Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 28 вересня 2022, питання №73665

Виїзд чоловіка за умовами законопроекту #8029

Доброго дня. Хотіла б дізнатись. Я зараз перебуваю за кордоном,а саме в Німеччині. Я вагітна на 8 місяці вагітності. Чоловік знаходиться в Україні. Що нам потрібно для того,щоб він виїхав до мене в Німеччину,на пологи? Дуже зацікавив законопроект ,тому звертаюсь до Вас за консультацією. Дякую за відповідь.

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Відповідно до вказаного законопроекту, В умовах воєнного стану для виїзду з України громадяни України, які входять до категорій, яким законодавчими, або іншими нормативними актами встановлено заборону на виїзд з України на час дії воєнного стану, мають додатково надати рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон (у тому числі для перевезення гуманітарних вантажів), або документи, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у зарубіжному навчальному закладі, або письмове погодження на виїзд за кордон від територіального центру комплектування та соціальної підтримки, або документи, які підтверджують: наявність рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском у розмірі не менше 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (який встановлений на час виїзду), кошти з якого громадянин не може використовувати за межами України, передачу відповідному банку нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов’язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском коштами в сумі, яка дорівнює мінімум розміру податків з мінімальної заробітної плати (на час перерахунку), за кожен місяць (або частину місяця) перебування за кордоном під час дії в Україні воєнного стану, та дозвіл відраховувати з рахунку з гарантійним внеском передбачену в цьому абзаці мінімальну суму на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України після завершення кожного місяця, протягом якого громадянин перебував за межами України під час дії воєнного стану (або якщо громадянин не повідомив банк про повернення в Україну). Громадяни, які виїхали з України під час дії воєнного стану на умовах, передбачених в абзацах другому і третьому частини четвертої цієї статті, для в’їзду в Україну мають додатково надати підтвердження виконання ними цих умов.

    Але сказаний законопроект тільки переданий в профільний комітет для ознайомлення і коли він буде переданий на розгляд Верховної Ради та чи буде переданий взагалі, невідомо.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Анастасія!

    Такий законопроект дійсно існує.

    Його зараєстровано за № 8029 про внесення змін до Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" щодо порядку виїзду громадян за кордон в особливий період на умовах гарантованої фінансової підтримки Збройних Сил України.

    Зокрема, в новій редакції планують викласти статтю 2 Закону "Документи, що дають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд в Україну".

    "В умовах воєнного стану для виїзду з України громадяни України, які входять до категорій, яким законодавчими, або іншими нормативними актами встановлено заборону на виїзд з України на час дії воєнного стану, мають додатково надати рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон (у тому числі для перевезення гуманітарних вантажів), або документи, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у зарубіжному навчальному закладі, або письмове погодження на виїзд за кордон від територіального центру комплектування та соціальної підтримки, або документи, які підтверджують:

    - наявність рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском у розмірі не менше 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (який встановлений на час виїзду), кошти з якого громадянин не може використовувати за межами України,

    - передачу відповідному банку нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов'язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском коштами в сумі, яка дорівнює мінімум розміру податків з мінімальної заробітної плати (на час перерахунку), за кожен місяць (або частину місяця) перебування за кордоном під час дії в Україні воєнного стану, та дозвіл відраховувати з рахунку з гарантійним внеском передбачену в цьому абзаці мінімальну суму на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України після завершення кожного місяця, протягом якого громадянин перебував за межами України під час дії воєнного стану (або якщо громадянин не повідомив банк про повернення в Україну).

    Громадяни, які виїхали з України під час дії воєнного стану на умовах, передбачених в абзацах другому і третьому частини четвертої цієї статті, для в'їзду в Україну мають додатково надати підтвердження виконання ними цих умов. Громадяни України, які виїхали з України під час дії воєнного стану не на умовах, передбачених у частині четвертій цієї статті, і не мають документів, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, для в'їзду в Україну мають добровільно перерахувати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України суму, яка дорівнює 10 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних громадян (офіційно встановлених в Україні на день в'їзду в Україну), за кожен місяць перебування за межами України під час дії воєнного стану".

    Проте, станом на сьогодя у відповідності з карткою законопроекту він знаходиться на стадії ознайомлення в профільних Комітетах та у депутатів. Перспектива його прийняття в такому вигляді чи взагалі поки що невідома.

    Будуть питання, звертайтесь до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України