Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 25 октября 2022, вопрос №74892

Чи оподатковується спадок ?

Оформлюю спадщину у нотаріуса- успадкувала квартиру рідної тітки.Чи маю я платити податок за дану нерухомість ? І в разі продажі даної квартири чи повинна я оплатити податок?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Оксана!

    Порядок оподаткування спадщини у вигляді майна, майнових чи немайнових прав регламентується ст. 174 Податкового кодексу України (ПКУ).

    Дохід, отриманий фізичною особою у вигляді вартості успадкованого майна у межах, визначених розділом IV ПКУ, оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовим збором.

    Ставки податків, за якими оподатковується вартість об’єкта спадщини, залежать від ступеня споріднення спадкоємця зі спадкодавцем, їх резидентського статусу, об’єкта спадщини та належності спадкоємця окремій визначеній ПКУ категорії громадян (фізична особа, яка є інвалідом І групи; дитина-сирота; дитина, позбавлена батьківського піклування; дитина-інвалід).

    ПКУ чітко визначено коло спадкоємців, об’єкт спадщини яких оподатковується за нульовою ставкою ПДФО:

    • члени сім’ї першого та другого ступеня споріднення спадкодавця (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені; рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки);
    • незалежно від ступеня їх споріднення зі спадкодавцем-резидентом, фізична особа, яка є інвалідом І групи або має статус дитина-сирота або дитини, позбавленої батьківського піклування (зокрема, об’єкти рухомого та нерухомого майна, готівка або кошти); дитина-інвалід (об’єкти рухомого та нерухомого майна).

    Спадщина, що оподатковується за нульовою ставкою ПДФО, звільняється і від оподаткування військовим збором.

    Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується ПДФО за ставкою 5 відсотків (п. 167.2 ст. 167). Для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується, зокрема, спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, застосовується ставка ПДФО 18 відсотків (п. 167.1 ст. 167).

    Крім того, дохід у вигляді вартості такого успадкованого майна є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

    Будуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профіля.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    При отримання спадщини сплачуються податки та збори визначені Податковим кодексом України. При цьому ці податки стягуються нотаріусом, що видає свідоцтво про право на спадщину. Нотаріус є податковим агентом (особою яка відповідальна за утримання податків) по відношенню к спадкоємцю.

    Окремо сплачувати податки та збори, окрім тих що утримує нотаріус, не потрібно.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA