Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 17 октября 2022, вопрос №74514

Вступление в наследство несовершеннолетнего ребенка

Нужна консультация и помощь по вступлению в наследство несовершеннолетнего ребенка .
Мать и отец в разводе , отец умер . Ребенку 9 лет как вступить в наследство ?

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня Вам!

    Неповнолітній спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, подає нотаріусу (державному або приватному) заяву про прийняття спадщини за місцем її відкриття (ч. 1 ст. 1269 Цивільного кодексу України).

    Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця (ч. 1 ст. 1221 Цивільного кодексу України).

    Малолітня та неповнолітня особа, вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо не було подано заяву про відмову від прийняття спадщини відповідно до чинного законодавства (ч. 4 ст. 1268 Цивільного кодексу України). Тобто, незалежно від того чи подавалась заява про прийняття спадщини від імені малолітньої чи неповнолітньою особою, чи була зареєстрована малолітня або неповнолітня особа разом із спадкодавцем на момент смерті — вони приймають спадщину автоматично. Тому подання заяви про прийняття спадщини такими особами не є обов'язковим.

    Особа, яка досягла чотирнадцяти років (неповнолітня), має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків (ч. 3 ст. 1269 Цивільного кодексу України).

    Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої особи подають її батьки (усиновлювачі).

    Для подання заяви про прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1270 Цивільного кодексу України). Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч. 2 ст. 1220 Цивільного кодексу України.

    Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче Вам допоможу!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 года назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Матір тої дитини може звернутись до нотаріуса за місцем відкриття спадщини. Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.

    Матір тої малолітньої дитини може подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. За заявою про відкриття спадщини нотаріус заводить спадкову справу. Після спливу терміну для прийняття спадщини нотаріус зазвичай видає свідоцтво про право на спадщину.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань. Я можу надати детальну правову консультацію з цілим рядом юридичних послуг, написати тексти правничих документів тощо.

    Танача Юлія  Антонівна

    Добрый день, Евгений!

    Несовершеннолетние дети вступают в наследство по факту своего существования.

    Информация о наличии несовершеннолетних детей у умершего доступна нотариусу, он проверяет эту информацию.

    Для того, чтобы получить свидетельство о праве на наследство, матери ребенка необходимо обратиться к нотариусу по месту открытия наследства (последняя прописка умершего отца, если ее не было - по месту расположения недвижимого имущества) с заявлением о выдаче свидетельства о праве на наследство. В связи с военным положением в стране, срок на принятие наследства продлен с 6 до 10 месяцев. По истечению 10 месяцев с момента смерти отца можно будет получить свидетельство о праве на наследство.

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA