Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 07 октября 2022, вопрос №74128

Нужно ли вступать в наследство если наследники проживали вместе с наследодателем?

Две дочки (совершеннолетние) проживали вместе с наследодателем (мамой) на протяжении 30 лет. Нужно ли идти к нотариусу или прием наследства осуществляется автоматически, и к нотариусу нужно обратиться только для его оформления?

Ответы юристов (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Владиславе.

    Якщо вони проживали на момент смерті, вони вважаються такими, що прийняли спадщину.

    Але до нотаріуса я б все таки радив звернутись.

    У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку «Звернутися»

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Владиславе!

    Аби законно прийняти нерухомість і переоформити на себе, треба ОБОВ'ЯЗКОВО ЗВЕРНУТИСЬ до нотаріусу для відкриття справи про спадщину!

    Будуть додаткові питання, тисніть відповідну зелену кнопку біля мого профіля. Буду радий надати всебічну правову допомогу!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 года назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Якщо спадкоємець фактично проживав зі спадкодавцем та був зареєстрований за однією адресою з ним, то він спадкує автоматично. Він вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не відмовився від неї. Такому спадкоємцю для прийняття спадщини необов'язково звертатись до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Проте такому спадкоємцю для прийняття спадщини потрібно звернутись до нотаріуса після спливу терміну для прийняття спадщини (зараз він продовжений з шести до десяти місяців) для отримання свідоцтва про право на спадщину.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу, зокрема, надати Вам детальну розгорнуту юридичну консультацію з цього питання.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA