Начните консультацию с юристом онлайн
Справа №757/53967/19-ц (провадження №2-2163/22) від 08.10.2019
Коротко, суть справи.
Є Технічні умови та договір видані АТ КиівГаз в 17.10.2018р фізичній особі Сідонову Дмитру Володимировичу на розробку та в подальшому встановлення газового обладнання. Проект був розроблений та поданий до КиівГаз, повернутий з зауваженнями. Поки вирішували питання ввели нові ДБН, і на всі подальші дії узгодити проект була відповідь: не відповідає новому ДБН, ми не погодимо точки приєднання газового обладнання і ми не будемо взагалі розглядати цей проект.
У позові прошу вирішити три питання
1.Визнати дії КиівГаз протиправними щодо розгляду проекту та точки приєднання
2.Забов'язати АТ КИІВгАЗ затвердити робочий проект
3.Прийняти точку підключення
Потрібна пітримка у Печерському районному суді..
Хто з шановних адвокатів мав справи з структурою КиівГаз?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Дмитро.
Дійсно, тут потрібно мати справу із адвокатом, і бажано територіально розташована в м. Києві. У реєстрі по цій справі є тільки 2 ухвали, у зв'язку з чим можна зробити висновок що справа ніяким чином не рухається.
Тим не менше, по іншим можливостям встановив, що справа призначена до судового розгляду на 31.10.2022, тому час взагалі залишилось обмаль.
Бажано обрати адвоката із будівельною спеціалізацією. За потреби можу допомогти у підборі такого.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Щодо набрання чинності ДБН та змінамиОстаннім часом часто виникає питання чи наберуть чинності вказані ДБН та зміни до них під час дії воєнного стану, чи це має відбутися після його припинення/скасування?
Вказані вище норми затверджені кількома наказами Мінрегіону: наказом №365 від 30.12.2021 року, наказом №366 від 30.12.2021 року та наказом №367 від 30.12.2021 року.
Відповідно до п. 2 кожного із вищезазнаених наказів Мінрегіону (365, 366 та 367), затверджені цими наказами ДБН та зміни набирають чинності з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня їх реєстрації та оприлюднення на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
При цьому самі накази №365, 366 та 367 мали набрати чинність 01.02.2022 року.
Проте наказом Мнірегіону №22 від 31.01.2022 року було внесено зміни до наказів №365, 366 та 367, відповідно до яких вказані накази мали нарати чинності 01.04.2022 року.
Після цього, наказом №62 дату набрання чинності наказами Мінрегіону №365, 366 та 367 від 30.12.2021 року було визначено наступним чином: через 30 календарних днів з наступного дня після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Пізніше, 16.05.2022 року Мінрегіон своїм наказом №72 знову змінив дату набрання чинності наказами №365, 366 та 367 про затвердження ДБН на 15 травня 2022 року.
Таким чином, вказані вище Державні будівельні норми (ДБН) та зміни до них мають набрати чинності не через 30 днів після припинення або скасування воєнного стану, а через 90 днів з дня реєстрації норм та оприлюднення на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дмитре!
Працював в Києві адвокатом більш як 25 років. Знаю там багатоьх колег і можу допомогти!
Тут потрібен адвокат з досвідом практичної правової роботи у будівельний галузі.
Можу допомогти, а якщо треба, то і консультувати.
Виникне бажання до співпраці, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче допоможу!
Доброго вечора! Якщо можливо порадьте колегу з правової роботи у будівельний галузі з Києва.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДайте мені час до завтра. Також натисніть кнопку "звернутись", аби я міг Вам зателефонувати.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Рекомендую звернутися за допомогою до регіонального адвоката системи надання безоплатної вторинної правової допомоги для оперативного напрацювання правової позиції по кримінальній справі та здійснення представництва .
Це такі види правових послуг :0 800 213 103
Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб:
2) діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту;
2-1) внутрішньо переміщені особи;
2-2) громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб;
3) особи, до яких застосовано адміністративне затримання;
4) особи, до яких застосовано адміністративний арешт;
5) особи, які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими;
6) особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;
7) особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі;
8) особи, на яких поширюється дія Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”;
9) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;
9-1) особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
10) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;
11) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;
12) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України;
13) особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;
2. Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають громадяни держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори про правову допомогу, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також іноземці та особи без громадянства відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна, якщо такі договори зобов’язують держав-учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу.
3. Суб’єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу, визначені пунктами 1, 2-1, 2-2, 8, 9, 12, 13 частини першої цієї статті, мають право на отримання такої допомоги не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше ніж за шістьома дорученнями/наказами про надання безоплатної вторинної правової допомоги, виданими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, одночасно.
Належність до однієї із перелічених категорій осіб слід підтвердити відповідними документами.
Безкоштовно адвокат має прибути у термін 3 -х годин з моменту затримання або /та повідомлення на гарячу лінію
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Добрий день! Станом на зараз наша компанія працює в Києві, маємо досвід у питаннях будівельної галузі та нерухомості вгазалі. Натискайте кнопку "Звернутися" для зв'язку.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Дмитро!
1. Спочатку потрібно ознайомитися з матеріалами вказаної цивільної справи (позовною заявою, технічними умовами, договором тощо).
2. Ваші відносини з АТ КиївГаз регулюються нормами ЦК України та ЗУ "Про захист прав споживачів". У даному випадку, я так розумію, АТ КиївГаз порушив умови угоди (так як не погодив Вам проєктну документацію). Тому в позовній заяві потрібно було вимагати відшкодування завданих Вам збитків та моральної шкоди.
"Визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії" - не є способом захисту цивільних прав та інтересів, передбаченим ст. 16 ЦК України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text). Тому суд відмовить у задоволенні таких позовних вимог.
Такий позов (про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії) подається до адміністративного суду, в порядку Кодексу адміністративного судочинства України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15#Text):
"Стаття 19. Справи, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів
1. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема:
1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;"...
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
Стаття 629. Обов'язковість договору
1. Договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Стаття 526. Загальні умови виконання зобов'язання
1. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
2. Виконання зобов’язань, реалізація, зміна та припинення певних прав у договірному зобов’язанні можуть бути зумовлені вчиненням або утриманням від вчинення однією із сторін у зобов’язанні певних дій чи настанням інших обставин, передбачених договором, у тому числі обставин, які повністю залежать від волі однієї із сторін.
Стаття 610. Порушення зобов'язання
1. Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Стаття 611. Правові наслідки порушення зобов'язання
1. У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема:
1) припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;
2) зміна умов зобов'язання;
3) сплата неустойки;
4) відшкодування збитків та моральної шкоди.
3. Також можна подати скаргу в НКРЕКП - https://www.nerc.gov.ua/dlya-gromadskosti/zvernenn...
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!