Начните консультацию с юристом онлайн
Хочу открыть ФОП для того что-бы принимать платежи через интернет. Суть платежей - пополнение мобильного телефона. С платежа в 200 грн мой заработок - 10 грн. Какой квэд выбрать, и какую систему налогообложения?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Адвокат, 24 года опыта
Доброго дня.
Щодо КВЕД, то Вам підійде, КВЕД 82.99: Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.
Цей клас включає:
- забезпечення стенографічного документування та стенографічного запису судових засідань та транскрипцію (переписування) записаних матеріалів, таких як:
судові доповіді або послуги із стенографування громадські стенографічні послуги- введення титрів між кадрами в реальному часі (тобто одночасно) із трансляцією телевізійних програм, зустрічей, засідань, конференцій
- послуги з нанесення кодів адрес
- послуги з нанесення штрих-кодів
- послуги організацій зі збирання коштів на контрактній основі або за винагороду
- послуги з вилучення коштів за несплату
- послуги із збирання грошей за паркування автомобілів
- діяльність незалежних аукціоністів
- адміністрування програм лояльності
- перепродаж стартових пакетів та скретч-карток поповнення рахунку мобільного зв’язку без активації послуги зв’язку (з Консультаційного центру)
- інша допоміжна діяльність, яка надається підприємствам, не віднесена до інших угруповань.
Щодо обрання групи оподаткування то все залежить від того, яку суму заробітку Ви очікуєте. Я би радив розпочати з 2 групи спрощеного оподаткування. 2 група має обмеження дохід за 2022 рік до 5 421 000 грн, максимум 10 найманих працівників. Під час дії воєнного стану, платники вказаної групи можуть не сплачувати єдиний додаток та ЄСВ та відповідно не подавати звітність. В період після воєнного стану - єдиний податок - до 20% мін. ЗП, що дорівнює в 2022 році 1300 грн. + ЄСВ.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, г. Чернигов, 11 лет опыта
Доброго дня.
82.99|Надання інших допоміжних комерційних | 74.85* | 8299 | | |послуг, н. в. і. у. |---+---| | | | 74.87* | 8299 | | | |---+---| | | | 75.13* | 8299
https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vb457609-10?fi...
Цей клас включає:
- забезпечення стенографічного документування та стенографічного запису судових засідань і транскрипцію (переписування) записаних матеріалів, таких як:
- судові доповіді або послуги зі стенографування
- громадські стенографічні послуги
- уведення титрів між кадрами в реальному часі, тобто одночасно із трансляцією телевізійних програм, зустрічей, засідань, конференцій
- послуги з нанесення кодів адрес
- послуги з нанесення штрих-кодів
- діяльність організацій зі збирання коштів на благодійні потреби, що їх здійснюють за винагороду або на основі контракту
- послуги з вилучення коштів за несплату
- послуги зі збирання грошей за паркування автомобілів
- діяльність незалежних аукціоністів
- адміністрування програм лояльності
- перепродаж стартових пакетів і скретч-карт поповнення рахунку мобільного зв'язку без активації послуги зв'язку
- іншу допоміжну діяльність, яку надають підприємствам, не віднесену до інших угруповань
Цей клас не включає:Обирайте 2 чи 3 спрощену групу систему оподаткування.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Ігоре!
РАДИВ БИ ОДНОЗНАЧНО ЗУПИНИТИСЬ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ 2 ГРУПИ.
ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ДАНУ ГРУПУ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ, МОЖНА ПРОЧИТАТИ ТУТ:
ЩОДО КВЕДІВ, ТО НАЙБІЛЬШЕ ПІДІЙДЕ КВЕД 82.99.
ФОП за КВЕД 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.
Цей клас включає:Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта
Добрый день! Полностью согласен с коллегами, вам подойдут квед 82.99, выбирайте 2-ую или 3-ую группу единого налога. Чтобы определится какая вам группа нужна, ознакомьтесь с различиями в этих группах https://ua.prostopravo.com.ua/prava_biznesu/opodat...
Также обратите внимание на применение кассового аппарата (РРО) в вашей деятельности, нужно ли вам это или нет https://thepage.ua/business/rro-dlya-fop-s-1-yanva... https://cityhost.ua/blog/rro-chto-eto-takoe-i-komu...
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ігоре!
Ван КВЕД - 8299 - надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.
Він включає:
- забезпечення стенографічного документування та стенографічного запису судових засідань та транскрипцію (переписування) записаних матеріалів, таких як:
судові доповіді або послуги із стенографування громадські стенографічні послуги
- введення титрів між кадрами в реальному часі (тобто одночасно) із трансляцією телевізійних програм, зустрічей, засідань, конференцій
- послуги з нанесення кодів адрес
- послуги з нанесення штрих-кодів
- послуги організацій зі збирання коштів на контрактній основі або за винагороду
- послуги з вилучення коштів за несплату
- послуги із збирання грошей за паркування автомобілів
- діяльність незалежних аукціоністів
- адміністрування програм лояльності
- перепродаж стартових пакетів та скретч-карток поповнення рахунку мобільного зв’язку без активації послуги зв’язку (з Консультаційного центру)
- інша допоміжна діяльність, яка надається підприємствам, не віднесена до інших угруповань.
ТЕПЕР ЩОДО ПОДАТКІВ...
Про всяк випадок даю Вам максимально розгорнуту відповідь на Ваше питання:
Досить умовно, всі податки з бізнесу можна розділити на 4 групи:
Прямі податки,
Непрямі податки,
Податки, пов’язані з оплатою праці,
та Інші податки.
Розмір прямих податків залежить від фінансових результатів діяльності (прибутку або доходу). До них належать податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб – підприємців та єдиний податок.
Непрямі податки не пов’язані з прибутковістю бізнесу. Їх розмір залежить від обсягів виробництва та реалізації товарів або послуг. До них належать податок на додану вартість (ПДВ) та акцизний податок.
Коли йде мова про вибір системи оподаткування, то на увазі перш за все маються прямі податки, а також непрямі податки. Податки, пов’язані з оплатою праці найманих працівників, та більшість інших податків не залежить від обраної системи оподаткування, а визначається наявністю чи відсутністю у компанії відповідних об’єктів оподаткування.
У вас є такий вибір:
Загальна система оподаткування (з ПДВ або без – залежить від обсягів реалізації);
Єдиний податок без ПДВ;
Єдиний податок 3-ї групи з ПДВ.
Слід мати на увазі, що деякі види діяльності не дозволяють застосування єдиного податку (спрощеної системи оподаткування). До них належать всі види фінансового посередництва, виробництво та продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пива та столових вин), видобуток корисних копалин, виробництво дорогоцінних металів, реалізація антикваріату, та деякі інші види діяльності.
ФОП
ЗАГАЛЬНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ ФОП У МИРНИЙ ЧАС.
Фізична особа – підприємець, який обрав загальну систему оподаткування сплачує такі податки з чистого доходу (тобто різниці між виручкою та документально підтвердженими витратами):
податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків,
єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за ставкою 22 відсотки, та
військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.
Сукупна ефективна ставка оподаткування чистого доходу підприємця становить 34 відсотки (в силу специфічних правил розрахунку, вона дещо менша за суму ставок трьох податків).
Крім цього, підприємець на загальній системі оподаткування має сплачувати ПДВ, але тільки після того, як сума його виручки перевищить 1 мільйон грн. за 12 місяців. До того моменту він може або не платити податок на додану вартість взагалі, або добровільно зареєструватися платником ПДВ.
Ставка ПДВ складає 20 відсотків різниці між вартістю реалізованих товарів та послуг та вартістю товарів та послуг, придбаних у платників ПДВ. На медикаменти діє пільгова ставка 7 відсотків. На практиці сума ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, обчислюється за досить складними правилами. Але доволі приблизно можна вважати, що вона дорівнює 1/6 (16,67%) суми чистого доходу (до вирахування прямих податків) та витрат на оплату праці (включаючи податки на фонд оплати праці).
Як бачите, сукупне податкове навантаження підприємця на загальній системі оподаткування досить велике. Крім того, сам розрахунок суми податків доволі складний. Тому у багатьох випадках є сенс розглянути застосування спрощеної системи оподаткування.
СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ ФОП У МИРНИЙ ЧАС.
Для ФОП існує три групи єдиного податку, ставка єдиного податку залежить від обраної групи.
ПЕРША ГРУПА – це підприємці без найманих працівників, що здійснюють роздрібну торгівлю на ринках або надання побутових послуг населенню. Друга група єдиного податку – підприємці, що мають не більше 10 найманих працівників та займаються торгівлею, виробництвом, наданням побутових послуг населенню та платникам єдиного податку, утримують кафе та ресторани. Всі інші підприємці належать до третьої групи.
Крім обмежень за видами діяльності та кількістю найманих працівників, існують і обмеження щодо максимальної річної суми виручки підприємців – платників єдиного податку:
1 група – 300 тис. грн.;
2 група – 1 млн. 500 тис. грн.;
3 група – 5 млн. грн.
Для ФОП 3-ї групи ставка єдиного податку встановлена у відсотках від виручки (5 відсотків), а для ФОП 1-ї та 2-ї груп – у фіксованій щомісячній сумі, що встановлюється органами місцевого самоврядування (не більше 10% прожиткового мінімуму для 1-ї групи та не більше 20% мінімальної зарплати для 2-ї групи ФОП).
Крім єдиного податку, підприємці всіх груп сплачують ЄСВ у фіксованій сумі, що дорівнює 22 відсотка мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня 2018 року це становить 819.06 грн. на місяць).
Підприємці – платники єдиного податку не зобов’язані сплачувати податок на додану вартість, але ФОП 3-ї групи може добровільно зареєструватися платником ПДВ. В такому випадку він сплачуватиме єдиний податок за зменшеною ставкою (3 відсотка замість 5).
ВИБІР СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ ФОП У МИРНИЙ ЧАС.
Яка система оподаткування є найбільш привабливою для використання?
На перший погляд відповідь є очевидною – спрощена система оподаткування. Але це не завжди вірно. Щоб більш-менш точно розрахувати суму податків, яку треба буде заплатити у випадку обрання тієї чи іншої системи оподаткування, необхідно знати прогнозні суми виручки та витрат, що не завжди можливо. Але для типових випадків ми можемо надати рекомендації, базуючись на знанні типових економічних показників, навіть без проведення точних розрахунків.
Якщо ви плануєте надавати бізнес-послуги, обирайте 3 групу єдиного податку, без ПДВ (за ставкою 5 відсотків), а якщо виключно побутові послуги – то першу або другу групу, залежно від наявності найманих працівників та запланованого обсягу виручки.
У разі здійснення роздрібної торгівлі (крім торгівлі алкоголем, тютюном, пальним, автомобілями, ювелірними виробами), обирайте 2 групу єдиного податку. Якщо ви здійснюєте роздрібну торгівлю пивом або столовими винами, ви теж можете обрати цю групу.
Якщо ви плануєте продавати підакцизні товари (алкоголь, тютюн, автомобілі), вам доведеться здійснювати цю діяльність на загальній системі оподаткування, але якщо виручка за 12 місяців не перевищує 1 млн. грн., то вам при цьому не обов’язково реєструватися платником ПДВ.
Якщо ви плануєте продавати ювелірні вироби, то вам буде вигідніше бути платником єдиного податку 3-ї групи (за умови, що ваша націнка складає не менше за 20 відсотків роздрібної ціни).
Також обирайте 2 групу, якщо плануєте здійснювати виробництво товарів (крім підакцизних) у невеликих обсягах (менше 1,5 млн. грн. на рік). Якщо ж ваші обсяги перевищують цей показник (але не більше 5 млн. грн. на рік), доцільно обрати:
єдиний податок 3-ї групи за ставкою 3 відсотки, зі сплатою ПДВ, у разі придбання сировини та матеріалів у платників ПДВ;
єдиний податок 3-ї групи за ставкою 5 відсотків, без сплати ПДВ, у разі придбання сировини та матеріалів у неплатників ПДВ.
У разі здійснення оптової торгівлі у обсягах більше 5 млн. грн. на рік вам доведеться обрати загальну систему оподаткування з ПДВ, але якщо виручка не перевищує цю суму, ви маєте вибір – обрати загальну систему або спрощену. В такому разі:
Оберіть загальну систему оподаткування, якщо ваша маржа менша за 15 відсотків ціни продажу;
Якщо вашими покупцями є неплатники ПДВ, а ваша маржа більша за 20 відсотків ціни продажу, обирайте спрощену систему за ставкою 5 відсотків (без ПДВ);
Якщо ви придбаваєте товари у платників ПДВ та реалізуєте також платникам ПДВ, а ваша маржа більша за 20 відсотків ціни продажу, оберіть спрощену систему із сплатою ПДВ, ставка єдиного податку складатиме при цьому 3 відсотка
ЗМІНИ ДО ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ НА ЧАС ВІЙНИ
У зв'язку з військовою агресією рф проти України Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», яким підрозділ 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу доповнено пунктом 9, який визначає особливості справляння єдиного податку під час воєнного, надзвичайного стану на території України.
З 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розділу XIV Кодексу застосовуються з урахуванням особливостей, зокрема, платниками єдиного податку третьої групи можуть бути ФОП та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень. Без обмежень щодо кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах.
Не зможуть обрати спрощену систему оподаткування зі сплатою єдиного податку за ставкою 2% доходу:
суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи- підприємці), які здійснюють:
- діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
- обмін іноземної валюти;
- виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);
- видобуток, реалізацію корисних копалин;
страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи - накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;
представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;
фізичні та юридичні особи - нерезиденти.
Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.
Для новостворених зареєстрованих в установленому законом порядку суб'єктів господарювання термін для подання Заяви становить 10 днів з дня державної реєстрації. Такі суб'єкти господарювання вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи з дня їх державної реєстрації.
Діючі суб'єкти господарювання з метою обрання спрощеної системи оподаткування зі ставкою 2% доходу також можуть подати до контролюючого органу Заяву.
У спеціальному полі «ставка у відсотках до доходу» рядка 5.1.1 «Обрана ставка єдиного податку під час переходу на спрощену систему оподаткування» Заяви зазначається ставка у розмірі 2% єдиного податку.
Відсоткова ставка для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, визначені пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, встановлюється у розмірі 2% доходу.
Такі платники звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
1) податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених абзацами другим і третім підпункту 133.1.1 та підпунктом 133.1.4 пункту 133.1 статті 133 Кодексу;
2) ПДФО у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку (фізичної особи) та оподатковані згідно з главою 1 розділу XIV Кодексу;
3) ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України;
4) земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотки доходу для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування).
Крім того, платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотки доходу, тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї)), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї)), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.
Для платників податків, у т. ч. для платників єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотки доходу, передбачено звільнення від нарахування та сплати:
-загального мінімального податкового зобов'язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки;
-екологічного податку за об'єкти оподаткування, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.
Платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені цим пунктом, звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Таким чином, застосування ставки податку у розмірі 2 відсотки доходу передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку (як у випадку застосування ставки єдиного податку у розмірі 5 відсотків доходу).
Суб'єктам господарювання, які оберуть третю групу єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу та на час переходу на спрощену систему оподаткування перебуватимуть у статусі платника ПДВ, реєстрація платника ПДВ не анулюється, а є призупиненою.
При цьому такі платники податку позбавляються права на складання податкових накладних та розрахунків коригування за операціями, дата виникнення податкових зобов'язань за якими припадає (припадала) на період перебування такого суб'єкта господарювання на третій групі єдиного податку зі ставкою 2 відсотки доходу.
Після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку третьої групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених цим пунктом.
Крім того, платники єдиного податку мають право самостійно відмовитись від використання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому було прийнято таке рішення, або втрачають право на використання таких особливостей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому було перевищено передбачений Кодексом граничний обсяг доходу (10 млрд гривень).
СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ ТОВ.
На відміну від підприємців, які можуть застосовувати одну з трьох груп єдиного податку, юридичні особи обмежені у своєму виборі лише 3-ю групою. Ставка податку для них складає 5 відсотків від обороту, а у разі добровільної реєстрації платником ПДВ – 3 відсотки.
Обмеження щодо максимальної річної суми виручки для юридичних осіб – платників єдиного податку таке саме, як і для ФОП 3-ї групи, тобто 5 млн. грн.
ВИБІР СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ ТОВ.
Для юридичної особи правильний вибір системи оподаткування є більш складним завданням, ніж для підприємця – фізичної особи. Найбільш точно це можна зробити шляхом порівняння результатів розрахунків кількох альтернативних варіантів з використанням прогнозних сум доходів та витрат. За відсутності таких даних можна лише надати рекомендації загального характеру. Отже:
Якщо ваша маржа (різниця між виручкою та витратами) менша за 10-12 відсотків – завжди обирайте загальну систему;
Якщо ваша маржа більша за 25-30 відсотків – однозначно оберіть спрощену систему;
Якщо ваша маржа складає 15-20 відсотків – оберіть загальну систему, якщо ви не є платником ПДВ, у разі ж сплати ПДВ краще буде обрати спрощену систему.
ОТЖЕ У ВАЩОМУ ВИПАДКУ ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ТОГО, ЯКУ САМЕ СПЕЦИФІКУ МАЄ ВАШ БІЗНЕС:
ЦЕ ТОРГІВЛЯ, ВИРОБНИЦТВО ЧИ ПОСЛУГИ?
ЧИ БАГАТО У ВАС ПОТОЧНИХ ВИТРАТ ЧИ НАВПАКИ?
ТОЩО.
ДУМАЮ, В ТОМУ, ЩО Я ВАМ НАПИСАВ, РОЗІБРАТИСЯ НЕ СКЛАДНО, Й КІНЦЕВИЙ ВИБІР ВИ ЗМОЖЕТЕ ЛЕГКО ЗРОБИТИ САМІ.
Якщо будуть питання та зацікавлять подробиці (усього тут не розкажеш - форм ат не дозволяє!), звертайтесь до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Успіхів Вам!
Адвокат, 6 лет опыта
Приветствую, Игорь.
Относительно КВЭДа: учитывая Вашу специфику, одного КВЭДа будет явно недостаточно. То есть помимо основного КВЭДа 82.99, я бы рекомендовал указать несколько дополнительных КВЭДов, таких как:
47.91 – Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет.
46.19 – Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту.
63.12 – Веб-портали.
Относительно системы налогообложения: вторая группа упрощенной системы налогообложения.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Якщо зазначена діяльность зазначена в статуті ТОВ, або ФОП 2 ЧИ 3 групи та КВЕД 63.12 є у державному реєстрі, то цього достатньо для створення веб-сайту.
сайт є результатом комп’ютерного програмування, його можна розцінити об’єктом авторського права як комп’ютерна програма (ст. 433 ЦКУ та ст. 8 ЗУ Про авторське право);
Обираєте мету створення сайту, та витрати на утримання сайту проводите, як фактичні витрати підприємства.
Згода на обробку персональних даних є обов язковою згідно ст.8 ЗУ Про захист персональних даних
Також необхідно розробити правила користування сервісом та розмістити їх на сайті доступною мовою, аби користувач міг погодитися з ними.
Інформацію про перерахування відсотка за користування послугами сервісу теж потрібно прописати у правилах та чітко зазначити, що відсоток - винагорода компанії за користування послугами та сервісами на сайті. Користувач має поставити відповідну "галочку" про згоду з правилами та обробкою персональних даних.
Кошти можете отримувати на рахнок товариства , ВІД БУДЬ-ЯКОГО КОНТРАГЕНТА (Країни), необхідно лише відкрити валютні рахунки зареєстровані на ТОВ чи ФОП
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго вечора!
Раджу обрати основним КВЕД 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у., а додатковим 63.12 Веб-портали. Вибирайте 3-ю групу єдиного податку — зможете надавати послуги будь-яким контрагентам, у тому числі іноземним, отримувати дохід у гривні та валюті. Звичайно на 2-й групі теж можна працювати, але ваші можливості будуть обмежені, адже надавати послуги ви зможете лише платникам єдиного податку та населенню (пп. 2 п. 291.4 ПКУ). І не зможете працювати з юрособами на ЗС та іноземними замовниками.
Реєстрація ФОП:
Вам потрібно подати держреєстратору заяву про реєстрацію підприємцем і заяву про застосування спрощеної системи.
Реєструють ФОП за місцем проживання, тобто, якщо зараз проживаєте в Дніпрі, а зареєстровані в Хмельницькому, реєструвати ФОП маєте в Хмельницькому, подавати звітність і платити податки треба теж туди. Їхати для цього в Хмельницький не обов'язково.
Дистанційно зареєструвати ФОП можна через сервіс «Дія». Попередньо треба одержати ключ ЕЦП у будь-якій податковій або в ПриватБанку, якщо ви клієнт цього банку.
Податкова видає електронний підпис безкоштовно на два роки, Приват — теж безкоштовно, але на рік. Ми рекомендуємо використовувати електронний підпис від ДПС, адже його підтримують усі державні сервіси.
Також вам доведеться зареєструвати книгу обліку доходів: норми про скасування обов'язку вести книгу поки не прийняті, тому зареєструвати й вести книгу ви зобов'язані.
Звітність і податки:
Якщо зареєструєтеся в другому кварталі 2022 року, то за перше піврічча вам треба буде подати декларацію з ЄП, навіть якщо не встигнете отримати дохід.
Якщо дохід буде, покажете його в декларації, і треба буде сплатити 5% податку із цієї суми.
Також потрібно буде сплатити ЄСВ — 1320 грн/міс, або 3960 грн в квартал. Подати звіт з ЄСВ за 2022 рік вам слід до 9 лютого 2022 року.
Актуальні рахунки для сплати податків і зборів дивіться в кабінеті платника, вкладка «Стан розрахунків з бюджетом».
Ви пишете, що збираєтеся працювати віддалено. Подавати звітність ви зможете онлайн через кабінет платника або один із сервісів, як і платити податки з рахунку.
Оплата на особисту картку:
Підприємець не має права приймати оплати від клієнтів на особисту картку фізособи, тому вам треба відкрити підприємницький рахунок, але банки видають картку до рахунку, і гроші, які вам будуть перераховувати на цю картку, відображатимуться на рахунку ФОП.
Але знову ж, якщо ви працюватимете за договором, гроші за послуги вам будуть перераховувати за реквізитами рахунку.
Що стосується оплат із такої картки, не варто використовувати її для оплат особистих покупок або перерахування грошей друзям, родичам, знайомим, щоб ці платежі не виглядали як виплата доходу ФОП або фізособам.
Документи та облік:
Уважно поставтеся до складання й зберігання документів, пов’язаних із веденням діяльності. Вони вам знадобляться не лише в разі виникнення спірних ситуацій із замовниками, а й на випадок податкової перевірки.
Документи за угодами підтверджують отримання доходу й суми у вашій звітності.
У вас повинні бути договори, акти надання послуг.
Банківська виписка з підприємницького рахунку стане у пригоді як доказ, що всі свої безготівкові доходи ви відобразили у звітності. За нею можна відстежити, за що, від кого й коли отримали гроші, кому й коли повернули.
Успіхів!