Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданство, 19 октября 2022, вопрос №74631 400₴

Отримання громадянства України за рішенням суду для громадянки РФ

Жінка, громадянка РФ в 2013 році подала заяву на отримання громадянства. В 2014 році громадянство України дали. Є номер і дата відповідного рішення про надання громадянства.

Держ міграційна служба (ДМС) загубила справу, тому про надання громадянства не повідомили, а відповідно і тимчасового посвідчення громадянина України та довідки про реєстрацію особи громадянином України не видавали. Весь цей час громадянка РФ проживала в Україні по ПМЖ (посвідка на постійне проживання). 

В 2022 році в ДМС пройшла перевірка і справу знайшли. Відразу повідомили жінку про те, що їй в 2014 році надано громадянство України і в неї було 2 роки, щоб відмовитись від громадянства РФ. Оскільки вона цього не зробила, то в неї вирішили забрати і громадянство України і ПМЖ. Ну і дозвіл на міграцію теж забрали паровозом. Жінка подала позов до Окружного адміністративного суду і звісно ж суд віграла.

В 2022 році суд зобов'язав повернути дозвіл на міграцію, ПМЖ і громадянство України. Правильніше сказати, суд скасував рішення, яким було скасовано громадянство України. Виходить після набрання рішенням законної сили, жінка вважається громадянкою України. 

Жінка наразі знаходиться за кордоном (в Європі).

Питання:

1) Як наразі можна отримати довідку про реєстрацію осіб громадянами України?
Ця довідка необхідна для того, щоб відмовитись від громадянства РФДМС не знає як видати цю довідку, оскільки вона видається на 2 роки. Типу вони видали її в 2014 році і з 2016 року вона не дійсна. Звісно ж вони її не видавали, але десь по базам її дата в них зафіксована. 
2) Як громадянці РФ зараз повернутись в Україну, щоб отримати дозвіл на міграцію і ПМЖ (їх погоджуються видати, але треба її присутність)? 
Державна прикордонна служба просить візу. Консульство України візу не дає.
3) Чи можна отримати громадянство дистанційно або через посольство, консульство за кордоном?

Ответы юристов (8)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Як тільки рішення суду вступить в силу берете його текст у суді. Та звертаєтесь до ДМС України , нехай роблять Вам паспорт громадянки України.

    Так ,як до вилучення громадянства ,воно вам було надано. Рішення суду скасувало рішення ДМС тож Ви громадянка України.

    Свої помилки необхідно їм самостійно виправляти.

    Бо доведеться оскаржити незаконні дії посадових осіб і примусово відновити вам громадянство України.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    • Виталий Клиент 2 года назад

      Надання громадянства не дає підстав для отримання паспорта. Для цього треба отримати довідку про реєстрацію особи громадянином України і вродовж 2 років відмовитись від громадянства РФ (писав вище). Рішення суду вже на руках. Питання зокрема було в тому, як потрапити в Україну в ДМС і його виконати.

      • Гончаренко Константин
        Гончаренко Константин 2 года назад

        Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

        У такому разі необхідно подати письмову заяву про видачу Вам довідки, бо вона не містить термвну дії подайте через консульство нехай вони дипломатичними каналами передадуть її у ДМС України.

        Також подайте на місці консулу заяву про прийняття до громадянства.

        Там є чітка процедура дій консула у такому випадку.

        Та клопотання на дозвіл на іміграцію.

        З повагою,

        Костянтин Гончаренко

        • Виталий Клиент 2 года назад
          чітка процедура дій консула

          з нею можна десь ознайомтись?

    Промський Євгеній Сергійович
    100%
    Промський Євгеній Сергійович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

    Добрий день!

    1. Строк дії Довідки про реєстрацію особи громадянином України необмежений. Це ж підтверджується інформацією з офіційного сайту ДМС https://dmsu.gov.ua/poslugi/nabuttya-gromadyanstva..., законодавчі акти так само не містять вимоги щодо строку. Тому потрібно звертатись з письмовою заявою про видачу такої довідки (зазначена довідка може бути видана представнику особи за довіреністю) і видачу паспорту громадянина України на виконання рішення суду.

    2. Заяву про надання дозволу на імміграцію можливо подати до Дипломатичного представництва України за кордоном.

    ПОРЯДОК провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію і поданнями про його скасування та виконання прийнятих рішень https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1983-2002-%D0%...

    10. Заяви про надання дозволу на імміграцію подаються:

    до територіальних підрозділів за місцем проживання - особами, які тимчасово перебувають в Україні на законних підставах;

    до закордонних дипломатичних установ України за місцем постійного проживання - особами, які постійно проживають за межами України.

    3. Заяву про прийняття до громадянства України так само можна подати до Дипломатичного представництва України за кордоном.

    ПОРЯДОК провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/215/2001#n62

    4. Заяви та інші документи з питань громадянства подаються:

    особою, яка проживає в Україні на законних підставах, - до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання особи в Україні;

    {Абзац другий пункту 4 в редакції Указу Президента № 367/2012 від 30.05.2012}

    особою, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, - до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем реєстрації особи;

    особою, яка постійно проживає за кордоном, - до дипломатичного представництва чи консульської установи України за місцем постійного проживання особи.

    5. Заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто.

    За наявності поважних причин (хвороба заявника, стихійне лихо тощо) заява та інші документи з питань громадянства на прохання заявника можуть подаватися іншою особою або надсилатися поштою.

    Заява та інші документи з питань громадянства недієздатної особи подаються її опікуном.

    Заява та інші документи з питань громадянства дитини подаються одним з її батьків або іншим законним представником дитини за місцем проживання дитини або одного з її батьків чи іншого законного представника.

    Особа, яка зареєструвала шлюб до досягнення повноліття або якій надано повну цивільну дієздатність до досягнення повноліття відповідно до Цивільного кодексу України, заяву та інші документи з питань громадянства подає самостійно.

    Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства пред'являється документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про проживання заявника на території України або про його постійне проживання за кордоном та подаються копії таких документів.

    При виникненні додаткових питань натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Віталію!

    Уважно вивчив детально описану Вами ситуації, яка сталася зі згаданою Вами жінкою. Дивна і прикра історія, після якої стає соромно за дії деяких наших чиновників, особливо, коли це стосуєтся тих, хто працює в ДМСУ - це ж до великої міри лице нашої держави! Принаймні, частково таку їхню поведінку можна пояснити тими обставинами, які почали складатися в Україні починаючи з 2014 року. Відверті агресивні дії РФ на території України, які з плином часу переросли у війну, звели нанівець унормований і злагоджений механізм роботи міграційної служби щодо політики прийняття у наше громадянство виходців чи біженців з Росії. Ця ситуація зараз, на жаль, значно погіршилась, а керівництво країни та зконодаці, які повинні врегульовувати такі питання, чомусь мовчать, хоче ще 3-4 місяці тому обіцяли прийняти з цього приводу чіткі рекомендації в законі. Знаю про все сказане не з чуток, оскільки працюю аме такими клієнтами, як ця жіночка, доволі давно. Але досить патетики! Перейду до конкретних відповідей на Ваші питання.

    1) Як наразі можна отримати довідку про реєстрацію осіб громадянами України?Ця довідка необхідна для того, щоб відмовитись від громадянства РФДМС не знає як видати цю довідку, оскільки вона видається на 2 роки. Типу вони видали її в 2014 році і з 2016 року вона не дійсна. Звісно ж вони її не видавали, але десь по базам її дата в них зафіксована.

    Тут виникає одразу дві проблеми:

    По-перше, ніяких довідок ані про ВНЖ, ані про ПМЖ громадянам РФ зараз не видають, хоча законних причин на це не має. Це робиться по замовчуванню та без будь-яких пояснень з боку міграційної служби (на письмові запити з цього приводу відповіді у письмовому вигляді не надаються, або ж такі відповіді не несуть в собі жодної конкретики). Тим більше це стосується тих росіян, хто подається на громадянство (в них просто не приймають документи)! Хоча у випадку з цією жінкою, якщо я правильно Вас зрозумів, залишилось за логікою подій лише отримати паспорт громадянина України, хоча тимчасову довідку вона так і не встигла отримати...

    По-друге, що мені відомо достеменно, всі громадяни РФ, які звертаються до свого МЗС чи дипустанов РФ за кордоном з приводу відмови від громадянства отримують негативну відповідь буквально в усіх випадках таких звернень. Я зіткався з цим не раз і не два.

    3) Чи можна отримати громадянство дистанційно або через посольство, консульство за кордоном?

    Я переставив Ваші питання, оскільки за логікою питання №2 має бути останнім. Тож, звернутись до посольства України, звичайно, можна, але все одно питання буде вирішуватись у вже зналаний мною спосіб - тобто ніяк.

    2) Як громадянці РФ зараз повернутись в Україну, щоб отримати дозвіл на міграцію і ПМЖ (їх погоджуються видати, але треба її присутність)? Державна прикордонна служба просить візу. Консульство України візу не дає.

    Візу просто так, без якогось "чарівного" втручання зверху, жінці ніхто не дасть. Це точно!

    На моє глибоке переконання зараз існує лише один спосіб в'їхати на територію України громадянам РФ - це звернення прямо на кордоні за наданням політичного притулку. Підстав для такого більш ніж достатньо!

    Залишается не розкритим питання з рішенням суду, бо останнє по суті не виконано, а мало би по закону!

    Вам треба знати, що для таких дій, точніше бездіяльності чиновників міграційної служби існує відповідна стаття в Кримінальному кодексі України, якою можна також скористатися в цій до міри тупіковій ситуації.

    Стаття 382. Невиконання судового рішення

    1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню -

    карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

    2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, -

    караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, -

    караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    4. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини, рішення Конституційного Суду України та умисне недодержання нею висновку Конституційного Суду України -

    карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    {Стаття 382 в редакції Закону № 2453-VI від 07.07.2010 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 721-VII від 16.01.2014 - втратив чинність на підставі Закону № 732-VII від 28.01.2014 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 767-VII від 23.02.2014 , № 2136-VIII від 13.07.2017 }

    На відстані, звичайно, жінці буде доволі складно вирішувати це питання, але через свого представника (їм може бути адвокат або за довіренностю хто завгодно) зробити таке можливо, звернувшись до відповідних правоохоронних органів. Такий зворот в цій історії може бути помічним, а може й вирішальним!

    Одним словом, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю, аби ми могли більше детально та предметно все обговорити. Можу реально допомогти.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 2 года назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Закон України " Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3857-12#Text): " Стаття 1. Право громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну... Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну.".

    Закон України " Про громадянство України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2235-14#n3):

    " Стаття 8. Набуття громадянства України за територіальним походженням...

    Іноземці, які подали зобов’язання припинити іноземне громадянство (підданство), повинні подати документ про це, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту прийняття їх до громадянства України. Іноземці, які мають усі передбачені законодавством цієї держави підстави для отримання документа про припинення громадянства (підданства), але з незалежних від них причин не можуть отримати його, подають декларацію про відмову від іноземного громадянства...

    Датою набуття громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата реєстрації набуття особою громадянства України.".

    ---

    Доброго дня, Віталію! По-перше, на підставі рішення адміністративного суду про скасування рішення ДМС про скасування рішення про набуття громадянства україни жінка на підставі Закону про порядок в'їзду в Україну громадян України має право на в'їзд до України, їй не може бути відмовлено у цьому. По-друге, враховуючи військову агресію рф проти України, розрив Україною дипломатичних відносин з рф жінка має право подати декларацію про відмову від громадянства рф.

    Тарасюк Віктор  Анатолійович
    Тарасюк Віктор Анатолійович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Доброго дня Віталію! Для повної та кваліфкованої відповіді недостатньо відомостей. Але, з того, що маємо, підсумовуючи надані Вам відповіді на питання, з власного досвіду таких справ повідомляю:

    1. З Вашого питання: "В 2014 році громадянство України дали. Є номер і дата відповідного рішення про надання громадянства."

    На мою думку, це мабуть було рішення ДМС, передбачене законодавством: Якщо документи оформлені належним чином і підтверджують виконання умов прийняття до громадянства України або виходу з громадянства України, а також відсутні підстави, за наявності яких прийняття до громадянства України або вихід з громадянства України не допускається, Державна міграційна служба України затверджує висновок територіального органу Державної міграційної служби України про можливість задоволення клопотання заявника та надсилає його разом із поданими документами до Комісії при Президентові України з питань громадянства.

    На жаль, за таких підстав, якщо немає Указу Президента України, не можна вважати вашу знайому - громадянкою України, як про це пишуть деякі коллеги. (ст.9 Закону України "Про громадянство України").

    Для відмови від громадянства рф з 2021 року передбачено подання декларації про відсутність іноземного громадянства (для осіб без громадянства) або зобов`язання припинити іноземне громадянство (для іноземців);

    2. Маючи на руках рішення суду про "скасування рішення, яким було скасовано громадянство України", тим самим їй додатково і поновили ПМЖ (посвідка на постійне проживання), можна пробувати декілька шляхів для вирішення ситуації:

    - вона може (має законні підстави) звернутись до консульскої установи України за кордоном, для оформлення документів - отримання Довідки про реєстрацію особи громадянином України у відповідному територіальному органі або підрозділі ДМС України, МЗС України.

    - повернутися в Україну також можна отримавши посвідчення особи на повернення в Україну.

    Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України, дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України.

    Це передбачено Порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень (ЗАТВЕРДЖЕНО Указом Президента України від 27 березня 2001 року № 215 (в редакції Указу Президента України від 27 червня 2006 року № 588/2006), згідно якого консульські установи виконують обовязки ДМС за кордоном, а саме п.106: Дипломатичне представництво чи консульська установа України, до якої подано документи щодо прийняття особи до громадянства України або виходу особи з громадянства України, перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України та підтвердження ними виконання умов прийняття до громадянства України або виходу з громадянства України.

    Якщо під час перевірки буде встановлено, що подані заявником документи не підтверджують виконання умов прийняття до громадянства України або виходу з громадянства України, дипломатичне представництво чи консульська установа України готує висновок про відсутність підстав для задоволення клопотання заявника і не пізніш як у місячний строк з дня надходження документів надсилає цей висновок разом з іншими документами до Міністерства закордонних справ України.

    107. Міністерство закордонних справ України перевіряє відповідність оформлення поданих документів вимогам законодавства України, підтвердження документами виконання умов прийняття до громадянства України або виходу з громадянства України.

    3. Щодо особистої подачі документів до ДМС за місцем реєстрації.Можете оформлювати відповідну довіренність в консульській установі, або направляти документи поштою відповідно завіривши копії в консульській установі.

    Можу стверджувати, та маю власні судові рішення в яких судами встановлено, що "особисте підписання заявником заяви про поновлення пенсії, отримання докуменів особисто або особиста присутність не тотожні фізичному переміщенню особи заявника, або передачі особистої заяви до приймальні Відповідача"

    Будуть питання, натискайте кнопку "Звернутися", контакти в профілі. Буду радий допомогти. Щасти Вам.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024