Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я устраиваюсь на дистанционную работу. Есть договор о неоф. трудоустройстве. Необходима расписка о том, что я соглашаюсь с договором и прикрепить фото паспорта. Прикрепляю скрины. Насколько это законно? Нужно ли опасаться, что оформят по данным паспорта микрозайм или еще что-то? Спасибо
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Для неофіційного працевлаштування, як правило, документи не потрібі!
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Вітаю!
По-перше, з тої інформації, що була надана (скрін), можна говорити про те, що це буде трудовий договір, а у випадку укладення трудового договору мова про неофіційне працевлаштування йти не може, ви працевлаштовуєтесь офіційно. Якщо Ваш майбутній роботодавець наполягає на тому, що це неофіційне працевлаштування, то вимога надання фото паспорта громадянина України є достатньо дивною та свідчить скоріше про намір вчинення шахрайських чи інших протиправних дій. Згідно із положеннями Кодексу законів про працю України при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.
Тобто, при офіційному працевлаштуванні подання відповідних доків є нормальним явищем та навіть більше - обов'язковим для особи. Якщо особа погоджується працювати неофіційно, то свої дані вона буде надавати (якщо з якихось причин вона погодиться це зробити) на власний ризик.
спасибо за помощь
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Відповідно до статті 200 Кодексу України про адміністративні правопорушення, прийняття посадовими особами підприємств, установ, організацій на роботу громадян без паспортів або з недійсними паспортами, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тому роботодавець просить Вас надіслати йому копію сторінок Вашого паспорту. Ви можете надіслати йому копії, на яких для Вашої безпеки не видно серії та номеру паспорта.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з цього чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом правничих послуг, написати тексти юридичних документів тощо.