Начните консультацию с юристом онлайн
Ми з хлопцем розійшлись . Він на днях написав що хоче все забрати що дарував в тому числі і телефон. Каже якщо я не віддам просто так то все буде рішати через адвоката ,типу напише заяву . У мене все від телефону є коробка і тд але в нього є квитанція про оплату .
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ірина!
Це питання не має наразі правового вирішення. Його розв'язання цілком залежить від Вашого вибору: можете віддати, а можете і не віддати. Адвокат хлопцю в цьому випадку не допоможе. Єдина Ваша проблема у разі залишення подарунку у себе полягає у неможливості його гарантійного ремонту. Та і то, якщо хлопець все ж таки віддасть чек, буде і гарантія.
Якщо консультація Вас задовільнила, натисніть зелену птичку біля мого фото на знак подяки та залиште короткий відгук.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Ірино.
Законодавством цілком на Вашій стороні. Вимагати повернення дарунка в даному випадку він не має права.
Стаття 724. Одностороння відмова від договору дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому
1. Дарувальник має право відмовитися від передання дарунка у майбутньому, якщо після укладення договору його майновий стан істотно погіршився.
2. Обдаровуваний має право у будь-який час до прийняття дарунка на підставі договору дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому відмовитися від нього.
Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Подарунки, за загальним правилом, не повертаються. Щоправда якщо на практиці було здійснено подарунок з умовою, то у випадку невиконання умови дарувальник може просити повернути назад йому предмет подарунку. Шлюбний подарунок є прикладом подарунку з умовою.
Ваш бувший хлопець може заявити, що він лише позичив Вам телефон, а не подарував. В такому випадку, враховуючи наявність у нього документа-доказу купівлі ним телефону та у випадку відсутності у Вас доказів дарування Вам телефону "позичене" доведеться повернути.
В Цивільному кодексі України на рахунок цього питання є стаття наступного змісту.
Стаття 727. Розірвання договору дарування на вимогу дарувальника
1. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна, якщо обдаровуваний умисно вчинив кримінальне правопорушення проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей.
{Абзац перший частини першої статті 727 із змінами, внесеними згідно із Законом № 720-IX від 17.06.2020}
Якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування.
2. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність.
3. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена.
{Частина третя статті 727 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2518-VI від 09.09.2010}
4. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дарунок є збереженим.
5. У разі розірвання договору дарування обдаровуваний зобов'язаний повернути дарунок у натурі.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правничих послуг з цього чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правових послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.