Начните консультацию с юристом онлайн
Сестра - 13, років. Громадянка України, але наразі проживає з матір'ю в Польщі з квітня 2022 року
Чи можу, я, також громадняка України (повнолітня) перетинати кордон з неповнолютньою сестрою з Польщі в Італію в туристичних цілях за наявності у обох біометричних паспортів на 3-4 дні
Якщо так, то які потрібні документи?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта
Доброго дня! На час запровадження в Україні правового режиму воєнного стану діють положення абзацу тринадцятого пункту 2-3 Правил (Правил перетинання державного кордону громадянами України), відповідно до яких:Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ТАК, ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.
НЕОБХІДНО МАТИ ПІДТВЕРДЖУЮЧИ ДОКУМЕНТИ, ЩО ВИ СЕСТРИ (СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ).
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Виїзд дитини (до 16 років) в супроводі батьків та інших осіб у воєнний час:
На час запровадження в Україні правового режиму воєнного стану діють положення абзацу тринадцятого пункту 2-3 Правил, відповідно до яких:Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Аліно!
Чи можу я (25 років), перетнути кордон з рідною сестрою, якій менеше 16 років? - так, можете.
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.
2. Перетинання громадянами України (далі - громадяни) державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю (далі - пункти пропуску), якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну:
1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
2-2. Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону. При цьому в разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів.
{Абзац тринадцятий пункту 2-3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 383 від 29.03.2022}
Зверніть увагу, що прикордонники надають консультації в телефонному режимі:
Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.
Також можете телефонувати до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.
Пишіть, якщо виникнуть додаткові питання.
Всього найкращого!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Аліно.
Дивіться, наскільки я зрозумів, мова йде про перетин кордону вже іноземних країн, зокрема з Польщі до Італії.
У такому випадку Вам потрібно оформити у консульстві України в Польщі дозвіл на супровід дитини від мами. Ну, і звичайно, паспорти. З такими документами не думаю, що можуть бути проблеми.
Але тим не менше, раджу уточнювати такі питання безпосередньо в дипломатичному представництві України в Польщі, оскільки мова йде про застосування іноземного законодавства.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!