти-інваліди. В іншому випадку можна оформити допомогу малозабезпеченій сім'ї.

    Допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

    Допомога призначається на кожні шість місяців.

    Розмір допомоги визначається як різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.

    Як отримати допомогу

    Зверніться до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Необхідні документи:

    • паспорт чи документ, який посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї;
    • довідка про склад сім’ї;
    • декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);
    • довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Багатодітна сім’я – це сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожен із подружжя або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом із трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

    До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

    Допомога призначається в розмірі 2100 гривень.

    Державна допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

    У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

    Для призначення допомоги одному з батьків, із яким постійно проживає дитина, необхідно подати такі документи:

    • заява
    • посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу)
    • свідоцтва про народження всіх дітей (із пред’явленням оригіналів)

    У разі досягнення дитиною з багатодітної сім’ї 6-річного віку подається посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу).

    Виплата допомоги припиняється у разі:

    • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
    • нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
    • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення його батьківських прав;
    • влаштування дитини на повне державне утримання;
    • зарахування дитини на цілодобове перебування (від чотирьох ночівель на тиждень) до інтернату (пансіону), закладу загальної середньої освіти (за винятком спеціальних закладів освіти, закладів освіти III ступеня, ліцеїв, що забезпечують здобуття виключно профільної середньої освіти, та випадків, коли батьки сплачують повну вартість утримання дитини в закладі);
    • перебування отримувача допомоги в місцях позбавлення волі за рішенням суду;
    • втрати статусу багатодітної сім’ї;
    • подання отримувачем допомоги заяви про припинення виплати допомоги;
    • смерті дитини;
    • смерті отримувача допомоги.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України