Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 23 октября 2022, вопрос №74796

Недвижимость вместо алиментов

Добрый день, скажите, пожалуйста,если отец ребенка владелец квартиры в Харькове, на данный момент проживает и трудоустроен в Латвии ( врач), мы в разводе, можно ли в данной ситуации отсудить жильё, отказаться от алиментов ( он не платит их с начала войны), до войны он был не прописан в квартире, тут прописаны я,бывшая жена, и двое несовершеннолетних детей,один ребенок его. Квартира была куплена в браке ,в 2001 году, но детей ещё не было, раздел имущества после развода не проводился,развод был в 2005 году, потом мы сошлись,но брак повторно не регистрировали, в 2007 году родилась дочь. Хотелось бы получить квартиру в собственность свою и ребенка,что для этого нужно. Отец работает за границей, и у него там жена и двое детей ,он во втором браке

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Таке може бути, але лише за його ініціативою.

    СК України у ст. 190 передбачено припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно. Це означає, що той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку).

    Укладення такого договору позбавляє того з батьків, хто відступив нерухоме майно, обов’язку грошового утримання дитини у вигляді сплати аліментів, однак, згідно ч. 3 ст. 190 СК України, не звільняє його від обовʼязку брати участь у додаткових витратах на дитину.

    Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.

    Особливості договору про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна

    • Договір про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна укладається в письмовій формі, нотаріально посвідчується і підлягає державній реєстрації.
    • Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.
    • Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.
    • У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її.
    • На майно, одержане за договором не може бути звернене стягнення.
    • Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.
    • За позовом відчужувача нерухомого майна договір, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов'язку по її утриманню.

    Виходячи з вимог частини четвертої статті 55 Закону України «Про нотаріат», посвідчення договору про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно провадиться за місцезнаходженням цього майна або за місцем реєстрації однієї із сторін відповідного правочину.

    Види майна

    Види майна, яке можна передати за цим договором - все майно, що передбачене ст. 181 ЦК України, де зазначено, що до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. До нерухомих речей належать: земля, будинки, споруди як житлового, так і вироб­ничого призначення.

    Суб'єкти договору

    Договір укладається між батьками.

    Якщо дитина досягла 14-річного віку, вона бере участь в укладенні цього договору.

    Визнання договору про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна недійсним

    Договір може бути визнаний судом недійчним за вимогою відчужувача нерухомого майна у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини. У разі визнання договору недійсним у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    • Ксения Клиент 2 года назад

      Спасибо огромное за ответ

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу! Якщо не складно, натисніть зелену птичку біля мого фото на знак подяки. ))

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ксенія.

    Тут потрібно спочатку поділити квартиру, а вже потім претендувати на передачу її дитині.

    Квартира є спільною сумісною власністю, тому Ваші частки - по 50 %.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України